1. 1.
  sırf insanları kızdırmak için ortaya bir laf atanların oltasına gelmeyin anlamına gelen ingilizce terim.
  27 -3 ... zaknafien
 2. 2.
  "provokasyondan başka amacı olmayan, düşünce açıklamaktan ziyade tepki çekmeyi amaçlayan insanların ekmeğine yağ sürme" anlamında ingilizce söz. sözlükler çıkmazdan, insanlar kavramlardan çok insanlarla ilgili saçma fikirlerini başlık adı altında ortaya dökmezden önce, yaban ellerde de bu tip insanlar varmış ki bu kavram çıkmış ortaya. uludağsözlük'teki başlıkların yarısının altına bakınız olarak verilse yeridir.
  24 -1 ... siyah inci yagmuru
 3. 3.
  türkçesi uymayın şu manyağa olabilecek cümle.
  28 ... hardstyleismystyle
 4. 4.
  troll'leri (yaratıkları) beslemeyin anlamına gelen söz. bu yaratık sansasyon seven bir fethullahçı olabileceği gibi gece 12'den sonra beslenen bir gremlin de olabilir. sonuçta ikisi de saldırgan ve açtır.
  5 -2 ... david addison
 5. 5.
  popmundo adlı oyunda milyonlar eden rozet.
  5 ... skallia
 6. 6.
  en basit anlamiyla trolleri beslemeyindir. trolleri beslemenin ne anlama geldigini aciklamaya da sanirim gerek yoktur.
  3 ... der meister
 7. 7.
  bireysel olarak herkesin kendi kisisel tepkisini ortaya koyma hakki olmasina ragmen, bu eylemin kitleleri harekete gecirerek kollektivist bir tepkiye donusmesi, akil mantik olcusunde dusunuldugu zaman mumkun degildir cunku yoneten ve yonetilen iki gurubun bulundugu bir "sosyal yapinin" kendi varligini devam ettirebilmesi icin yoneten gurubuna duyulan ihtiyacin surekli dinamik halde tutulmasi ayni zamanda yonetilen gurubunda kendi icinde alt guruplara ayrilarak "sosyal yapinin" varligini tehdit etmeyecek yani raison d etat turkcesi ile hikmet-i hukumet kuralini cignememek kaydi ile bir catisma icinde olmasi gereklidir ki troll denen heriflerin varligina da bu yuzden ihtiyac vardir, yoneten gurup nazarinda. simdi ornek biraz uc olacak ama ergenekon denen orgutun alt orgutler kurarak catisma ortami yaratmasi gibi. iste bu yuzdendirki suserlar ne kadar tepki koyarsa koysun troll her zaman var olacaktir. onlarin sacma sapan entrylerinin altini dolduran kalabalik bir guruhta.

  siz bir baslik acmadan evvel defalarca dusunup, hayvanlar gibi acaba ayni baslik acilmis mi diye arastirirken, acaba ben insanlara bu entry de ne verebilirim ya da onlardan nasil tepkiler alirim diye dusunup az cok bu yolla fark edilme istegi tasirken daha dogrusu bir paylasim icine girmeyi amaclarken bu hirbolar da kezban kizlar killi ve pis kokarlar, benim ferrarim var ama sen otobuse biniyorsun gibilerinden entryler girerek kendi varligini hissetmeye ve hissettirmeye calisacak. bu entryler cok ragbet goruyorda bununda bir nedeni olmali degil mi? demek ki bu sozluk ortalamasi ile alakali birsey. eksi sozluk ile birlikte baslayan sozluklerdeki bu yozlasma aslinda cok cok uzucu. yok aslinda uzucude degil yani isteyen istedigi gibi yazar cizerde iste ayiklamak zor. duzgun yazan ucbes adami ekleyeceksin badi liste olup bitecek.
  2 -1 ... manhattan ve magrib
 8. 8.
  feedicem lan trolleri, valla bak! alayını feedicem. böle ilgi manyağı yapıcam alayını.

  anacım ne okuru ne modu derman olabildi bu trollere. o halde kaybettik diyorum ve alayını feediyorum! nickaltınıza 28er entry girecem hepinizin. başlıklarınıza "ya çok saçma!" "olur mu lan öyle şey, bek şimdi durum buyken budur arkadaşlar" şeklinde ciddi tavırlarım olacak.

  uçacaz lan hepimiz! iyice aklımı yitirdim olm, piyuuuüüü..
  3 -1 ... derin mavi
 9. 9.
  (bkz: beslenir ki bu)
  6 ... artik ne anladiysan
 10. 10.
  arkadas her zaman soyluyoruz troll olacaksan bile aktifi makbul, atomun bile aktifi hatta gayligin bile aktifi makbul yahu. sen simdi cik kufur et ne oldu, kufur pasif birsey aksiyon yok, beyin calistirmak yok, birsey yok. zaten kliselesmis bildigimiz kufurlerin oznesini, nesnesini degistirerek yaziyorsunuz olmaz. ben isterim ki yaratici bir trollumuz olsun, insanlari cevap vermeye zorlasin, biz de karsi tez cikaralim trolluk muessesini yasatalim. hep dedigim gibi patateslerin bile eski tadi kalmadi, nerede o pure yapmak ugruna catali donduren patatesler, nerede gunumuz patatesleri. kaynatinca kenarinda siyah cizgi cikiyor pirt diye eziliyor, sonra sen adamlardan kaliteli trolluk bekle; eh iste .
  4 -1 ... robert terk