1. 1.
  ömrünüzün bir döneminin uyku yüzü görmeden geçmesine neden olan, ilgisiz, bilgisiz bir danışmanla çalışıldığında tüm yaratıcılığınızı kullanmak zorunda kaldığınız, bitsin diye adaklar adadığınız, belli bir süre sonra yaşamak eyleminin tezmek adına dönüştüğü zor, sıkıcı, gereksiz uğraş.
  6 -1 ... oylumunelumune
 2. 2.
  yumurtanın kapıya dayanması ile kopyala yapıştır yapmak.
  6 -1 ... personanongrata
 3. 3.
  ömür törpüsüdür... belki yazacağınız bir tez ile yurtdışı bir yayın yapıp ülkenizin ismini duyurma ihtimaliniz vardır, belki de tezi tamamlayamayıp okulu bir yıl daha uzatma ihtimali. böyle iki uçlu bir değnektir işte. bitmesi için dualar edersiniz, aklınızın bi köşesine yerleşmiştir, bi türlü rahat vermez size. işin kötüsü etrafınızdakilere de derdinizi anlatamazsınız, anlatsanız bile anlamazlar. hele bir de aileniz, sevgiliniz anlayışsızsa vay halinize. "benimle ilgilenmiyorsun"dan tut da "hala bitiremedin mi"lere sinir katsayınız tavana vurur. buna rağmen sakin görünüp işiniz yapmaya çalışmaya devam edersiniz. eş dost akraba ile iletişim minimuma indirilir. bitirmek için verilen zaman yaklaştıkça telaş başlar ve her akşam aynı soru ile yatılır: bugün tezin için ne yaptın?
  6 -1 ... denizci cakabey
 4. 4.
  boş vakti olan öğrencilerin para kazanmak için yaptıkları iştir. iyi reklam yapılırsa güzel para kazanılabilir.
  2 ... sutusevenkamyoncu
 5. 5.
  sizi bunalıma sürükleyebilecek bir olaydır.
  birde kafaya çok takıyor ve başkalarına ayırmanız gereken zamandan çaldığınız halde bu zaman ahlı olduğu için işe yaramıyorsa ve kendinizi iki yönden de suçlu hissediyorsanız işte o zaman yandınız.
  2 ... seytanprenses
 6. 6.
  (bkz: 19 yasinda saclarda beyaz olmasi)
  ... dirrrtyroars
 7. 7.
  "tez yazma kılavuzu"nda "tezi yazmak için herşey hazırsa bile en az 3 aya ihtiyacınız vardır" demesine rağmen genellikle son 2-3 gün ve gecede bitirilen iştir.
  3 ... stalker
 8. 8.
  ya nasil bir olumdur bu ya. bi de 42 derece sicakta. imdaaaaaaaaaaat demek istiyorum gibi cumleler kurduran eylem.
  1 -1 ... billy shears
 9. 9.
  tarayıcının icadına neden olan eylem.
  1 ... babilibabilibuu
 10. 10.
  scanner la çarçabuk çözülebilecek olaydır.

  (bkz: ben kendimden biliyorum)

  (bkz: mühendislik projesi yazmak)
  3 ... pantalassa