bugün

nba da bir takim..
resmi sitesi: http://www.nba.com/raptors/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Rafael Araujo
Matt Bonner
Chris Bosh
Jose Calderon
Antonio Davis
Joey Graham
Mike James
Darrick Martin
Morris Peterson
Pape Sow
Charlie Villanueva
Alvin Williams
Eric Williams
Loren Woods

koçlari: sam mitchell
bir franchise en kısa zamanda nasıl katledilir dersi veren gmleri * * sezon ortasında görevinden alınmıştır.
vince carter in eski takımıdır.nba deki tek kanada takımıdır.
nba dogu konferansi atlantic grubu takimi. nba in amerika birlesik devletleri disindaki iki takimindan biri ve kanada da bulunan takimidir. maclarini 19800 kisi kapasiteli air canada centre'de oynayan takimi sam mitchell calistiriyor. nba in superstarlarindan vince carter in eski takimidir ve takimin su andaki yildizi all star chris boshtur.
NBA'de 2001'den itibaren tek Kanada takımıdır.
(bkz: anthony parker)
(bkz: jose calderon)
(bkz: andrea bargnani)
(bkz: rasho nesterovic)
(bkz: jorge garbajosa) * gibisinden avrupalı oyuncuları kadrosunda bulundurduğundan her zaman sempatimi kazanmış nba takımıdır. bu oyuncular böyle ortak bir paydada toplandığından iyi anlaşmakta ve ortaya başarılı sonuçlar çıkmaktadır. jose calderon takımı muhteşem idare etmektedir. anthony parker nba'e geri döndükten yaşı ilerlenesine rağmen hala euroleague mvp'siymiş gibi oynamakta. andrea bargnani geçen seneki ölü toprağı üzerinden atmış gibi eli titremeden üçlük bilem atıyor. bu isimlere chris bosh, jamario moon ve carlos delfino gibi oyuncular da katkı yapınca oynanan basketbol ve sonuçlar olumlu oluyor. takım önceki gece boston celtics'i geçerken bu söylediklerimin hepsini sahada görmek mümkündü. geçen sene de playoff'lara kalan ekibin bu sene daha ilerilere gitmesi en büyük temennimiz.
hidayet türkoğlu transferiyle beraber tüm türk basının ilgiyle takip etmeye başlayacağı takım, takımım.

bu transferi gerçekleştirebilmek için takımın hem marion'ı, hem parker'ı, hem de delfino'yu yollaması gerekiyor tabii.

toronto'nun önümüzdeki sezon için muhtemel beşi:
- jose calderon
- demar derozan
- hidayet türkoğlu
- chris bosh
- andrea bargnani

bu takım savunma falan yapamaz, öncelikle onu belirtmeli. yani derozan ne kadar savunma özelliğine sahip bilemiyorum, atletik bir oyuncu olduğunu biliyorum ama her atletik adam iyi savunmacı olmuyor biliyoruz. (bkz: ricky davis) (bkz: gerald green) calderon savunma açısından çok eksik, keza hidayet de öyle, hatta andrea bargnani de öyle. üç tane savunması zayıf adamın oluşturduğu bir ilk 5le bir takım ne kadar ileri gidebilir ki?

kısacası bryan colangelo* eğer bir sürpriz yaratıp da iki üç tane savunmacı bulamazsa bu takıma, başarılı olma şansı çok az.
hedonun gelmesiyle biraz kıpırdanma görülebilir ama kesinlikle playofflara kalacağını düşünmediğim takım. kalsalar dahi 7. veya 8. olacaklardır ve ilk turda cleveland-orlando ikilisinin biri tarafından süpürülmesi hiç de sürpriz olmayacaktır.
hedo-bosh ikilisinin ortalama 45 sayıyla oynayacağı ama takımın geri kalanının bir halta yaramayacağı takım. umudumuz hedonun skora her zaman yaptığından daha fazla katkı yapması ve gittiğine pişman olmaması yönündedir. play-off şansı %50 bile değildir bu takımın buna dikkat çekmek isterim.
yırtıcı bir takımdır hidayet türkoğlunu transfer ederek türklerin muhtemel sevgisini kazana nba takımı.
kanada'nın nba ligi'ndeki takımı. bir zamanlar kadrosunda vince carter ve tracy mcgrady kuzenleri beraber bulundurmuştur. toronto raptors takımının simgesi haline gelen carter daha sonra new jersey nets e transfer olmuştur.
2009-2010 sezonunda da orlando magic formasını terletecektir.

avrupa basketbolu tarzına en yakın basketbolu oynayan nba takımı, buna uygun olarak hidayet türkoğlu'nu da 2009 sezonu sonrası transfer döneminde kadrosuna katmıştır. fikrimce kadrosu doğu konferansındaki ağır toplara * * * * kafa tutacak kadar iyi değildir. hidayet'e maksimum kontrat veren takımın orta vadede kaliteli bir oyuncu alma ihtimali de zayıfladı.
hidayet türkoğlu'nun bu sezon çehresini değiştireceği takım.
(bkz: hadi gene iyisiniz)
bugün 3. çeyrek sonunda atlanta'dan 113 sayı yemiştir.
(bkz: hidayet türkoğlu/#5557410)
(bkz: toronto raptors/#5524608)

sonuç? ligin en çok sayı yiyen 2. takımı durumunda raptors.

1. mi? tabii ki golden state warriors. zaten warriors'dan daha fazla sayı yiyen takımı sopayla dövüyorlarmış, öyle duydum ben.

finish line: bu takım bu haliyle başarılı falan o-la-maz. sene sonunda bosh uçar gider, biz de elimizde calderon hido bargnani üçlüsüyle kalakalırız.

hadi hayırlısı.

edit: düzeltme için winniethecrusher'a teşekkürler..
15 numaralı vince carter forması efsane olan bir basketbol takımı.
an itibariyle milwaukee maçını çevirmiş takım. bitime de az kaldı seyirci kafayı bulmuş durumda.
an itibariyle milwaukee maçının son 10 saniyesinde 3 sayıcık önde olan takım.
sonunda hak etigi yer olan doguda 9.luga gelecek fazla avrupali oyuncusu olan kotu bir takim.
chris bosh'un sakatlığı ve fikstür zorluğu sebebiyle playoff yarışında geriye düşmüş gibi gözükse de bosh'un form tutmasıyla beraber yakalayacakları ufak bir seri ile 5. sıradan playoff yapacaklarına inanmaktayım hala ben.

evet kötü oynuyoruz, evet savunmanın yerinde yine yeller esiyor ama cb4 toparlayacaktır bu durumu. en kötü 6. oluruz ama yine gireriz biz o playofflara gençler meraklanmayın siz. ilk roundda elenecek bile olsak durum budur.
hidayet türkoğlu nun forma giydiği nba takımı.
gerisi fasan fison.
chris bosh gibi dehset ötesi yıldız oyuncuyu bünyesinde bulunduran kulüp.
Sezonun kendileri için en önemli maçında Bulls karşısında zerre oynama isteği gösteremeyen takımımsı.
canım hido'yu yiyip bitiren takım, halbuki orlando'da kalsa hido şimdi play off'lardaydı . ah be toronto, yaktın canım basketçiyi.
hidayetin daha az maç oynayıp daha fazla para kazanmak için seçtiği nba takımı.

adam da haklı son 5 yılda tatil nedir bilemedi garibim, iyi oldu bence biraz dinlensin.
bu kadroyla sezona girerlerse sözlükten 12 adam toplayıp oynasak alaşağı edebiliriz kendilerini. 155.5 luk handikap da geçilir tahminimce.