1. 1.
  nba da bir takim..
  resmi sitesi: http://www.nba.com/cavaliers/

  an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

  Martynas Andriuskevicius
  Drew Gooden
  Stephen Graham
  Alan Henderson
  Larry Hughes
  Zydrunas Ilgauskas
  Luke Jackson
  LeBron James * *
  Damon Jones
  Donyell Marshall
  Ira Newble
  Aleksandar Pavlovic
  Eric Snow
  Anderson Varejao
  Mike Wilks

  koçlari: mike brown
  5 ... atan alir spor
 2. 2.
  şampiyonluğun herkesçe en büyük favorisi detroit pistons'ı 2-0 sonrası 3 maç üstüste yenerek seride ibreyi kendine cevirmiş.lebron james haricinde bir iki ortanın biraz üstü adama ragmen acaba? diye düşündürtmüştür.lebron james ise kendisi hakkındaki jordan'ın varisi olur sözünü haklı cıkarmaya calışırcasına oynuyor.daha 22 yaşında olması inanılmaz.
  3 ... yildirimbjk
 3. 3.
  geçen seneki kadrosunu büyük ölçüde koruyan ; üzerine scot pollard ve david wesley'i transfer eden nba basketbol takımıdır.
  2 ... faati
 4. 4.
  an itibari ile nba in en düşük yüzde ile serbest atış atan * takımı.
  2 ... gigantic
 5. 5.
  nba dogu konferansi central grubu takimi. maclarini 20562 kisi kapasiteli quicken loans arena'da oynayan takimi mike brown calistiriyor. kadrosunda nba in son zamanlardaki en buyuk superstarlarindan lebron james i bulunduran takim 2005 2006 sezonunda bu oyuncunun gayretiyle play offlara kalmis washington wizards takimini gectikten sonra detroit pistons'a elenmistir.
  2 ... plts
 6. 6.
  bundan 3 yıl öncesine kadar play off nedir unutan ve nba de salonları tamamıyla dolduramayan nadir takımlardan biriydi. sonradan bir takımın başına gelebilecek belki de en güzel şey olan lebron james geldi. lebrondan bir önceki sezon sadece 17 maç kazanabilen takım 2 yıl sonunda 50 küsür maç kazanan takım olmuştu geçen sezon. bu yılda doğu konferansında ikinci sırada bulanan cavslar daha iddialılar.
  2 ... kamara
 7. 7.
  detroit'i 4-2 ile geçip finalde san antoino'nun rakibi olan takım. normal sezonda her iki maçı da cleveland kazanmıştı. bakalım finallerde durum ne olacak.
  2 ... hipernova
 8. 8.
  2007 nba finali'nde Spurs savunmasına karşı 322 sayı bulabilen Cavaliers,*
  şut saati uygulamasına geçildikten sonra, bir final serisinde
  en az sayı bulan ekip olarak tarihe geçti.
  2 ... meister writer
 9. 9.
  insanüstü özelliklere sahip bir kişiyi (bkz: lebron james) takımlarında barındıran lakin diğer oyuncuların ona layık olamadığı takım.olsaydı zaten geçen sene spurs takımınıda öyle böyle geçip şampiyon olurlardı.olamasalar bile bir maç olsun alırlardı.lebron james ise başka bir hikaye.sanırım geçen sene oynanan doğu konferans finali 5. maçı herşeyi açıklar.

  murat murathanoğlunun deyimiyle gerçektende yok artık lebron james dedirtmiştir.

  edit:an itibariyle de bu gece oynanan phoneix suns maçında son topu lebron a veremeyen aptal yüzünden belki de 2 sayı farkla yenilmişlerdir.
  (110-108)
  3 ... firanzalhonan
 10. 10.
  söylenenlere göre üçlü bir takas'a imza atmak üzere olan takım. takasın detayları şöyle;

  Cleveland will receive Ben Wallace, Joe Smith, Wally Szczerbiak, Delonte West, and a future second round pick from Chicago.

  The Bulls will receive Larry Hughes and Drew Gooden as well as Cedric Simmons and Shannon Brown.

  Seattle will receive Donyell Marshall, Ira Newble, and Adrian Griffin.

  eğer bu takası gerçekleştirmeyi başarırlarsa, big z'nin yanına joe smith ve ben wallace gibi iki veteran ekleyip sağlam bir pota altına kavuşmalarının yanı sıra, delonte gibi solid bir yedek pg ekleyip üstüne bir de 3 numara pozisyonuna bir şutör ekleyecekler. ama damon jones ve daniel "boobie" gibson gibi bench'ten gelen bir guard ikilisi varken delonte'ye, sasha pavlovic varken wally'ye ne ihtiyaç var anlayabilmiş değilim. bu oyuncuları da takas edebilirler tabi, daha süre dolmadı. ilginç sonuçlar doğurabilecek bir takas gerçekten..
  4 ... stoudemarionash