bugün

leman sam ile seslendirdikleri her neyse isimli şarkıları harika olan müzisyen.
(bkz: ankara da aşık olmak zor)
chez sakman fransiz sokaginda mekanidir. cuma cumartesileri soyler. ha kaset ha canlisi hersey ayni. deli/cilgin/manyagh.
Önce Zuhal Olcayın sesinden bestelerine, sonrasında kendisini dinleyip yorumuna hasta olduğum, popüler olma kaygısına düşmeden yllardır aynı çizgisinde üretmeye devam eden dinlenesi müzik adamı. Usulca isimli şarkısına vurgun olduğum, onu bir kez canlı dinlemeden yaşıyorum ben dememeniz gereken, onunla yalnızlığı tanıdığımız, ıssız kaldığımız, ne kadar hüzünlensekte şarkılarında sonunda sevgi kazanır deyip bizi yine umutlandıran yüce insan. Seninle olmadan olmaz bu işler be üstadım...
gramofon sokağındaki şarkısız şarkıcı.
Önemli bir besteci ve yorumcu olmasına rağmen "tut şunun ucunu döşeyelim abi" gibi bir jingle bombasına imza atarak beni şaşırtmış müzisyen.
(bkz: kelim ama saçım uzun)
http://www.vedatsakman.com/
yıllardır mütevazi köşesinde müzik adına önemli işler yapan ancak osuruktan faaliyetlerle ortamdan eksik olmayan şarkıcımsılar yüzünden pek az kişinin tanıyabildiği, çoğunluğun o kim ya dediği gerçek bir müzisyen.
ilk çaldığı enstrüman davul ve daha sonra gitarla tanışmıştır. zuhal olcay *ve leman sam'ın * albümlerinin müzik direktörlüğünün ve aranjörlüğünün yanısıra çoğu şarkıların da söz ve müziğini yazan kişidir.
"ikinci bahar" dizisinin o güzel müziklerinin de sahibidir aynı zamanda.
leman sam'la beraber herneyse diyen gitar virtüözlerimizden.
sürekli istiklal' de börek yerken görüp durduğum dingin müziklerin adamı. hayır börek kelliğe iyi geliyor da, kellerimiz mi bilmiyor. ha bir de abimizin yanında hep otuz yaş civarı taş ablalar dolanıyor. attık konu solfej mi, nikelaj mı bilemicem.
(bkz: yaşamın gözlerin kadar güzel olsun)
kendi tarzını eski çağlarda lir çalan ve sözlerin anlamına önem veren eserler çıkartan müzisyenlere yakın gören sanatçı. ayrıca gidilesi bir mekan olan ve cezayir sokağı'nda * bulunan sakman cafe'nin sahibi olur kendileri. *
gerçekten inanılmaz bir sesi olmasına rağmen, bildiğimiz severek dinlediğimiz leman sam ve zuhal olcay şarkılarının onun duygularından oluşmasına rağmen bir türlü tanınmamış sanatçı. hani tanınmak önemli midir? tabii ki böyle insanlar için önemli değildir ama bizim için önemlidir. o tanınmadığı için albümlerini bulamıyoruz, konserlerinden yeteri kadar haberdar olamıyoruz. vedat sakman türk müzik dünyasına gelmiş en başarılı bestekar, yorumcu ve gitaristlerden biridir.

dilhan hızın röportajının girişi;

--spoiler--

Kendisini çok fazla anlatmasa da sevenleri onu çok iyi tanıyor.Ankara'da aşık olamadığı biliniyor mesela. Sıkıldıkça deli kuşla sohbet ettiği de. Çok derinlerde bir yerlere dokunuyor usul usul. Başka kim sevgilisine yaşamın gözlerin kadar güzel olsun sevgilim diyebilir ki?
--spoiler--

http://www.thegate.com.tr...680d17ea7e8&subid=235
sesine kurban olunacak, müziğimizin kuytuda kalmış benzersiz adamlarındandır. lakin pek tanıyan yoktur, adını duyanı bulmak zordur.
hem sözleriyle, hem besteleriyle, hem de sesiyle dinlettiren ve dinlendiren şarkıcıdır. atilla ilhan'ın ayrılık da sevdaya dahil şiirine yaptığı bestede ayrıca bir insanın ruhunu okşar. ha bir de unutmadan;
(bkz: deli kuş)
türkiyedeki belki yeteri kadar değerini görmeyen "enlerden" biri, sesi keyfin keyhanesinde * tat verir.
(bkz: bülent ortaçgil vedat sakman fikret kızılok triosu)

ayrıca mutlaka canlı performansı dinlemesi gereken sanatçılardan.
mükemmel bir sese sahip olan müzik adamı. şarkılar onun sesinden daha bi anlamlıdır, melankoliktir.
aşk şarkılarının duayyeni.
hazal selçuk ve arzu ece'yle birlikte türkiye'yi 1989 eurovision finallerinde temsil etmiş müzisyen. kendisi o sırada bıyıklıydı ve yarışma için peruk takmıştı.
sanırım, gördüğüm yerde eline ayağına yapışacağım müzisyendir. neresinden tutulur, hangi şarkısından bahsedilir ki...
Ankara'da aşık olmak , Usulca, Ateş Oldum gibi şarkıların yanı sıra Ömer Hayyam Müzikali'nin de yaratıcısı değeri bilinmemiş müzisyen.Ayrıca "tut şunun ucunu döşeyelim abi" reklam şarkısının da yaratıcısı olan Sakman'ın eurovision'a katılıp peruk takmışlığı da vardır.
şu müthiş şarkıların yaratıcısıdır.

(bkz: ankara da aşık olmak)
(bkz: gramafon sokağı)
(bkz: dağ çiçeği)
(bkz: sarılsam üşür müsünüz)
(bkz: yalnızlığım)
(bkz: birisi var)
(bkz: ateş oldum)
sesinin buğusuyla kulakların pasını silen adam.

(bkz: (#5871868))