1. 1.
  televizyon üzerinden faaliyet gösteren bir tür bilgi kaynağı.
  tv nizin bu özelliğe sahip olması yeterli.
  internet gibi paralı değil,
  lakin içeriği sınırlı...
  3 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  günümüzde iyice işe yaramaz hale gelen teknoloji. hatta abuk sabuk 900'lü hat reklamlarıyla dolu sayfaları yok mu, deli ediyor insanı.
  2 ... kronik zugurt
 3. 3.
  günümüzde en fazla özen gösteren ve güncelleyen kanalın trt olduğu hede.
  2 ... halitkin
 4. 4.
  show tv ninki iddaa sonuçlarıyla yaşamaktadır.
  4 ... notrinova
 5. 5.
  vakt-i zamanında müthiş bir yenilikti... inanılmazdı. televizyonumuz teletext göstermiyor diye çok üzüldüğüm teletext'i bi bok sandığım zamanlar oldu... komşu evlerinde bakardık avunurduk o dönemler.

  daha sonrasında bizimde bir teletextli bir televizyonumuz oldu. aman allahım o ne büyük bir mutluluk ! bütün gün, bütün sayfaları tek tek gezdim... daha sonrasında bir şeye benzemediğini anladım. 1. teletext dönemi sona ermişti.

  2. teletext döneminde ise sayısal loto sonuçlarını öğrenebilme imkanını keşfetmemle başladı. akabinde süper lig puan durumu, haftanın sonuçları, gelecek hafta, avrupa ligleri spor haberleri, flash haberler gibi sayfaları keşfettim... artık teletext kullanışlı bir araçtı.

  en hızlı teletext ve en kullanışlısı kesinlikle trt 1'in teletext sayfaları... diğerleri hem yavaş hem güncel değil...

  seviyoruz teletext'i... internet yokken teletext vardı arkadaş !
  6 ... onurkul
 6. 6.
  borsayı takip etmek için birebir.
  3 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 7. 7.
  şimdi hatırladım da, kanal d ninkinde zıpır bilmeceler diye güzel bir bölüm bulunurdu. kumandadaki reveal tuşuyla soruların altlarında cevaplar belirirdi.

  not: sene, 2000 lerin başı.
  7 ... notrinova
 8. 8.
  bugün ilk kez, trt deki stadyum programında reklamının yapıldığını gördüğüm servis. 111 numaralı trt teletextinden canlı maç sonuçları takip edilebiliyor, bunu hatırlattı sunucu. bu zaten bildiğim bir durumdu ama, reklamının yapılması hoş bir nostalji yarattı kafamda.
  2 -1 ... notrinova
 9. 9.
  çocukken resimleri ilgimi çeken oluşum.
  3 ... ice c
 10. 10.
  yeni çıktığında çok sık kullanılan ve aranan tv özelliği idi, özellikle trt 1 ve trt 2 de sıkca takip edilirdi. artık internetin yaygınlaşmaya başlamasıyla biten kullanmılmaz hale gelen özeliktir.

  bazı tvlerde de en çok gözüken arıza sebeblerindendir.
  1 ... bsen