bugün

trt'nin müzik kanalı. ne müzik bee.

biz heybelide her gece mehtaba çıkardıııııııııkkk..
diyanet yayını yapar belli zamanlarda. bir de keli var* halk müziği programı yapıyor.
kesinlikle şu an açılması gereken kanal.*
kubat ' ın şarkılarını* seslendirdiği kanaldır.
daha işlevsel bir eğitim kanalına dönüştürülmesi, mümkünse meb'e devredilmesi gereken kanal.
trt'nin joker kanalıdır. ihtiyaca göre devreye girer... bazen açıköğretim olur, bazen meclis tv, bazen tsm korosu, bazen sanatsal filmler...
kablolu tv'de, yayını bittikten sonra, yerini bir kaç saatliğine vh1 a bırakan kanal.
bıyıklı veya kel amcaların açıköğretim dersleri anlattığı kanal.
üniversite hocalarının millete gerizekalı muamelesi yaparak ders anlattığı kanal.
yılbaşı gecesini alternatif program dalında önde götüren kanal. açıköğretim lisesi dersleri ile açık ara önde.
lisede okurken; okulda, dersanede, özel derste öğrenemediğim türev konusunu bana öğreten tv kanalıdır.
gece uykum kaçtığında, uykumun gelmesini sağlayan kanal.
eylül ayında çocuklara yönelik yayınlara başlayacak kanal. önce günde 6 saat yapılacak, sonra 12 saate çıkarılacakmış. kalan sürede de (gece) açıköğretim yayınlarına devam edilecekmiş.

şu anda tüm çocuk kanalları uydudan yayın yapıyormuş ve trt bu konuda önemli bir eksiği tamamlayacakmış. sonuçta kırsalda normal antenlerin alabildiği tek yayının trt olduğunu düşünürsek, gerçekten büyük bir eksiği tamamlayacaklardır.

trt de son zamanlarda radikal değişimlerin başladığını gözardı edemeyiz. bazı şeyler artık iyiye mi gidiyor ne?
an itibariyla 1700'lerden kalma açık öğretim lisesi almanca 1 dersi bitmiş bulunmakta.

merak ettiğim olaysa şu,
bu videolardan bu yana almancada orta çapta reformlar gerçekleştirildi. en basitinden harf kullanımı ve bazı kelimelere kadar...

bu durumda trt 4'ün almanca eğitimine "yanıltıcı, yanlış ve yeterince araştırılmamış bilgi" diyerekten moderasyonumuz bir rötuş yollatabilir mi acaba?..
doksanlardan kalma öğretmenlerin ders anlattığı kanal.
http://img80.imageshack.us/img80/8434/loyx3.jpg
eskiden at yarışlarını yayınlamış olan trt kanalıdır.
15 senelik veya daha eski ders videolarıyla açıköğretim yayını yapan kanal.
eskiden atyarışlarını veren kanal.
fi tarihindeki türk sanat müziği programlarını veren kanal.
ekimden itibaren çocuk kanalı olarak yayın yapacak olan kanal. adını da trt çocuk filan yapmaları lazım. trt 3 de trt spor olsun güzel olur bence.
içerken, türk sanat müziği dinlemek istediğimiz anda ders veren kanaldır. ders istediğimiz anda türk sanat müziği verip bizi içmeye iten kanaldır. ya bizde ya kanalda bir terslik vardır.
bazen bbc seviyesinin de üzerinde yayın yapabilen kanal. bilhassa gece 01 sularında ruha hitap eden bir tarza bürünmektedir. ne reklam var, ne gereksiz prgram tanıtımları.
az evvel bir çay belgeseli yayınladı. şimdi de ekrem hakkı ayverdi nin hayatını anlatıyor sakin sakin.
eskiden ne kadar düzgün şeyler yapılan bir televizyon idi. şu anda olsa olsa maklube kokuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=AaeHvUe4kPY