bugün

Haziran ayında yayına geçmesi planlanan müzik kanalı. 24 saat sadece müzik yayınlanacak.
42 yıllık trt arşivi değerlendirelecekmiş.
sorumluluk istanbul televizyonunda.
30 ekim'de yayına başlayacakl olan kanaldır. Tasavvuf müziğinden rep'e, poptan sanata, cazdan halk müziğine kadar müziğin her dalının yer alacağı bir kanal olacakmış.
Yayın hayatına başlamış olan tv kanalı.
* yayım hayatının ertesi gününde en sevilen 20 adlı programı başlatıp, mustafa ceceli - limon çiçekleri şarksının bir numara sevilen şarkı olmasının neye göre sevilen yaptıklarını merak ettiğim kanaldır.
galasının rezaletle akılda kalacak kanal. enbesil orkestrası ve intronun ortasında bodoslama 3.5 ses aşşağıdan giren sezen aksuyla 'sanat'ın bürokrasiyle kirletilmemesi gerektiğini rezil biçimde kulaklarımıza tıkıyor. sezen ablanın konuşması esnasında açık kalan mikrofonlar bize burak kut'un neye şaşırdığını tam olarak belirtmese de bişeyleri garipsediğini göstermiştir. yazık.
vergilerimizin boşa gideceği bir saha daha açılıyor, trt müzik!
sevinin ey halkım, refah içindeki ülkemize devletten bir hizmet daha!
şen ol vatandaş! özlemle beklediğin trt müzik yayında.

edit: kanalın gala gecesi iktidarın gövde gösterisine dönmeye başladı, bu geceyi de alet ettiniz yuh artık. bülent arınç gala gecesinde bile muhalefete dil uzatmaktan geri durmuyor, bu ne hınçtır arkadaş, bu şekilde açılan tv kanalının akıbeti şimdiden belli, bol ilahili günler.
kırmızı başlı oğlan neydi adı haa atena'yı eurovizyona Türk müziğini temsilen gönderenlerin şimdi türk müziği adına kurdukları kanal.
topladıkları vergilerle saçma sapan işler yapan trt nin yeni müzik kanalı. (bkz: sahken sahbaz olmak)
'halkımız artık kaliteli müzik dinleyecek.' diye belirtilen kanal. trt'de bugüne kadar ne kaliteli oldu da, müzik kaliteli olsun?
en güzel çağrışımı;
(bkz: trt büzük) ulusa sesleniş artık bu kanaldan halka duyrulacak, tek yayını bu olacak...
şahane programlar yapan kanaldır. tavsiye edilir. geçen cuma oxford kökenli makam isimli grubun şahane çalışmalarını vermiştir. helal olsun.
şahane programlar yapan ve bu programlarda şahane amatör müzisyenler tanıtan kanal.
kral tv, mtv, powertürk gibi kanallarına alternatif olarak ileri sürülmüş olan kanal. yıllarca devlet kanalı trt'de eserlerine yer verilmeyen ahmet kaya'nın şarkıları da yayınlanacakmış bu kanalda.
trt'nin elindeki arşivin ortaya çıkmasına sebep olduğundan çok başarılı bir kanaldır. müzik zevkini kral tv, powertürk, mtv gibi kanalların yayınlarına göre şekillendirmiş kişilerin anlamaması normaldir, zira kanalın hedef kitlesinin bu kişiler olmadığı gayet açıktır.
trt' nin müzik kanalıdır. birçok yeni eski kanaldan sonra trt tarafından kurulumuştur. aynı zamanda son zamanlarda başarılı bulduğum müzik kanalıdır.
iyidir . bir eksikliği gidermiştir de. nedir o özel tv havasında kendi programlarının en az 15 dakika reklamını yapmak.

ya bırakın bu özel tv mantığını. elinizde deli bir arşiv var. şu an yayınlamaya başlasanız 50 yılda bitmez. 50 yılda bir 50 yıllık arşiv daha birikir. merak etmeyin yani.

bir de binlerce genç trt sanatçısı 2 şarkı söylemek için yırtınıyor. secin 100 tanesini günde 3 eser icra etsinler. hem biz değişik sanatçılar görelim hem de onlar işe yaramanın mutluluğunu yaşasın.

ya bunları da ben mi söliyeyim. bu türkiye her işi benden bekliyor. e tek kişi bu kadar oluyor ancak.*
en güzel özelliği nostaljik görüntülere de yer vermesidir. trt gibi dev bir kanalın nostalji yayını yapması beklenen bir şeydi zaten
farkında mıdır yöneticileri, sürekli eski sanatçıları çıkartıyorlar. arkadaş hatırı falan durumu var herhalde.

halbuki binlerce genç çevher tv. de bir kere gözükmek için can atıyor. hem bunlar öyle böyle popstar adayı kişiler değil, trt sanatçıları.

cesur olun ya.
bir iki saat önce yayınlanan 30 dakika isimli * programla mest eden kanal. program türk sanat müziği ile ilgiliydi.
antenin bozulup babamın da bu konuya uzunca bir süre kaygısız kalmasıyla 2 ay boyunca izleyebildiğimiz tek kanal. iyi ki de öyle olmuş, her türlü müziği, müzikle ilgili görüşleri, canlı performansları izlyebildik. aşk-ı memnu geyiklerinden uzak kaldık. inzivamız oldu.

trt nin en iyi kanalı şu an için trt müziktir diyorum ben.
gece 12'den sonra yaptığı yayınlar mı daha güzel, yoksa 12'den sonra etraf biraz daha sessizleştiği için mi bana daha güzel geliyor tam bilmiyorum ama yayınladıkları programlar kendini izlettiriyor.

insana genç yaşında direkt eski trt 4'deki o sıkıcı türk sanat müziği eserleri dinletilince, bi soğuma oluyordu müziğe karşı. ama trt müzik, o eski trt 4'ün kasvetinden uzak, daha sıcak bi kanal gibi. malum soğumayı da böylece eritti gibi bi metafor geliştireyim bari.
ezginin günlüğü'nden bir parça yayınlayan kanal. klibin ortasında denk geldim. ilk 20 listesinde 18. sıradaydılar. 17. sırada ferhat göçer çaldı. hayata küstüm.
bazen insanı çileden çıkaran kanal.
ağız tadıyla türk müziği dinlemek istersiniz. olmaz.
sebeplerinden biri sunucu ve konukların " ay çok süpersiniz", "evet sizde çok süpersiniz" ehhehe hohohoh muhabbetini dinlemek zorunda olmanızdır.
ya bırakın konuşmaya mecbur değilsiniz. konuşmak ayrı bir sanat. siz eğitimini aldığınız sanatınızı konuşturun.

bir diğeri de kendi reklamlarının programlarını saaaaaaaatlerce yapmalarıdır.

hay liberalizm be bi tane kanal bırakmadın, izleyecek.
dehşetengiz arşivini konuşturan trt'nin kanımca en güzel kanalı. an itibariyle müzeyyen senar söyleşisi ve eski sesinden güzel yorumlarını yayınlıyorlar.
evden çıkarken sahip olduğum muhabbet kuşunun canı sıkılmasın diye her zaman açık bıraktığım müzik kanalıdır.