bugün

entry'ler (232)

sözlük yazarlarının ruh halleri

uyusam uyumasam.

sözlük yazarlarının itirafları

sana bir şey yazmak için bile değer bulamıyorum artık. eskiden defterler biterdi ama artık 'sen' bile büyük gibi. sen nefes al yeter. beni de bırak gideyim. belki başkaları senin gibi olur.

ben bu yazıyı sana yazdım

çok basit hayallerim var aslında. ben seni seviyorum ve sen yanımdasın. diğerinde ben seni seviyorum, sen yanımdasın ve yürüyoruz. ben seni seviyorum, sen yanımdasın ve gözlerin, saçların. bu kadar.

maç izlerken yanımda konuşan birine dayanamıyorum. babamla basketbol olsun, futbol olsun maç izlemekten nefret ediyorum. tırnaklarımı yiyerek maçın sonunu getiriyorum.

öpüşürken insanın başına gelebilecek en kötü şey

annenin araması. devam etsek? devam etmesek? fazla çalmadan açılmalı ama o telefon.

öpüşürken ağlamak

ilk öpüşmesidir belki, ya da istemiyor olabilir. ağır gelmiştir. kıza tabi.

şebnem ferah şarkılarına yakışmayan erkek

piç değil, iyi aile çocuğudur, kaldığı bir otelden ayrılır gibi gitmeler ona yakışmaz. şebnem ferah şarkıları dinlenirken bu erkeği düşünerek dinleyemezsiniz o şarkıyı. ya eskilerden birini hatırlarsınız ya da o şarkıyı geçersiniz.

eskişehir okullar da bitti be zirvesi

okulların bitmesi ardından sosyalleşme çabası içine giren türk öğrencisinin küçük bir bölümünü oluşturan eskişehir'deki uuser'ler ile notların yarıştırılacağı bir ortam aranıyor.önce acıktım'da brunch yapılacak daha sonra varuna teras'da sohbet edilecektir. tüm bunlar plana göre 20 haziran 2010 tarihinde olacaktır. saati ise 12:00 diye belirlenmiştir.
bu da link: http://www.uludagsozluk.c...e&ne=5n1k&zid=644

bugün anladım ki, aşk insanı iliklerine kadar mutlu eder bazen. aşk insanın iliklerine kadar ulaştıktan sonra hemen kaybolup gitsin istiyorum. kalmasın içimde.

pudra şekeri, vanilya... vs. falan herşey tamam, marketten her şeyi alıp eve döndüğümde evde fırının olmaması benim için büyük bir şok oldu. keşke kendimi bira ve sigaradan döndürmeseydim. bunun için çok pişmanım.

sarhoşken yapılan saçmalıklar

mutlaka eski sevgiliyi aramaktır ya da barın tuvaletinde uzun bir süre oturup eski sevgilinin numarasını hatırlamaya çalışmak ve ne saçmalayacağına karar vermek.

kadınların erkeklerden daha azgın olması

belki bir gerçektir ama kadınların azgın olması normal değildir gibidir, normal karşılanmaz. kadınlar da erkekler gibidir. cinsellik hakkında konuşması erkeklerden daha azgın olduğunu göstermez, o da herkes gibidir.

aklından bir kupa tut

şimdi bırak...

nefret edilen erkek modeli

sakız çiğneyen erkektir. hem de sevgilisinin yanında.*

aşık olunan kişinin yüzüne bakamamak

utanmak, çok utanmak ki yüzüne bakamamak.
-yüzüme bak!?!
-bakamam.
-neden?
-seni seviyorum, seni çok seviyorum.
-gözlerime bakarak söylesen?
-artık hiç bakamam ki.
budur.

aşık olunan kişinin adını sürekli tekrarlamak

içinizdedir, o içinizdir. her kalbiniz attığında onunla atar. onun benliğiyle, onu bilerek - tanımasanız bile bilirsiniz ya işte- atar. ve dilinizden dökülür seslere, kağıtlara falan işte.

aşık olunan kişinin atılan mesaja cevap vermemesi

uyuyodur, sçıyodur, yemek yiyodur, tv izlemektedir kendileri ya da sevişiyodur belki biriyle. işi vardır, görmemiştir.*

aşık olunan insanı tek lafıyla affedebilmek

aşık olunan insana güvenilir, güvenilmez bile olsa öyle bir inanılmak istenir ki ona, özür cümleleri saçmalıktan ibaret olsa da affedilir. ki özür cümlesine gerek yoktur zaten.

aşık olunan erkeğin aşık olduğu kız

çok çok güzeldir. o gözleri falan. taş gibi de. gerçi çakma sarışın ama yakışmış saçları. hayırlı olsun benim aşkıma. en güzeli olsun ona. **

iğrenç espriler

iki-üç çocuk*, parktaki kızlara çekirdek uzatırken;
-biz paylaşmayı feysboktan öğrendik.