1. 1.
  başrollerinde colin firth ve helena bonham carter'ın yer aldığı 2010 yapımı bir film. 68 inci altın küre ödülleri'nde drama dalında en iyi film adaylarından biriydi. ama ödülü the social network aldı.

  http://www.imdb.com/title/tt1504320/
  4 ... tearsofcold
 2. 2.
  türkçe adı zoraki kral olan film. ulan kralın konuşması olunca ne değişcek onu anlayamadım. kim seçiyosa bu isimleri çok boktan yapıyolar.
  25 -1 ... gardanadam
 3. 3.
  12 dalda oscara aday gösterilen bir filmdir.
  3 ... feher
 4. 4.
  boşu boşuna 12 dalda oscara aday gösterilmemiş filmdir . colin firth,geoffrey rush ve helena bonham carter başta olmak üzre tüm oyuncu kadrosunun performansı takdire şayandır.
  colin firth a single man` deki adaylığından sonra bu kez oscarı mutlaka alacaktır bu filmle . geoffrey rush'ın da en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alacağını umuyorum . son olarak hamlet alıntıları ve yavaşlatılmış 7.senfoni de sahnelerle çok iyi harmanlanmıştır .
  3 ... stultitia
 5. 5.
  Oscarın en güçlü adaylarından. 'En iyi film' adayım 'Inception' olsa da, Colin Firth için 'En iyi Erkek Oyuncu' heykelciği kaçınılamaz gibi. Kekeme bir kralı o kadar güzel oynamış ki, izlemelisiniz. Biraz ağır ilerliyor gerçi ama sakin bir gününüzde, 1930'ların ingiltere'sine çok keyifli bir yolculuk için tercih edebilirsiniz bu filmi.
  1 ... phoebus
 6. 6.
  colin firth'ün muhteşem oynadığı ve kesinlikle en iyi erkek oyuncu oscarını hakettiği filmdir. ayrıca oscar "the social network" e gideceğine bu filme gitsin canımı yesindir.
  4 ... mare nostrum
 7. 7.
  bu film hakkında sadece şunu söyleyeceğim: konusu itibari ile çok sıkıcı olabilecekken harika bir film çıkartılmış, sinema işte bu!
  oyunculuklar, dekor, 1930lar ruhu, senaryo, diyaloglar çok güzel. ayrıca bbc'de kralın orjinal konuşması da var. gerçekten adamın ciddi konuşma zorlukları varmış. abartılmamış yani bu durum. bir de adamların 1930lardaki ses kayıtları o kadar net ve pürüzsüz ki, insan üzülüyor. üzülüyor çünkü bizde ki atatürk'ün sesinin nasıl kaydedildiği malum. bunlar önemsiz gibi görülebilir belki ama işte o kayıtlarda bir ülkenin kültürü var. bizdeki sınırlı kayıtlarda ise kuyudan gelen sesler.

  orjinal konuşma:

  http://www.bbc.co.uk/archive/ww2outbreak/7918.shtml
  9 ... alfa romeo
 8. 8.
  zor film, seyretmek isteyenin çok istemesi lazım. hayır başına iki defa oturdum ikisinde de horlama sesime uyandım, bilemedim. ayrıca filmin başında yayına hazırlık babında gargara yapan elemanı sikesim var. suratındaki donukluğa renk katmak istiyorum hocu.
  5 -3 ... karanos
 9. 9.
  colin firht için en iyi erkek oyuncu dalında oscar kazandıracağı konuşulan film.
  fight club'ta marla singer rolüyle idol olan helena bonham carter da filmde yer alıyor.
  18 şubat'ta vizyona girecek.
  (bkz: kekeme kral nazilere karşı)
  2 ... nunu
 10. 10.
  aldığı/alacağı her türlü ödülü sonuna kadar hak eden, son zamanlarda izlediğim en güzel oyunculukları içeren film. izlenesi.
  4 ... pogo