bugün

mustafa ceceli'nin eylül ayında çıkacak olan albümünden nasıl zarif, nasıl güzel, nasıl içli, nasıl sitemkâr, nasıl özlem dolu, nasıl (sezen aksu'nun söylediği gibi diyeyim) acayip güzel (güzel demiştim sanki? olsun, bin kere dense azdır!) şarkısı. "ben görmedim böyle alımı, çalımı."
uzakta çok uzakta güneyde
yazları sıcacık ve aşık
kışları soğuk ve sensiz
bir şehir ve ben üşüyoruz
bir uğrasan diyoruz
iklimini getirsen
bereketini bolluğunu
örtsen üzerimize
havalansa yine zil çalan eteklerin
gelip otursa gözlerime gözbebeklerin
öperken içsem ağzının çiçek balını
günahını boynuma seni koynuma alsam
hem zehrim hem şehrim limon çiçeklerim olsan
ben görmedim böyle alımı çalımı
yarabbi duy duyur sesimi
anlamıyor kimsesizliğimi
yarabbi yetiş yarabbi
yarabbi duy duyur sesimi
anlamıyor çaresizliğimi
yarabbi el ver yarabbi
tenhada, kuytuda, ücrada
tekinsiz bir mecrada
dua etsem seni dileyen
börtüm böceğim bitki örtüm
olacak duam olsan amin desem hamdetsem
toprağına kök salsam
senle nihayet bulsa ömrüm
mustafa ceceli'nin güzel sesiyle ezip geçen, şiir tadındaki sözleriyle mest eden şarkı. bu ülkede, müzik adına güzel işler yapılıyor hala. kim ne derse desin.. kalitesizler elbet birgün defolup gidecek ve başarılı olanlar aynı şekilde yollarına devam edecekler mustafa ceceli gibi.

http://www.youtube.com/watch?v=6yeTLDqxrr8
akdeniz yöresinin ve egenin bir kısmının mevsimsel güzel kokusu...
sözleri Sermiyan Midyat'a ait olan güzel şarkı.
Kokusu ile insanı mest eden çiçeklerdir.
'merhaba, benim ismim limon çiçekleri. ben geldim. sonbahardaki albüme dek, single olarak size ben eşlik edeceğim. lütfen beni orjinal alınız' diyerek facebooktan bize seslenen harika şarkı. kayıtsız kalmayınız.
yaprağını alıp avunuzda ezerek sürdüğünüz zaman, limon kolonyası gibi hoş ve ferahlatıcı koku veren bitki.
"ben görmedim böyle alımı çalımı"

dua gibi şarkı..damlıyor, akıyor, mest ediyor.
Orijinal ismi " Ya Rab " olan şarkının söz ve müziği Marwan Khoury'e ait. Türkçe sözlerini Serminyan Midyat'ın yazdığı ve " Limon Çiçekleri " adını alan şarkının 5 farklı versiyonunun bulunduğu single' da aranjeler Mustafa Ceceli, Aykut Gürelve Ender Çabuker imzasını taşıyor.
Mustafa Ceceli, önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak olan ve prodüktörlüğünü Sezen Aksu'nun yaptığı ilk solo albümünün single çalışması olan "Limon Çiçekleri"ne video klip çekti.
http://www.youtube.com/watch?v=1YiywYtt_wY
tam bir yaz şarkısıdır. deniz kenarında dalgalar eşliğinde yada bahçelerde gezinirken dinlenebilecek parçadır.
mustafa ceceli nin eşsiz güzellikteki sesinden defalarca dinlenen parça. ağzına sağlık mustafa adam gibi şarkı yapıyorsun, gürültü değil...
feci dokunan bir virus. virusun kaynagi ben de sakli. ama titan zinciri mantiginda yayiliyor. virusu alanlar defalarca dinliyorlar sarkiyi da bana misin demiyorlar. hastalari kurtarmak icin yeni bir sarkinin cikmasini bekliyoruz.
düzenlemeleriyle şarkıyı berbat ettikleri gibi şarkının ikinci kısmındaki çok zorlama. "bitki örtüm" diye bir yüceltme sözü mü olur?* sitem edecek yer arıyorum sevgili ulu sözlük. halbuki konser kaydındaki piyano ve perküsyonla şarkıya vurulmuştum. yine de albümde sade bir düzenlemeyle tekrar rüyalarıma girmesini bekliyorum. umutluyum sevgili ulu sözlük!
akustik versiyonu, şafak karaman yönetiminde kliplenmiş olup, bir kaç gün içinde müzik kanallarını istila edecektir. gerçi versiyon seçimi konusunda hata yapılmıştır. klip kesinlikle orjinal versiyona çekilmeliydi ya neyse.
marwan khoury nin carol samaha ile seslendirdiği, arab listelerinde 11 hafta liste başı kalmayı başaran ya rab sarkısının türkiye versiyonudur. bir de marwandan dinlenmelidir, mest eder, alır götürür uzaklara insanı.

`http://www.dailymotion.co...karol-samaha-ya-rab_music`
onlarca berbat ve sabun köpüğü şarkı arasında yıllar sonra bile sertab erener'in bu böyle si ile birlikte 2009 yazını hatırlayacağım şarkıdır.
--spoiler--
günahını boynuma, seni koynuma alsam
--spoiler--
*
--spoiler--
öperken içsem ağzının çiçek balını
--spoiler--
sözleri güzeldirde, bestesi sözlerini adeta hafife alır. o kadar şahanedir.
"hem zehrim hem şehrim limon çiçeklerim olsan"
*
son yıllarda dinlediğim pop şarkıları içinde, yüreğime değen tek şarkıdır. ardından' bu böyle' dinlenmelidir.
en güzel duaya sahip güzel şarkı.

börtüm böceğim bitki örtüm
olacak duam olsan amin desem hamdetsem
toprağına kök salsam
senle nihayet bulsa ömrüm

bıkmamak için azar azar dinliyorum.
bestesi sözlerinden daha güzel olan, insanın içine işleyen nadir şarkılardandır. Mustafa Ceceli'nin o içten söyleyişinin üzerine denecek söz bulmak zor. şarkıda emeği olan herkesin yüreğine sağlık.
(bkz: sermiyan midyat) insanından beklenmeyecek naiflikte şarkı sözleridir. adamı gördüğümüz roller genelde kaba saba delikanlı tiplemeleri olduğu için ona ait sözler olduğuna ve sezen aksu için yazılmış olduğuna inanmak epeyce zor gelmiştir.