bugün

Korona olmasa mutlaka izlerdim.
Kapattırınca başlığına yazamadı diye nasıl üzülecek insanlar bir bilseniz.
Millet 'tenet filmi' diye yeni başlık açmayı bilmiyor sanki amk.
(bkz: şovu kes)
Spoilersız kritigini asagidan okuyabileceginiz nolan eseri. https://atakandinc.blogsp...lara-donus-spoilersz.html
Tv'de sikko kanallardan birinde karşıma çıkana kadar izlemeyeceğim nolan'ın rezil filmi.

Bir kere başrolünde robert Pattinson topu olduğu için bu film benim için dünyanın en leş filmlerinden birisi. Ayrıca diğer nigga'yı da tanımıyorum.

Nerede dicaprio'lu, hardy'li, murphy'li inception;

nerede jackman'lı, bale'lı, caine'li the prestige.

Olmadı nolan, olmadı... Bir önceki filmi dunkirk de yarrak gibiydi. Artık bir sonraki filme bakacağız.

Edit: Anneni sikeyim robert Pattinson.
evrilmiş sarışın gacı her yerde gaz maskesi takmak zorundayken, yata geldiğinde neden yüzünde maske yok, resmen mantık hatası var senaryoda dedirten filmdir.

bu sarışın gacı (elisabeth debicki) the night manager dizisinde de benzer bir rolü oynuyordu, kocası da neredeyse aynı karanlık kişi idi yat da vardı, intihal'e bak intihale....
Dün izleme fırsatını yakaladım. Söyleyeceklerim esas olarak 2 tane.

1) o hoparlör sistemi kulaklarımla felekten bir gece yaşadı.

2) kronolojik akışı birbirine çaprazlamak için çelişki üstüne çelişki eklemişler senaryoya. Beyin yakmak için kurgusal bütünlükten bu kadar taviz verilmez.
Bir de ciddi ciddi inceptionla kıyaslayanlar olmuş. 3 katmanlı rüyasında falan görür nolan aynı başarıyı hehe.
Kadıköy elran cafe'de dil felsefesi konuşalım dedik. Wittgenstein'ı bence çok abartıyorlar dediğim anda ağlama fenerli geyiğine başladı. Tartışmada şike yapıyormuşum.
filmden bir bok anlaşılmıyor, nevet.
özellikle araba sahneleri efsane olan nolan filmi.

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--
Yoruyor arkadaş sürekli evritme olayını anlamaya çalışıyorsunuz.
beynim yandı amk bu nasıl bir film .
imdb 7.7 olduğu için izlemeye başladım ama yarısında çıktım. konuyu anlatmadan bir şeyler yapıyorlar. film içine giremiyorsun bir türlü.
ruhi tenet videolarından hallicedir.
--spoiler--
Bu film izleme keyfi olarak oldukça güzel, kesinlikle bunda bir sıkıntı yok. Bir ajanlık filmi ya da bir aksiyon filmi gibi izlerseniz oldukça keyifli, ne olduğunu sorgulamadığınız sürece. Filmin zaman konusunu bir kenara bıraktığınız tüm kısımları standart bir ajan filmi. Klişelerle dolu ama şikayet edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum janranın seveni için.

Filmin en büyük sıkıntısı kendisini açıklamak. Zaman sisteminin nasıl olduğu defalarca kez açıklanıyor, ama hiç biri doğru dürüst açıklanmış değil. Her şey için kendisini o kadar zamansız kabul etmiş ki, yani filmin karakterlerinin adlarını bile az önce izlediğim halde hatırlamıyorum. Hadi her şeyin çok üstünkörü anlatılmasını anladım, işte zamansal yapıya yedirip işte ana karakterimiz aslında tanıyordu ama tanımıyordu biz de onun gözünden izlediğimiz için ıvır zıvır çevirip bir şeyler dersin de, koyduğun zamansal kuralı nasıl doğru dürüst anlatamazsın ya koca bir film boyunca. Daha kompleks yapıları çok daha iyi anlatabilmişken Nolan bu filmde bunu hiç becerememiş. Öyle olunca filmin konusu doğru dürüst anlaşılamadığı için filmin aksiyonuna kalıyor tüm yükü taşımak ve kötü değil ama dünyanın en iyi filmi olmadığını da bence söylemem gerekli. Film boyunca olan zamansal yapılar da bilmiyorum düzgün şekilde mi ama, öyleyse de hiç bir anlamı kalmıyor, çünkü ana mekanik bizde yok. Nerdeyse diyalogların çok büyük bir oranını boşa çıkartıyor. Bilim kurgu izleyicisi olarak bu durum beni bir tık üzdü açıkçası.
--spoiler--
az önce pcde izledim, olm paralel dünyada benim diğer versiyonum musunuz? ne ara başlığı canlandırdınız? hatta biriyle muhabbetini de yaptım. yoksa muhabbetini yaptığım kişinin feyki falan mısınız? bu nasıl bir cendere aman yarabbi?
bir nolan filmi. evet.
görsel
Eline alan takımın taraftarı.
uyurken izlerim diye açtığım ve şu an beynimi zorlayan cümlelerle uykumu kaçıran film. keşke hiç açmasaydım.
filmi tek seferde anlamak zor, hakkinda birsuru video izledim yine bazi yerler oturmadı,reddit ve bezeri sitelerde yorum ve açıklamalari okudum ,ve sonunda tatmin oldum ve filmi anladım, kisaca filmden sonra bi 3 saat daha harcadım

haaa adam aslimda herseyi kendi planmis diyerek bitmiyor okadarini herkes anlıyor, en kritik konu rusun bileğindeki nabiz olcerin gercek fonksiyonunu anlamsdiysanız filmi anladım demeyin

edit: turk site ve youtube videolardan ankamak mumkum degil, yabanci kanal ve sitelerden okumak lazım, bir kez anlayinca cok zevkli oluyor
anlamak için filmi geri çekim olarak izleyin.

şaka lan şaka yapmayın öyle bir şey.

tanım: bir christopher nolan filmi.
görsel
görsel
(bkz: hatayspor un Galatasaray a döşediği boru)

Şu başlığı bırakmak istediğim ğsli.
zaman kavramı ile bir takıntısı olan christopher nolan abimizin bu sefer sıçtığı film olmuştur. * *
belki bir nolan filmi olmasaydı çok daha fazla beğenilebilirdi fakat adam batman, memento, inception, interstellar gibi filmler yapıp çıtayı allahuekber dağlarına çıkardıktan sonra haliyle beklenti de çok yüksek oluyor.