bugün

tuvalette ihtiyaç giderirken telefonun cepten veya elden düşüp, tuvalet deliğine girmesi olayıdır. genellikle kalkarken yaşanır. bazen kolları sıvayıp alma girişiminde bulunulur.

Not: başıma iki kez geldi. Merak edenler için söylüyorum, üzerine sifonu çektim.
Koluna büyük market poşetlerini üst üste çekerek gözünü kapatıp deliğe el atmaktır.
(bkz: Umarım mıçmamışsındır)
eğer taksitle alınmış yeni telefonsa çok kötüdür, eskiyse sittir et tuvaleti tıkamasın yeter.
eğer ordan alınmazsa bir ömür ya çalıyorsa pişmanlığıyla geçebilir.
hiçbir zaman eski temizliği yakalayamayacak olan telefondur. gözden düşmüştür, hatta tuvalete düşmüştür.
berbat bir durumdur. eline poşeti geçirip almaya çalışırsın. çoğu zaman gereksiz bir çaba olur. diyelim ki kurtardın telefonu o bok kokusundan kurtulamazsın.
işerken mesaj yazmaya çalışırsan başına gelebilecek olan olaydır. nitekim oldu da.

(bkz: yaptım yaptım yaptımmm diye bağırır)
cep telefonu tamircileri tarafından sıvı teması diye adlandırılan problemin doğmasına sebeptir, telefon tamircilerinin en çok korktuğu durumdur.

telefon tamir edildikten sonra şu diyaloglara sebep olur,

-abi senin telefona su girmiş yaaa
-evet tuvalete düştü
-hay ....

sonrasında tamirci tüm gününü bir düşünür ellerimi yıkamadan birşey yedim mi diye?
türbe yapılması gereken tuvalet deliği olur o delik.zira sevgiliyle paylaşılan nice duygusal ve seksüel mesajı barındırmaktadır o telefon.mekanı cennet olsun diyecem ama o kadar sidik ve bok yığını arasında ne kadar mümkün bilememm.
eğer telefonun diğer ucundaki b.ktan muhabbetler yapmaya başladıysa telefonu mutlaka bir kez tuvalet deliğine düşmüştür.
çeşitli sebeblerle telefonun tuvaletin deliğine kaçması durumudur. içinden çıkılmaz bir durumdur alsan bir türlü, üzerine sifon çeksen bir türlüdür. kanımca en iyi yol uygun bir şekilde, mesela uzun bir şeylerle çıkarılıp, ikinci el telefoncuya kakalamaktır.
poşet, poşet getirin hemen der telefonu düşüren ya da düşürdüğünü duyan ilk kişi. poşeti eldiven niyetine sararlar ellerine dirseklerine gelecek kadar. ondan sonra dalarlar o bok deliğine. operasyon bitince de ya telefonu sihtiret de sim kartım içindeki numaralar falan önemliydi. ondan olmasa dalmazdım. hasiktir diyor muyuz gençler?
(bkz: kaçma esnasında telefonun yalnız olması)
akabininde poşetle daldıktan sonra hissedilen sıcak ve yumuşak bok... *
eğer zenginsen yenisini al, yok abi ben değilim diyorsan alkolle temizle ve saç kurutma makinesi diye bilinmesi aksine vakumlu makineler yani en kolay bulacağın şey elektrikli süpürgedir onunla kurutursun.
hatta bunu feyste yazan bir kız da geçenlerde vuku buldu. üstüne sifonu çekmiş gitmiş o da. arkadaşlarıyla bunun muhabbetini ediyordu.
not: bak 5000 mesaj bitirdiğimi bilirim banyoya bile bornozun cebinde telefonla girdiğimi bilirim tuvalete telefonla hiç girmedim. girmeyin abi düşüyor işte kaç kişi biliyorum böyle.alaturka tamamda klozete nasıl düşer bilmiyorum ama siz hiç birine telefonla girmeyin.
giden gitmiştir.
bir kez başıma gelmiştir. yeni bir telefon almama vesile oldu, yoksa hâlâ onu kullancaktım.
Sıçtığının resmidir.
birçok insanın en az 1 defa başına geldiği "pis" bir olaydır.
genelde açık unutulan cep fermuarından yada küçük ceplerden düşer ve kişi tam tuvaletten kalkarken gerçekleşir bu olay.

yapılması gerekenler:
1)sakin ol ve tuvalete senden sonra kimsenin girmemesini sağla
2)2-3 tane battal boy sağlam çöp poşeti bul
3)herhangi bir koluna poşeti omzuna kadar geçir
4)dizlerini koymak için battal boy poşetlerden birini yere ser
5)kolunu deliğe sok, telefonu al (bu tür durumlara önlem için düşünülmüş, deliğin sonunda dirsek şeklinde bir bölme vardır, telefon orda olur zaten)

bu işlemlerden sonra telefondan vazgeçin ve asıl önemli olan "hattı ve hafıza kartını" alın. zira artık o telefon hem işlerlik açısından, hemde hijyen açısından bir halta yaramaz.

telefonu kullanmak istersen mecbur yıkaman gerekecek ve ardından fön makinesi vs bir cihazla kurutman gerekecek. bu da telefonun dahada mahfolmasına sebebiyet verir. en iyisi yeni bir telefon al. öğrenciysen yada durumun yoksa en azından idareten ucuz bir telefon al, o düşürdüğün b.klu telefondan iyidir.
2 saat önce cami tuvaletinde başıma gelen olaydır. 990 lira bayılmışım blackberry'e iki taksitini ödemişim henüz.. tuvalete gittim telefonun cepte olduğunu unutmuşum ani bir kalkış yaptım ve telefon tuvalet deliğinde.. hiç sıkılmadan daldırdım aniden kolu. şimdi ise bu ellerle bu durumu sözlüğe bildiriyorum. kimler sıçmıştır oraya şimdi. *
bok yoluna gitmek bu olsa gerek.
lise sonda dersanede başıma gelmiştir.telefon hala imkanın var tut beni der, döner durur deliğe doğru girdaba kapılmış gibi ama o anın şokuyla sadece bakar kalırsın.
normalde kokusundan bile iğrenilen şeye elin değmesidir.
insanların benim başıma gelmez dediği olay.
biraz önce geldi başıma. kahroldum kahroldum. cebimdeymiş nerden bileyim. hatta dedim ki "nerde yaa benim bu telefonum" dememe kalmadı haşince tuvaletin deliğinden girdiğini gördüm.
mutfağa koştum poşet aldım vs olaylar gelişti. çaresizim.