bugün

Allahın belası bir şeydi ben akademyi bırakmadan evvel. Bir zike yarasa tamam diyeceğim de danışmanın bile okumuyor. Yazık, onun yazarı da bilim dünyasında bir breakthrough yapacağı hevesiyle yıllarını çürütüyor. Para mara yok bu işlerde. Bilime verilen değer bir hiç gidin hayatınızı yaşayın hayat bunun için çok kısa. 10 yıllık Akadmeik hayatım bana bunu öğretti.
Fazlasıyla yorucu, stresli bir süreç. Bittiği andan itibaren enerjinizi yeniden kazandığınızı hissediyorsunuz.
bazen yazamadığınız için değil yazarken ne kadar kapsamlı bir konu seçtiğinizi farkedip sadede gelmeye zamanınız yetmediği için okulun uzamasına sebep olan bir aktivitedir. tez hiçbir işe yaramasa bile size araştırma yapma ve yazıya dökebilme adabı, analiz etme yeteneği ve en önemlisi hırsızlık, yolsuzluk, yalan gibi şeylerin ne kadar büyük meseleler olduğunu öğretir. ben kendi emeğiyle samimi bir şekilde oturup tez yazarak diploma alan bir akademisyenin kasten intihale başvurabileceğini düşünmüyorum. ben emek harcayarak tez yazan bir insanın hayatı boyunca bir başkasının hakkını kasten yiyebileceğini de düşünmüyorum. zira emeğin ve hakkın anlamını yalnızca emek verip hak eden bilir.
Ekseriyetle içerikten ziyade intihal ve düzene dikkat edilen.
Kuşkusuz bir zamanlar ekmek kapımızdı. Şimdi galiba liyakat geldi akademiye, hiç talep olmayınca etik olmayan diğer işlere yöneldik.
güncel Önemli Başlıklar