bugün

kalem uçlarının babası, en ta*aklısı.sahteleri çıktı sonra bunların.0.7-0.5 2B ler çok kraldır.kaymak gibi kayar gider.
burjuva kalem ucu.
yıllar yılı tombo mu tombow mu diye insanların kafasını meşgul eden kalem ucu markası.
üstünde badrol bulunduranlar gerçek olur bunların.şahsen en iyi uç markası görüyorum ben tomboyu.severek kullanıyoruz.lakin şöyle birşey anımsadım şu an ;çocuklar duymasınadlı dizinin bir bölümünde evin kız evladı (adını unuttum su an) babasından uç almasını istiyordu vebandrololacak üstünde diye babasına öğütlüyordu.üstü kapalı bir reklamdı sanki yamulmuyorsam uzaktan soyle bi tomoboyu görmüştüm.
- sıfırbeştomboucuolanvarmııııııııı??
- var ama evdeee.!!!! *
tiki kız-0.7 ucu olan var mı?
-ben de var dur vereyim der ve uç kutusunu çıkarır
tiki kız-ama bu tombo diil kiii
-hay yarabbim. git işine lann *

bu arada eskiden bandrol falan yoktu yani bizim lise zamanlarımızda sonradan her şeyde olduğu gibi uçta da fason piyasa artınca bandrol koyma gereksinimi duymuşlardır, bu bandrolü üretmesi çok mu zordur orasını anlayamamışımdır. *
en bi baba kalem ucu.toptan alınınca daha ucuza gelen uç.
kalem uçlarının hası, ismi gibi karizmatik siyah bir kutusu vardır. kutunun boşalması insanı panik haline sokar, tombo yerine başka uçların kullanılması ise derse dair tüm motivasyonu helak ederdi.*
09 2bsiyle yazmanın imkansız hale geldiği, kısa boylu kaliteli uçlar içeren marka
aynı zamanda da kalemdir. bir zamanlar rotring le kapışıyordu, ama artık daha sessiz ve derinden gelmektedir.
(bkz: uclu kalem kullanicilarinin vazgecilmezi)
(bkz: faber castellin en büyük rakibi)

piyasalardaki en kaliteli ve koyu yazan nadir uclardan biri olmasi nedeniyle "0.5 2b tombo ucu olan var mi?" sorusuna sikca konu olan uc markasi.
doğru adı tombow olan firma. amblem üzerindeki ''w'' harfi şekil gibi görünmekte olduğundan tombo diye okunmaktadır.
(bkz: tombow)
(bkz: tombosu olmayana kız vermemek)*
Kalemlerinin cebe tutturmaç kısımlarını çıkarmadan edemediğim marka. Nedense dayanamam, yepyeni kalemin zıçarım içine.
(bkz: tombo ucun aslinda tombow olmasi)
en dayanıklı kalem markası.
klasik soru:
+ 0.5 i olan var mı ama tombooooo!!!
klasik cevap:
- oha buldun da kıllısını arıyosun yani..
"tombo ne ulan?"
philip tombow, nişantaşı, 1990.

(bkz: tombow)
zamanında aç karnına tükettiğim uç markası.
yıllarca tombo diye telafuz ettiğimiz ancak gerçek adı tombow olan uç markası. uç markaları arasında tartışmazsız en iyi olandır. o yumuşaklığı o yazım kalitesi ile en asil uç markası seçilse şaşırılmamalıdır.
kalemleri efsanedir ama artık bulunmamaktadır. Şahsen ben hayatımda hiç bir kalemden bu kadar keyif almadım.
05 ini öğrencilik yıllarımdan beri kullandığım hala da ofiste kullandığım lise yıllarımda iğrenç esprilere maruz kaldığım kalem ucudur cicidir koyu yazar filan.
eski kayak şampiyonu alberto tomba'nın soyadını yazarken yapılan yazım hatası neticesinde oluşmuş bir kelimedir.
keşke tombow olduğu bilinseydi.
(bkz: Tombow)
güncel Önemli Başlıklar