bugün

Yarın kısa bi’ süreliğine ayrılacağım canım memleketim. Ayrıca bizim mahallede su falan gayet var şoklardayım şu an anlık.
barlar sokağı lazım olmayan şehir, otur deniz kenarına al 8 tane bira anlatmaya başla gökyüzüne.
Ayçiçek tarlaları meşhurdur.
göçmenin olduğu yer güzeldir, güvenlidir, medenidir. içki su gibi giderken içkiden kaynaklı olaylar da minimumdur... kültür vardır birkere sonradan değil aileden görmedir insanlar... tek bir problem vardır o yörelerde ki içimi acıtır. o güzelim, medeni kızçeler gider anadolunun barolarına gönüllerini kaptırırlar, sonra bu barolar da hayatlarında göremeyecekleri pasaportları görüp anadoludan sonra sınır ötesinde de görgüsüzlüklerine devam ederler...
köfte ve rakı.
Kızları müthiş memleket, izmir köpeği olsun buranın, sanat eseri gibi hatunlar var özellikle heyecanlı heyecanlı konuşurken arada “h” harfini yutanlar inanılmaz tatlı oluyor.
Yarın akıbetimin belli olacağı Marmara ilidir.
Kızları, rakisi ve köftesi olmasa yaşanmaz bir şehir.
Ne ara Büyükşehir yaptılar reis seni şaşırttı. Evet.
Nabıyon be yaaa.
her yaz mevsimimin Tekirdağda geçmesi sonucu iyice bağlandığım canım memleketimdir, köftesi güzeldir, meydanları, esnafların ve hatta seyyar satıcıların arabalarında bile atamın portresi olur, rakısı meşhur derler ama rakısı kadar şarabı da meşhurdur. Eğer bir yaz zamanı Şarköye gidecekseniz ki tavsiye ederim şiddetle, cumhuriyet meydanında lokmacı mehmet usta var, ona gidin, doğa kafede nargile için, yunuslu caddede ki houdini kokoreçte yemek yiyin ve gecenin sonuna doğru carlito pubta kapanışı yapın... Tekirdağ güzeldir, ama bilinenin aksine gece ayazı fena çarpar , Tekirdağdayken merkezde Özcanlar köfteye gidin... Şar pastanesinde peynir helvası yiyip, malkarada ayçiçek tarlalarına karşı bira için... Tanımadığınız insanlarla sohbet edin geneli çok cana yakın olur.
rakı fabrikasının kapatıldığı güzide şehir. ama şarköy'deki şaraplar da ayrı bir güzeldir.
Göt kesen bir soğuk var amk.
Kar geliyor kar demirköyden giris yapti ama yagmaz buralara soguk olarak yansiyacak bize.
Güzel Trakya'nın güzel şehri.
fizik bölümünde okuyan oralı bir kıza aşıktım 1995 sanırım evlidir.
görsel

Kiralık sandallarıyla meşhur, plakası 59 olan, herkesin kafasının güzel gezdiği Trakya ili. Severiz.
Cumhuriyetin yıkılmaz kalesi. Kadehi çekip çekip vurduk mu mührü yine? Vurduk.

Hadi eyvallah. Net.
Akp zihniyetinin karşısında yine yıkılmadan ayakta durabilmiş memleketim.

Nah alırsınız Tekirdağı reisiniz bizzat aday olsa yine çıkamaz sandıktan.
gurur duyduğum canım memleketim..

(bkz: canım memleketim)
görsel
Kibariye nin geleceği zaman haber ver geleceğim konsere.

Mastika benden.

Bı tespit.
görsel

Gecelerini sevdiğim şehir.
Aman aman nerelere geldik.
Hep buralı olmak istemişimdir. Ama benim memleketimin yollarında hep 'mescitli alkolsüz restoran' tabelaları var.
Sikt*ğimin şehri.

Kurtulamadık amk, yine boş ve sessiz bir gecede bunalım çöktü.
güncel Önemli Başlıklar