1. 1.
  Bazi çevreler tarafindan ne kadar antipatik bulunsada cok iyi bir bestekar olmasi ve sarkilari yorumlamadaki yetenegi kucumsenemiyecek kadar iyidir.ispanyol meyhanesi ve Karantinali Despinasi ile bilinir.
  2 ... gkbayrak
 2. 2.
  türk müziğinin son neferidir. biraz oryantalist ama aynı zamanda müziğimizin son büyük bestekarı olması nedeniyle saygı görmesi gereken kişidir.
  4 ... deli dumrul
 3. 3.
  eserleri için:

  http://www.sanatkolik.com
  2 ... white pages
 4. 4.
  (bkz: ispanyol meyhanesi)
  1 ... hendrix
 5. 5.
  sesindeki muzip tonlama, aşk şarkıları için yaratılmış olduğunun bir kanıtı değildir de nedir diye sorular sordurtan insan.
  3 ... tankut kabza
 6. 6.
  terkedip giden sewgiliye "beni kör kuyularda, merdivensiz bıraktın!" diyerek salya sümük adanacak şarkının seslendiricisidir. bu nasıl bi şarkı ya diyerek insanın içini gıymık gıymık yapar . . .
  5 ... jynxcello
 7. 7.
  Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın bestesinin sahibi Münir Nurettin Selçuk'un oğludur. Bu zat Müzik eğitimini Paris'te Piyano üzerine tamamlamıştır. Bilinen iyi şarkılarının yanında pek bilinmeyen acaip iyi şarkıları vardır. Kırık kalpler yaran bir eserdir. Bu müzik adamı batı müziği armonisi konusunu yemiştir ve belli bir yaştan sonra babasının yolundan devam ederek Türk müziğine de gönül vermiştir. Türkiyedeki sayılı müzik adamlarından biridir. Ayrıca önüne gelenin babasının şarkılarını kötü bir biçimde seslendirmesine de acaip fırça kayar.
  2 -1 ... mikrop
 8. 8.
  yıllar önce savaş ay'ın sunduğu a takımı programında, gökhan tepe'nin, yeni çıkan albümünde dönülmez akşamın ufkundayız'ı söylemesi üzerine yayına telefonla bağlanıp
  çılgına dönmüş haliyle "allah belanızı versin", diyip, eklemiştir. Gökhan Tepe'nin düştüğü duruma ek olarak,canlı yayın konuklarından olan ibrahim tatlıses bu gergin telefon bağlantısı ardında ve üzerine " evet gerçekten detone girmişşin" diyebilmişti.
  4 ... seconddimension
 9. 9.
  kıymetli bir sanatçı. beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın yorumu tavsiye edilir.

  ayrıca bir gece, saat 2 sularında, savaş ay'ın programına katılması için kendisine telefon edilmiş olmalı ki, canlı yayınına bağlanıp,

  -"ben namaz kılan adamım, sabah namazına kalkacağım, ne beni arayıp rahatsız ediyorsunuz!"

  diye fırça kaymış ve telefonu savaş ay'ın yüzüne kapatmışdır.
  4 ... çakan adam
 10. 10.
  tiyatro oyunlari icin besteledigi müzikler ayrica tavsiye edilir. en son istanbul devlet tiyatrolarinda oynayan "ben de halimce bedreddinem" oyunu icin bir albüm yapmisti. nereye payidar adli parcasi da bu tür bir parcadir.
  2 ... marazismail