bugün

bellamy aşkım için tekrar başlamaya değer olan dizi.
Nihayet biten dizi. 7 sezon oldu, donmuş halde 125 yıl geçti, gezegen değişti; ama hala savaş, öldürme gibi şeylerin peşindeler. Clarke ve octavia kezbanına tahammül edebilecek kadar çelik gibi sinirlere sahip olanlar buyursun izlesin. Hülasa ilk başlarda biraz iyiydi de sonra yarak gibi bir şey oldu.
Bellamy ölmüş ya olamaz.orusbu clarke.
Senaristligini keşke erol mütercimler yapsa dedigim dizidir.

Bellamy kalp.*
hafta içi her akşam 19'da ülke tv'de yayınlanan dizi.
3. sezon 9.bölüm sonu itibariyle benim için bitmiş olan dizidir... devam edemiyorum, resmen yas tutuyorum. abv.
ilk iki sezon, birkaç saçma konuyu gözardı ettiğimizde, gayet iyiydi. insanın doğasına dair gerçekçi yaklaşımlar mevcut, ben bundan dolayı sevdim diziyi. Ve hatırladığım kadarıyla, özellikle ilk 2 sezonda, anlatım ve dizinin gidişatı da yaratıcıydı.
Güzel dizi.. ancak şu aşk-meşk olayları kalitesini baya düşürüyor dizinin.

Edit: Bu arada ya birinci ya da ikinci sezonun son bölümünde radiohead'in exit music adlı parçasını tam da cuk oturabileceği bir sahnede vermişlerdi.. sayelerinde hönkürerek ağlayıp diğer güne baş ağrısıyla kalktığımı hatırlıyorum.
Sanırım ilk 4-5 bölümünü izlemiştim. Bildiğiniz ergen dizisi. Vampirli, kurtadamlı ergen dizilerinden bir farkı yok.
(#42141516) netflix son sezonu yüklesin diye 1,5 senedir bekliyorum. daha çok şaşıracaksınız emin olun.
"Dı yüz" diye okuduğum isme sahip dizi.
Netflix'te izlenebilen bilim kurgu tadında yabancı dizi. an itibariyle 3. sezon 5. bölüm (kan tarlası) deyim. şimdiye kadar, özellikle ilk iki sezon benim ciğerimi söktü resmen. günde 2-3 bölüm birden izleyerek ilerledim, ancak 3. sezon daha sakin geçiyor. ilk iki sezon o kadar ters köşe oldum ve yuh artık dedim ki, sanırım artık beni hiçbir şey şaşırtmıyor.

normalde bilim kurgu sevmeyen ben, oturup bu diziyi izlemek için tüm sezonu indirip, sonradan izliyorum ya yuh bana.
dizideki en iyi karakter benimde nickim olan blodreina . diğerleri çok sıradan ama bu karakter bir savaşçı tabi asker ve hamile bir kadında var o da iyi.
ilk bir iki bölümünü izlemiş ve hiç beğenmemiştim. Tutmasına şaşırırdım.
Tam sınav haftamda lucifer da the 100 da yeni sezon çıkarsın zaten.

Neyse finallere çalışırım artık.

Devamına göre gelmiş geçmiş en iyi olabilme potansiyeline sahip dizi.

Sadece daha az aşk, daha fazla kurgu plz.

Mesela sürekli dönüşü olmayan bir yerden dönüşü olmadığını bilerek ama çaktırmadan diğerleri giderken kendini feda edip kalan biri ve tam o kişi onların arkasından bakarken yanına gelen onun için orada kalmış biri daha olan kaç sahne daha çekeceksiniz? Nolur çekmeyin. Bir de salak gibi ağlıyorum ben onların hepsinde duygulanıp. Lütfen.
5. Sezonu hala netflix'e gelmedi...illegal yollarla izlemek istemiyorum...

T: bilim kurgu türünde güzel bir dizi...
(bkz: claire iyi de çevresi kötü)
Büyük bir hevesle başladığım diziydi, 4 bölüm anca izleyebildim. Beni sarmadı fazla. Olaylar çok kopuk kopuk işlenmiş.
6.sezonu başladı sanıp sevindim ama 1 mayısta başlayacakmış. ilk iki bölüm internete sızmış ama izlemeyi düşünmüyorum.
Ergen dizisi diyenler olmuş. Ama ben çok beğendim, zaar ergenlikten çıkmayı reddediyorum.

Sadece böyle hint dizilerindeki gibi 5 dakika bakışma olmasa daha çok sevebilirdim.
Tartışmasız netflixte iyi bilim kurgu yok hepsi araklama hepsi çocukça yapımlar.
harika bir konuyu bariz ergen dizisi tadında işlemişler.

boş zamanınız var ve izleyecek bir diziniz yoksa çerezliktir, izletir kendini.

10/5.5 derim ben.
The handırıd diye okumaktan gurur duyuyorum dizisi.
4 sezonu 2 haftada bitirdim çok şükür. Netflixciğim, son sezonu da bir satın alsan da izlesek.

Birkaç yorum yapacağım

--spoiler--
Sabahın 5.30 unda Lincoln ın ölüm sahnesini izleyip bildiğiniz ağladım.
Octavia da iyice artiz oldu, eskiden daha iyiydi.
Bellamy ve Clarke bi yatamadı ulan ben çatladım.
Jaha’yı öldürmek istiyorum, net.
Jasper’ı öldürmek için geç bile kalmışlardı.
4.sezon son sahne daha sikko olamazdı.
--spoiler--
3.sezonunu doldurmaya çalışmışlar resmen, çok başarılı bulmasamda ölenlerin yerine insan ekledikleri için en azından bir mantık oluştu. 4.sezonda ise senaryonun dünyadan iyice kopartılacağını hatta ufo felan bekliyorum ben. iyice fantastik olaylara bağlayacaklar gibi görünüyor.

Farklı, akıcı bir o kadarda aksiyon dolu dizi. içimizdeki hayvana baş rol vermişler.
Lexa ölünce bıraktığım dizi. Sırf o yüz için izliyordum yalan yok.
ısrarla "dı yüz" şeklinde okunan ingilizce rakam.

Handrıt onun okunuşu handrıt handrıt. Şaka gibi Başlığını açıp bkz bile vermişler yahu.