bugün

nba da bir takim..
resmi sitesi: http://www.nba.com/nets/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Vince Carter
Jason Collins
Marc Jackson
Richard Jefferson
Linton Johnson III
Jason Kidd
Nenad Krstic
Jeff McInnis
Lamond Murray
Scott Padgett
Zoran Planinic
Clifford Robinson
Jacque Vaughn
Antoine Wright

koçlari: frank lawrence
dün geceki miami maçıyla birlikte üstüste 12.galibiyetini alan ve bu seride jason kidd önderliğinde müthiş savunma ile rakiplerini adeta boğan,fanı olduğum nba takımı...
dün akşam oynanan 2006 playoff ilk maçında evinde indiana ya kaybederek seride 1-0 geriye düşen ve dün gerçekleşen eğlenceli uludağsözlük bowling zirvesinin ardından keyfimin kaçmasına sebep olan takımım (bkz: sevgi sınır tanımaz) ...
vince carter'ın gelmesiyle doğuda iddalı hale gelmiş takım. playoffda indiana yı elerse miami heat-chicago bulls galibiyle eşlecek.
an itibariyle dogu konferansı ilk turunda indiana yı 4-2 lik skorla eleyip yarı finale cıkmıstır.yarı finalde rakibi bi aksilik cıkmazsa miami heat olacaktır.
konferans yarı finalinde rakipleri miami olmuştur.
ya çok deli takım...kid gibi bi sanatçının işini icraa ettiği bi takım...carter gibi konsantre bi süpermenin uçuş şov yaptığı takım
miami'ye karşı sadece 3 kişiyle olabildiğince direndik fakat olmadı,miami'nin derin kadrosuyla başa çıkamadık,son 3 maç son dakika da çözüldü,seneye big triomuzun tutulması ve benchimize katkı yapılmasıyla daha iddialı konuma geleceğimizi düşündüğüm favori takımım.
bence iyi bi pota altı alırlarsa çok acaip bi takım olabilir...potansiyel var çünkü..ve kidd'i basketbolu bırakmadan şampiyon olarak görmek isteriz
NBA'deki ilk ismi 'Newyork bullets' olan,sonradan New Jerseyli bir iş adamının satın almasıyla, taşınmış takım
2009 yılında new york'a taşınacak nba takımı...
3 tane cok iyi oyuncu, iki tane kariyerinin sonunna gelmiş cengaver, bir kac gelecek vaad eden yetenek ve bir kac yetenek olarak kıt ama azimli oyuncu ile carkini cok guzel donduren, yonetim ve disiplin olarak harikalar yaratan takim.
kidd-carter-jefferson üçlüsünün yanına bir de uzun bulsalar tam süper olacak takımı.
nba dogu konferansi atlantic grubu takimi. maclarini 20049 kisi kapasiteli continental airlines arena'da oynayan takimi lawrence frank calistiriyor. kadrosunda vince carter ve jason kidd gibi superstarlari barindiyor.
nba dogu konferansi atlantic grubu takimi. maclarini 20049 kisi kapasiteli continental airlines arena'da oynayan takimi lawrence frank calistiriyor. kadrosunda vince carter ve jason kidd gibi superstarlari barindiyor.
2007/2008 sezonunda kadrosunda şu oyuncuları barındıracak takım.

2 Josh Boone
15 Vince Carter
35 Jason Collins
9 Mile Ilic
24 Richard Jefferson
5 Jason Kidd
12 Nenad Krstic
7 Jamaal Magloire
22 Bernard Robinson
1 Marcus Williams
Sean Williams
21 Antoine Wright
jason kidd in bişeye benzettiği takım.
kiddi dallasa veren takim**.
new jersey'deki son sezonunu yaşayacak olan takım. 2009-2010 sezonundan itibaren brooklyn nets olarak karşımıza çıkacaklar.
sezonun en büyük sürprizi kanımca. tabi devin harris'in mvp'lik performansının çok çok önemli bir katkısı var burada. üstelik takımda adam akıllı pota altı oyuncusu bile yok...
2010 yazında lebron james'i almak için büyük uğraş verecek takım.
şu anda yaptığı 10 maçta 0 galiyet alan takım jefferson ile carterı yollamanın sonu böyle olur ancak seneyede büyük çıkış yapabilirler free agent yılında.
new york'a "bile" yenilerek 14. malubiyetini (0-14) almış takım. Chris Douglas-Roberts diye birine kalmış koca takım.
en tepeye çıkmış fakat bunu şampiyonlukla süsleyememiştir. bir çok nba takımı gibi zirve de geçirdiği yılların ardından altın kadro nun yaşlanması ile takaslar başlamış son olarak vince carter da gönderilmiş ve bir yıl feda edilmek suretiyle geleceğe yatırım yapılmaktadır. şansın yaver gitmesi halinde üst sıralardan girilecek bir draftla birlikte, rahatlayan salary cap in serbest kalan oyuncu piyasasında * sağlayacağı rahatlık ve güç takımın taraftarlara az dişinizi sıkın demesine gerek bırakmamaktadır. sıkıyoruz bakalım kırılmazsa.
davin harris gelince az da olsa toparlanacak olan takımdır. ayrıca 2010 yazında 1 süper star alacak bir cap'leri olacaktır ki bunu 2'ye bile çıkarabilirler.