bugün

entry'ler (447)

euphoria

beinconnect isimli platformda izlenesi, 9 bölümlük bir dizi(9.bölüm sadece iki karakterin karşılıklı konuşması şeklinde gerçi).

ne oyuncuları tanıyorum ne de yönetmeni filan. o nedenle dümdüz yorum yapacağım: çok fazla cinsel öğe olması zaman zaman "yeter lan yeter" dedirtse de bence konusu ve işlenişi bakımından oldukça güzel bir diziydi.

bağımlılık, ki sadece uyuşturucu değil, konusu iyi işlenmişti, başrol oyuncusu olan Zendaya isimli hatunun mimikleri öyle güzeldi ki, konuyu size geçiriyor.

eğer 'sex education' ya da 'elite' gibi dizileri beğendiyseniz aynı tarzda bir gençlik dizisi. seversiniz diye tahmin ediyorum.

ödünç verilen kitabın geri getirilmemesi

artık ödünç isteyen arkadaşlarınıza en kısa sürede aynı kitaptan hediye etmeniz demektir. başka çözümü yok. ödünç verilen kitap geri gelmez, gelmesi beklenmez.

türk kızlarına bir öğüt bırak

erkeklerin hatrı sayılır bir çoğunluğu sevdiğinden dolayı sevişmez. yani onlar için her zaman "sevişmek, sevmekten gelir" diye bir şey yoktur.

seviştiği için erkeğin sevdiğini düşünen kız = güldü, kesin verecek diye düşünen erkek

9 kere leyla

Haluk Bilginer ve Demet Akbağ kadrosu nedeniyle heyecanla beklediğim yapımdı. Ancak hayal kırıklığı yaşadım, sonra baktım kim çekmiş nedir ne değildir diye ve Ezel Akay ismini gördüm. Tanrım! çıldırmamak elde değil.

Biri Ezel Akay'a akıl versin ve desin ki "hacı bırak sen bu işleri" desin. Beyazıt ÖZtürk ve Haluk Bilginer'li bir filmini daha izlemeye kalkmış ve bitirememiştim. Aynısı oldu. lanetlisin galiba hacım, rica ediyorum bırak sen bu film işlerini. Harcamışsın Haluk Bilginer'i de Demet AKbağ'ı da...

yılbaşı adı altında hristiyanlaşmak istemiyoruz

yaptıkları her iş ile, giyim kıyafetleri ile araplaşmaktan büyük haz duyan güruhun beyanlarından biridir. aralık ayı geldi mi peydah oluyorlar niyeyse.

atm ye hiç dokunmadan para çekmek

arkada sırada bekleyen amca ve teyzeler için bankamatiği hacklediğinizi düşündürten eylem. çok zevkli oluyor onların o suratı ya. şapşiklerrr.

mutsuz kadın

yeterince parası olmayan kadındır. abartıp süslemenin anlamı yok.

fakirlerin aşırı anlam yüklediği şeyler

iphone marka herhangi bir şey. iphone gibi görünüyor arkası diyerek ucuz telefon alanı gördü bu gözler...

outlander

netflix'te izlediğim bir iki güzel yapımdan biri. kamp sırasında sırf tekrar izlemiş olmak için indirmiştim tüm bölümleri ve aynı heyecanla izliyorum. oldukça güzel bir dizi.

ingiliz bir kadının zaman yolculuğunu konu alıyor en geniş anlatımla. kıyafetler ve ortam beni benden alıyor nedense. vallahi sırf bu görsel güzellik için bile izleyebilirim.

yağ yakan besinler

yeşil kahvenin de içinde bulunan besinlerdir. işe yaradığından herkes hemfikir, öneririm.
(diyetisyen değilim)

katarsis

bir youtube kanalı.

malum karantina günlerinde zaman geçirmek için izlemediğimiz film, okumadığımız kitap kalmadı birikenlerden neredeyse. bu vesile ile tanıştım bu hesapla. etkilendiğim en ilginç kanallardan biri.

duyduğunuzda inanamayacağınız 10 limon mucizesi

Türk kahvesi ile karıştırıldığında ishali kesermiş. 15 dk önce bir çay kaşığına 2 3 damla damlatarak denedim. Umarım işe yarar, üç gündür canım çıktı.

kadir için adalet

Toplumsal infial söz konusu olduğu için en azından bir süre tutuklu olması şart Kadir'in. Zira, dışarıda olması için uğraşanlar kadar durumun bir cinayet olması sebebiyle Kadir'den intikam almak için dolaşanlar da var.

En azından kovuşturma aşamasına kadar tutuklu kalıp korunmalı.

köpüklü türk kahvesi yapabilen kız

ben ikna oldum. kesin kız.

katalog evlilikleri

bir zamanlar şehir efsanesi olarak gördüğüm evlilik tipiydi, ancak fetö yargılamaları sırasında örgüt evlerinden çıkanları görünce doğru olduğunu gördüm. bu evlilikleri yapanların bir de çoğaldığını düşünmek tüylerimi diken diken ediyor...

müge anlı vs esra erol

müge anlı'nın kazanacağı versus.

ikisinin de kulvarı belli, birbirlerine rakip olacak insanlar değil. benzer tarzda program yapmaları da bunu değiştirmez. üzgünüm Esra, Müge seni döver.

chp nin öğrencilere prezervatif dağıtması

Mantıklı harekettir.

Seçim zamanı makarna, çay dağıtmak gibi utanılacak bir eylem değildir en azından.

Sanki kondom dağıtmadan önce kimse sevişmiyordu.

kışın etek giyen hatun

Mesleğinin gereğini yapan hatundur genelde. Elbise ve stilettonun kölesiyiz kölesiiii.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Ölüyorsun.

günün özeti

Doğa kulübüne katıldım. Monoton ve mutsuz hayatıma renk olur diye ve Antik Çağ’da Latmos Dağları olarak bilinen Beşparmak Dağları'na çıktık bugün. 15 km ve zor parkur idi ve ilk defa dağ tırmanışı yaptım. Çok güzel bir deneyimdi. En yüksek noktadan yaşadığımız bölgenin büyük kısmını görebildik. Inanılmaz güzeldi.

Ayaklarımı hissetmiyorum şu an ama olsun. Bu yürüyüş olayında ayakkabı seçimi kadar baton sahibi olmak da önemliymiş. Kesin.

(resim:#1)

Haftaya Şirince'de olacağız.