1. 1.
  dünyanin en cok köprü barindiran ve en büyük limanlarina sahip, acaba almanyanin diger sehirlerinde de bu kizlardan var mi dedirten kuzey almanya sehri.
  3 -1 ... lionheart
 2. 2.
  Dönercilerinin yaratıcılıkta sınır tanımayıp döneri tüte denilen karton külahta patates,salata ve cesitli soslarla sattıkları Almanya'nin nüfus bakımından ikinci büyük sehri.
  4 ... timbuktu
 3. 3.
  (bkz: hamburger sv)
  ... wolfshade
 4. 4.
  Almanya'da kalsaydım, yasayacagım sehirdir. Cok büyük limanı ve çok ünlü Reeperbahnı muhtesem. Her ne kadar Amsterdam gibi olmasada, Boutique Bizarre'yi gezip görmek lazım.Heinrich Strasse'yi bilenler pek tavsiye etmiyorlar, zira birakin kadın olarak geçmeyi, erkek iseniz bile sokagın diger ucundan saglam cıkamamanız sözkonusu olabilir. En iyi ihtimalle kafanızdan asagı neyi idügü belli olmayan bir sivi ile islanabilirsiniz.
  2 ... bozukruhhali
 5. 4.
  erasmus zamazingosunun sonucunda gitmemin garanti olduğu, almanya'nın en büyük şehirlerinden birisi olan, yaklaşık 2 milyon nüfuslu, elbe nehri'nin kıyısında bulunan, aalsuppe adlı çorbasının meşhur olduğu, 50.000'den fazla türk'ün de ikamet ettiği şehir..
  1 ... faidelibilgi
 6. 5.
  doğduğum güzide liman şehri.
  1 ... undergrounder
 7. 6.
  2006 yılında dünya kupasına aol arena'yla ev sahipliği yaptığı gibi 2007 yılında da live earth konserine aynı misafirperverliği sergilemektedir.
  1 ... krmyrdsn
 8. 7.
  şehir merkezinde kendi halinde takılan ördekler görebileceğiniz şehir. burda olsa keser yeriz. medeniyet işte...
  2 -4 ... ghost whisperer
 9. 8.
  istanbul'da kendisinden en az 3 adet bulunabilir olan, iste alster'i, iste elbe'si, st. pauli'si, reeperbahn'i osu busuyla biraz fazla sulu biraz da fazla yesilli tipik bir alman sehri.
  ... boreas
 10. 9.
  ülkenin kuzeyinde yeralan almanya'nın ikinci büyük şehri. aynı zamanda eyaleti. st.pauli, reeperbahn ve sternschanze mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. landungsbrücke'den ve jungfernstieg'den yapılan tekne turlarının tadına doyum olmaz. limanın bir kente en çok yakıştığı yerlerden biri.
  ... delikedi