bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Yönetmenliğini Frank Darabont'ın yaptığı; Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton'in oynadığı ve Shawshank hapishanesinde geçen olayları anlatan sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen 1994 yapımı film.
    62 -18 ... zall
  2. 2.
    Her izlediğimde bana özgür olmamım harikalığını gösteren ama hapis hayatı gibi yaşadığımı hatırlayıp sonra kendime küfür ettiğim filmlerden.
    23 -1 ... zarar_ziyan
  3. 3.
    kaç kere izlediğimi saymadığım film, bir aralar replikleri ezberlemiştim, filmi kendi kendime tekrar oynuyordum, filmde en çok sevdiğim yerler şöyledir;

1- filmin sonunda buluşma sahnesi (tim robbins yatla uğraşırken aniden morgan freeman gelir ya hah işte orası)
    2- kızkardeşlerin liderinin hapishaneden zoraki ayrılığı sırasında ' yemeğini kamışla yemek zorund kaldı' lafını içeren söz öbeği
    3- hapishane müdürünün kasadaki ayakkabıları görünce şok olması.
    28 -2 ... güveç verniği
  4. 4.
    hayatımda izlediğim en iyi 5 filmden biri.ama hayat dışındaki listeyi derseniz oraya giremez.
    15 -8 ... trda
  5. 5.
    imdb top 250 listesinde 2. sirada olan film
    9 -3 ... cin
  6. 6.
    hapishana hayatını gözler önüne seren,size o sıkıntıyı ve bir hapishanede özgürlüğü elinden alınmış birinin ne kadar pervasız olunabileceğini gösteren,sonundada büyük bir sürprizle insana öç alma hissinin güzelliğini tattıran etkileyici bir film.
    9 -1 ... mosquito
  7. 7.
    (bkz: ölmeden önce izlenecek filmler)
    7 ... sazan
  8. 8.
    amacına ulaşmak isteyen bir insanın, kısıtlı imkanlarla bile olsa, yılmadan, usanmadan ne kadar da azimle yol alabileceğini gösteren,
    gerçekten de bir başyapıt olan,
    oyuncuların belki de en iyi performanslarını sergiledikleri şaheser.
    12 ... trinfr
  9. 9.
    başrollerini tim robbins ve morgan freeman'ın paylaştığı yanılmıyorsam 4 oscarlı film..."umut her şeydir" düşüncesinin verilmeye çalışıldığı hapishane filmi.."bir film kaç kez seyredilebilir?" konusunda sizi rahatlıkla rekora koşturabilir...(ben henüz 10 dayım)
    13 ... dr.sn
  10. 10.
    dünya klasikleri arasına girmis 10 degil 10.000 kere seyredilesi efsane film.
    10 ... karpuzkabugu