bugün

ilkokul çağımda çıkmış olan (1991-1996) çirkin ama sevimli yüzlü, dik dik saçlı, saçlarını okşayınca uğur getirileceğine inanılan, renkli renkli bebekler.
mitolojide en çok bilinen yaratıklardan biridir. irice ve yeşil renkli yaratıkmış kendileri.
ayrıca knight online'da da güçlü yaratıklardan biridir.
troller esas olarak dev yaratıklardır. iskandinav mitolojisinde dağlardaki mağaralarda ve içi oyuk tepelerde yaşayan insan yiyen devasa beyinsiz yaratıklardır. çirkin ve çok kötüdürler. troller güneş ışığıyla karşılaştıklarında taşa dönüşürler. hazinelere bekçilik ederler ve demir işçiliğinde iyidirler.
sonraları evrim geçirerek yeraltındaki mağaralarda yaşayan cüceler gibi yaratıklara dönüştüler. hala kadın ve çocuk çalmaktan hoşlandıkları için tehlikelidirler. ve de artık atalarından çok daha zekidirler.
age of mythology de bulunan yaratıklardır.
(bkz: lord of the rings)
(bkz: battle for middle earth)
tam diskografi:

1996- drep de kristne
1996- trollstorms over nidingjuv
2000- the last predators
2001- universal
entlere öykünerek yaratılan ırktır. silisyumdan oluşan vücutları nedeniyle güneş görünce taşlaşırlar.
iskandinavya folkloründe geçen ve korkunç gözüken bir mistik, insanımsı yaratıktır.
etrafa rahatsızlık veren internet/forum insanlarına da verilen bir ad.

ayrıca

(bkz: trollhammaren)
yuzuklerin efendisi'nde frodo'yu moria madenlerinde yaralayan cirkin yaratik.
warcraftta orc'lara yakınlığıyla bilinen azı dişleri gelişmiş avcılık ustaları..komik bir karaktere ve afrika yerlilerine benzer bir kültüre sahiptirler;kafatası avcıları,voodoo büyücüleri falan vardır..iyi mızrak atarlar,hızlıdırlar
morpheus technologies'in lisansıyla slovenya'da üretilen, dünyanın her yerinden sıklıkla kullanılan 7 cell'li b.a.s.e paraşütü (building, antenna, span, earth'ın baş harfleridir).

yapımında F111, hava geçirgenlikli paraşüt kumaşı kullanılmıştır.
tam olarak şöyle birşeydi zamanında ;
http://www.christithomas.com/images/troll.jpg
Dağ ve mağara trolleri gibi çeşitleri vardır.
ing : mağaralarda veya tepelerde bulunduğu farzolunan dev veya cüce.
iskandinav mitolojisinde mağaralarda yaşayan yaratık.
saçını, yanlış hatırlamıyorsam, 40 defa okşayıp bir dilek tutunca, tutulan dileğin gerçekleşeceğine inanılan hugomsu, renkli saçlı, çirkin oyuncak.
uludağ sözlük'e her gün bir yenisinin katıldığı yaratık. dikkat çekmek için her şeyi yapar, çok tehlikelidir dikkatli olun. biri hamile kadınların karnını tekmeler, öbürü galatasaray'lılar ve fenerlileri birbirine düşürür, bir başkası atatürk'e hakaret eder, ötekisi hz. muhammed'e söver. yeter artık be, başka işiniz yok mu sizin? rahat bırakın bizi.
(bkz: don t feed the troll)
Iskandinav mitolojisinde geçen frp karakteridir. dağlarda yaşarlar ve sadece fiziksel açıdan aşırı gelişmişlerdir. oldukça aptallardır ve güneş ışığında taşa dönüşmeleriyle bilinirler.
son zamanlarda sozluk dunyasinda provokatif kokan herseye bindirilerek yeniden anlamdirilmis kavramdir.
bu ırkın birçok frp de bulunan ** ortak özelliği çok sağlam regeneration ı olmasıdır. yani kılıçla, baltayla açtığınız yaraları hemen iyileştirir, kopan uzuvlarını yenileyebilir bu arkadaşlar. sonradan başınıza dert olmasını istemiyosanız kül olana kadar yakmanızda fayda vardır.
bir zamanlar tesadüfen elime geçmiş, '60'lardan kalma "tina" adlı bir amerikan genç kız çizgi dergisinde ilk kez rastladığım bir çizgi dizinin ismiydi troller.. minnoş minnoş, saçları vücutlarıyla aynı boyda, tuhaf ama sevimli yaratıklardı başrollerdekiler de.. hey gidi günler..
(bkz: morganize isler)
kendini zeki zanneden tipler. yok ben düşünmelerini sağlıyorum, yok ben farklı bakış açısı getiriyorum, yok sazan avlıyorum. arkadaşım baydı gerçekten. trollük ecevit'in başbakan olduğu zamanlardan kalma. birazcık modernize ol, çağa ayak uydur. git ütü yap, ağda yap, thai usulü ördek yap ama trollük yapma.