bugün

Turkcell süper lig puan tablosunu takip ederdim. hey gidi teletext.
görsel
günümüzde trt dışında hiçbir kanalda bulunmayan hede.
Aslında şu an kullandığımız televizyon sistemleri (geniş ekranlar/dijital yayıncılık) teletext yayınına oldukça elverişlidir. Hatta resimlerin bile taşınabildiği çok daha ileri sistemler de vardır. Ancak etkileşimli(interaktif) olan internet ağının yaygınlaşması, dijital dönüşüm ile birlikte uydulardaki kanal sayısının artması teletext'in önemini azaltmıştır. Haberlere bakacaksın mesela. Yayın akışında haber yok. Eğer başka kanal yoksa teletexti açar okursun. Ama şimdi belki onlarca haber kanalı var. Cebimizdeki akıllı cihazlardan haberlere erişme imkanı var. O yüzden önemini yitirmiştir. Alternatifsiz olsaydı teknoloji o yöne ilerlerdi.
trt kanallarında bulunan özellik loto sonuçları falan yazar bunu ilk keşfettiğimde televizyonu hacklemiş gibi hisseymiştim.
internet yaygınlaşınca, pabucu dama atıldı, sanki.
Vay be bir zamanlar puan durumunu burdan takip ederdik 90 lar çocukları bilir.
trt'ninki 2 gün boyunca açılmadı. şu an düzelmiş.
an itibariyle

görsel
borsa takip eden enişte aklıma geliyor hep. evine gitse de normal kanallara geçsek diye dua ederdim.
196 son depremler,
201 bu haftanın maçları,
202 puan durumu,
203 gelecek hafta fikstür.
Bilgisayarı olmayanlar için bir nimet.
bazı evlerde teletext bile bozuk gösterirdi.
ilk kez 2002 yılında aldığımız vestel televizyon ile tanıştığım teknoloji. öncesinde 1990-91 de alınan telefunken vardı. onda teletext özelliği yoktu.
çocukluğum..
eskinin sosyal medyası. *

sayfa 200, türkiye süperligi.
önce hafta sonuçları, puan durumu, gelecek hafta.

1.lig, 2.lig, 3.lig, avrupa ligleri..
ben halen puan durumuna buradan bakıyorum ne yalan söyleyeyim şimdi. gelecek haftanın fikstürüne de bakmadan çıkmam.
Merak ettiklerimizi Teletext denen zımbırtıdan açıp bakardık. e tabi bir de her televizyonda yoktu, o yüzden Teletextli TV'ler 90'larda çok gözdeydi. Bastığımız 3 haneli sayıya gidesiye kadar merakla beklerdik.
Çocukken saatlerce kurcalayıp, sanki bir bok yapıyormuşcasına hacker havalarına girdiğim teknolojidir.
tüm liglerin puan durumunu her hafta sonu kontrol ettiğim yerdir.
iddaa dan kazandığım ilk para ( 1 e 550 )
maçlarını takip ettiğim yerdi. düşün maçkolik falan yok, livescore dan falan haberimiz yok. 2002 ya da 2003.
italya tunus olması gerekiyordu. 1/0 ile son maçı getirmiştim.

kupon o seneler için efsane olmuştu, daha iyisi gelene kadar madalya gibi baş köşeye asmışlardı.
çocukluğumun haber alma şeysi. maç skorlarını takip ederdim ne de büyülü gelirdi bu teknoloji.
Tüm spor haberlerini buradan takip ederdim. Hey gidi günler hey.
show tv ve kanal d'ninkiler çok dandik. en güzel trt 1'in teletext'i. hem 150'yi tuşladığınızda direkt spor haberleri var. yavaş yavaş internet çağına girdiğimiz şu günlerde herkesin evinde internet yok malum. spor haberlerini oradan takip edebiliyoruz.
gün geçtikçe unutulmaya başlanmış nostalji.
Piksel piksel çıplak kadın çizerlerdi dönemin 0900 furyasına değişik bir açılım getirmişti.