bugün

entry'ler (8574)

diyanet in torpil sorusuna verdiği yanıt

“hak etmeyene görevin verilmesi haksızlık ve zulümdür”
aha adam demiş torpil zulümdür demiş işte daha ne desin.

mevlüt çavuşoğlu nun yeğeninin düğünü

çamur at izi kalsın. barış yarkadaş iftirasını attı inanan inandı.
https://www.sabah.com.tr/...pahioglunun-cikti-5709172

erdoğan milleti değil beş müteahhidi tercih etti

yıllardır siyasetin içinde şu akşener. fetö nün silahşörlüğünü yapmasının dışında bu ülkeye bir tek çakılı çivisi var mı acaba.

azospermi

menide hiç sperm hücresi bulunmaması durumudur. tedavilerde başarı oranı nedir bilmiyorum.

19 kardeşini öldürten üçüncü mehmed

o zamanlar yeniçerilerin hanedandan başka birisini destekleyip isyan çıkarıp yağma yapmaları yaygın olduğundan her ne kadar haklı bir gerekçesi varmış gibi görünse de düpedüz zalimlik ve korkaklıktır. hatta oğlunun bile cenazesine "ben bebek katilinin cenazesine gitmem" diyerek gitmediği rivayet edilir.

türk insanının saatlik 1 dolara çalışması

2002 yılında asgari ücret aylık 109 dolara denk geliyordu. böl 30 güne sonra 7,5 saate. yaptı mı sana 48 cent. 2020 yılında ise asgari ücret aylık 279 dolara denk geliyor. yani oda 279/30/7,5=1,24 dolar. neredeyse 3 katı. alın size ekonomik veriler. aha bu da kaynağı: https://kronos34.news/tr/...ucret-ve-dolar-karsiligi/

zengin koca arayan kadının fahişeden farkı

susun söylenmeyin lan pis fakirler.

ak parti giderse aç kalırız

yine bir örnek vereyim. 2002 yılında açlık sınırı asgari ücretin 1,88 katı. oysa bu rakam 2021 yılında 0,94. alın inanmazsanız siz kıyaslayın: https://www.bilbilgilen.c...lar-karsiliklari-ile.html

ak parti giderse aç kalırız

2000 yılında çalışanlar asgari ücret maaşıyla 132 dolar alabiliyorlardı. 2001 yılında ise asgari ücretliler ancak 83 dolar alabildi. 2002 yılında 109 dolar eden net asgari ücret 2003 yılında 152 dolara yükseldi. 2008 yılında 390 dolara kadar yükselen net asgari ücret 2010 yılında 399 dolar ile 10 yıllık zirvesini gördü. 2011 yılında bir önceki yıla göre 5 dolar eriyen net asgari ücret 394 dolara geriledi.

2012 yılında 413 dolara çıkan net asgari ücret 2015 yılında 368 dolara geriledi.

Asgari ücret dolar bazında son olarak 2016 yılında 400 doların üzerine çıktı. 1.300 TL net asgari ücret ile 3,02 TL kurundan 430 dolar alınabiliyordu. Arkasından gelen yıllarda doların TL karşısındaki aşırı değer kazanması sebebiyle asgari ücret eridikçe eridi. Son olarak 2019 yılında 356 dolara gerileyen işçinin maaşı, 31 Ekim 2020 itibariyle 279,3 dolara düştü. Bu da son dört senede asgari ücretin yüzde 35 azaldığını gösteriyor.

kaynak: https://kronos34.news/tr/...ucret-ve-dolar-karsiligi/

yani dostlarım akp öncesi çok da tok değildik.

20 senede doları bi 10 lira yapamayan iktidar

halbuki özal gittikten sonra dolar alış ortalaması 1994 yılı 29.788,31 tl iken 2000 yılında 623.704,00 tldir. böl onu ona, hoop yaptı mı sana 20 kat. şimdi bakıyoruz. 2003 yılında dolar alış ortalaması 1.493.067,76 tl. at al sıfır 1,49. bugün dolar olmuş 9,00 tl. 20 yılda 10 kat bile olmamış. yazıklar olsun böyle hükümete.

travestiye gideceklere tavsiyeler

boş gitmesinler. döner bıçağı kasatura ne varsa yanlarında bulundursunlar.

doları on lira yapıp bir sıfır atmak

daha ne bekliyor merkez bankası anlamadım gitti.

3 katrilyonluk heykel yapmak

adam 20 yıl belediyecilik yaptı ankarada, o kadar hizmeti icraatı var taka taka ankapark a takmışsınız. heykellere ben de karşıyım bence boşuna masraf etmiş ama sonuçta ortada devasa bir park var. yapılan maliyetler yüksek mi düşük mü konusuna gelince. arkadaş siz müteahhit misiniz? ne anlarsınız fiyattan maliyetten.

covid aşısı olmayan tip

"herkes önce bi olsun, kimseye bişey olmazsa ben de olurum" diye kendini garantiye alan tiptir. askerdeyken "ne önde ol ne geride, daima ortada ol" diye nasihat etmişlerdi. çok işime yaradı. burda da aynı prosedürü uyguluyorum.

dolar ın bile 9 lira olduğu ülkede geçinmek

verin yetkiyi seçimlerde cehapeye. bakın nasıl dolar 19 lira oluyor.

liyakat diye ağlayıp eşi dostu işe sokmak

zaten bu ülkedeki kavga "çalmayın" kavgası değil "kim çalacak" kavgası. bak bakiim bir tane cehapeli eleştiriyor mu imamoğlunu.

mümin olarak yatıp kafir olarak kalkmak

valla onu bilmiyorum da sabah mümin olarak kalkıp akşam günahkar olarak yattığım çok oluyor.

squid game

bütün oyunu ihtiyar adam çeviriyor. alın size spoiler izleyin şimdi.

çingene sikenlerin ömür boyu cenabet gezmesi

ergenlikte duyduğum ve halen aslını astarını merak ettiğim olay. bu yüzden hiç çingeneyle birlikte olmadım. bence hocanın biri çingeneleri korumak için uydurmuştur.

dövme yaptıranların ömür boyu cenabet gezmesi

dövmeye karşı değilim. günah olduğuna da inanmıyorum. ama nerde "şu günah, bu günah" diyen varsa karşısında da "siz de kul hakkı yemeyin o zaman" diyen bir boş beleş türüyor. yahu arkadaş öyle bir intiba oluşturuyorsunuz ki sanki dini hassasiyeti olan herkes dul yetim hakkı yiyor dinsiz ateistler pırıl pırıl. sizin ben genelleminizi sikeyim e mi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.