bugün

deli yürek te kötü karakterlerden biri. ali sürmeli oynamıştır, çok da sevilmiştir bu rolde. Miroğlu kafasına iki kez kurşun sıkmıştır, ilkinde yapımcıların reyting kaygısından dolayı ölmemiş diziye geri dönmüştür. Bir sezon sonra ise alnının çatına yediği kurşunla bu sefer ölmüştür.
hakkıı haakkıııı diyişi akıllarda kalmıştır.
- ulan karakuleeeee, beni delirtme, ben bir delirirsemmm, iliğinizi sömürürüm.

- miroğlu, ben senin dayınım.
- benim senin gibi bir dayım yok. sen olsan olsan benim kurbanım olabilirsin.
joker gibi adamdı.. türk dizi tarihininen kral kötüsüydü..
çok popüler bir karakter olmasına rağmen hakkında bu kadar az entry girilmiş olduğunu görünce şaşırdığım, türk dizi tarihinin en başarılı kötü karakter tiplemesi.
http://www.youtube.com/watch?v=Gd9b8M0je_w&mode=related&search=
hakkkkkiiiiiii.. ver lan bombayi..
-karakuleeeee, dee hadiiii.
türk dizi yaşamının gelmiş geçmiş en büyük ve en nev-i şahsına münhasır kötü adamıdır.
bugün düğünümüz var kızımız yusuf miroğluyla, oğlumuz turgay atacan evleniyor diyen karizmatik boğuk sesli deli yürek karakteri.
ali sürmeli nin uçurduğu karakterdir. zannımca kimse bu rolü ondan daha iyi oynayamazdı...
44'luk magnum kursununu kafasindan yedigi halde olmeyen tek insan olarak guiness'e girmistir.
--spoiler--
bugün düğünümüz var, kızımız yusuf miroğluyla oğlumuz turgay atacan evleniyor. ama gerdeğe cehennemde girecekler.
--spoiler--

repliği ile hafızalara kazınan..
kurtlar vadisi pusu dizisinde ali sürmeli yi zaza karakteri ile görüp hayran kalanlar, deli yürek dizisinden turgay atacan ı ayakta alkışlamalıdırlar. ağabey - yusuf miroğlu - savaş doğan ve turgay atacan adlı 4 önemli karakterden en renklisidir. diziyi izlenesi kılar.
tespihini hiç düşürmezdi elinden..
aynı zamanda tespihini laptopunun ekranına asan şahsiyet.
şimdiki dizilerde "derin devletin kötü yanı" tasvirinin ağa babası olan karakter. Bu arada dikkatimi çektide;

(bkz: mafya dizilerinin git gide star wars a benzemesi)
inanılmaz güzel bi orospu sevgilisi vardı.tam bir saykoydu.
derin devletin kötü yüzü... kendisinden önceki görev yürütücüsü ağabey (demir karahan)den bambaşka bir karakter. insanın durduk yere öldüresi geliyor bunu...
deli yürek dizisinde ali sürmeli'nin oynadığı derin devlet mensubu kötü adam tiplemesidir. ali sürmeli bu rolde resmen döktürmüştür. * *
ağabey ile olan polemikleri ve ağabeyi ve miroğlu'nu kıl edişleri akıllara zarar olan bir karakterdir. özellikle ağabey turgay'ın yaptıklarını veya söylediklerini duydukça otomatikman "şeerefsiz kööpek" diye celallenirdi mütemadiyen. *
yusuf miroğlu'na kara kule diye seslenişi vardır. hala unutmam.
yakın mesafeden desert eagle ile kafasından vurulduğu halde ölmeyen fantastik karakter.
yayınlandığı dönemin en sağlam kötü dizi karakterlerindendir.
türk televizyon tarihinin en karizmatik kötü adamıdır. idolümdür.
türk dizi tarihinin en sağlam kötü karakteridir, tartışmam bile..
üzerinden on yıl geçmesine rağmen hemen anımsanan en sevimli kötü karakterlerdendir.

diğerleri için ; (bkz: koyu bilal) , (bkz: kültigin).