1. 1.
  1 kasım 2008 tarihinde yayın hayatına baslayacak olan çocuklara yönelik yeni trt kanalı. muhtemeldir ki şirin baba abdest alıp ve cumaya gidecektir.

  --spoiler--
  hadi hayırlısı diyerek trt'nin yaptigi yorumu da ekleyelim: çocukların beklentilerine yönelik ve en önemlisi onların sadece seyirci değil aynı zamanda kanalın kahramanları olacağı trt çocuk, 1 kasım'dan itibaren yayına başlayacak.

  kaynak: http://www.trt.net.tr/hab...ayfa/trtekim2008dergi.pdf
  --spoiler--
  2 -2 ... sedatif
 2. 2.
  test yayınlarına başlamıştır.
  bu devirde böyle çizgi filmler izlenir mi?
  ... gsvvn
 3. 3.
  küçük veletlerin kurtarıcısı olmasını dilediğimiz çocuk kanalı. abi tom ve jerry vardı, tweety vardı eskiden; alaaddin'in lambasından çıkan hatuna "sihirli fıstık" diyen johnny bravo'yla mı büyüyecek bu çocuklar? hayır ya.
  1 -1 ... der meister
 4. 4.
  trt çocuk kanalının varlığını görünce sevindim . eski çizgi filmleri yayınlamalarını diliyorum . böyle şavaşsız , vurdusuz , kırdısız filmler . atlı karıncayı 'da yayınlarsa çok sevinirim .
  (bkz: sözlüğü amaç değil araç olarak kullanmak)
  1 ... sevdalinka
 5. 5.
  trt 4 frekansları üzerinden saat 07:00-21:00 arası yayın yapan kanal.

  yani 07:00-21:00 saatleri arasında "trt 4 açayım da türk sanat müziği dinleyim" derseniz yalan olur. saat 21:00-01:00 arası dinleyebilirsiniz.
  ... minik mavi balina
 6. 6.
  olumlu kullanılması halinde meyvelerini ilerde toplamaya başlayacağımız kanaldır. çocuklarımızın birer sevgi pıtırcığı, edilgen, pısırık, kendi derisinin içine çekilmiş bireyler değil, milli ükülerle donatılmış, savaşçı, agresif, milli şuuru yerinde nesliller olarak yetişmesi böyle bir kanal sayesinde mümkün olabilir. tabii bunların bugünkü teslimiyetci, basiretsiz hükümetin yönetim erklerini elinde bulundurduğu dönemde gercekleşmesini beklemiyoruz. daha sonraları.
  2 -1 ... migfer
 7. 7.
  trt'den yeni tematik kanal.

  heh çok iyi oldu (!) bu şimdi. zaten mevcut çocuk kanalları sayesinde, çizgi filmler salonumuzun ortasında zerdüşt ateşi gibi sönmeden parlıyordu ya ne ise..
  ... xyyx
 8. 8.
  anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi dersleri başladığında, gündüz "trt çocuk", akşam ise "trt aöf" olacak trt 4 kanalı...
  ... alikula
 9. 9.
  geçen biraz bakayım dedim nedir ne değildir diye, hakikaten de içeriği çocuklar açısından son derece güzel ve uygun hazırlanmış bir kanal olarak gördüm, epey takdir ettim kendimce. haberleri, hava durumunu, çocukları az çok ilgilendirmesi gereken türlü yayını izleyici kitlesini dikkate alıp indirgeyerek anlatmaları, çeşitli animasyonlarla zevkli hale getirmeleri oldukça hoş. selena'sı, sihirli annem'i, perisi, cadısı bilumum beyin yıkayıcı görüntülere aileler tarafından bin kere yeğ edilmesi gerek bu kanalın. çocuğu en başından televizyona bulaştırmamak en alası tabii. o değil de, dün howl's moving castle vardı mesela, oturup izledim bir güzel.
  1 ... nevarki
 10. 10.
  aksam saatlerinde miyazaki filmleri vererek, en iyi cocuk kanali unvanini haketmis bunun yanisira bir hayli yetiskin seyirciyi de bunyesine katmis kanal.
  1 ... rendekar