bugün

görsel
Man adasından dönerken para çekmek içindir. Haha.
güney atlantik okyonusu, gine körfezine yakın, afrika kıtasının yanında bir adada atm olduğu görünüyor.
https://www.cepteteb.com.tr/en-yakin-atm

görsel

ama google dan baktığımda öyle bir ada yok :/

görsel
Müşteri hizmetlerini aradığınızda asla bir insanla karşılaşamazsınız. Telesekreterde dönüp durur bağlamaz müşteri temsilcisine he ola ki sizi müşteri temsilcisine bağlıyoruz dedi heh şimdi saatlerce bekleyebilirsiniz çünkü ne sıra bilgisi veriyor ne de bağlıyor öyle avel avel beklersiniz. Napıyonuz birbirinizi arayıp sigara içmeye mi çıkıyonuz amk çocukları biri baksın lan şu telefona.
Garanti Bankası'nı fellik fellik aratan bankadır. Operatöre bağlanmak için 20 dakikayı gözden çıkmanız gerekir. Maaş kartımdan yıllık ücret almaya kalkan bankadır. Hesap kartını kargolayıp haber verme ihtiyacı duymayan bankadır.
Yaklaşık 1 aydır bir firmada işe başladım bu bankayla çalışıyorlar. Ben finanstan şaşmam. Neyse firma dediği git tebe x şubesine maaş hesabı açtır neyse kalktık gittik verdik firma adını bilgileri falan sözleşmenin bi ton yerine imza artırdılar ya sabır dedik attık da attık. Aradan 2 hafta geçti ne kart var ne hesap muhasebe de şimdiye kadar açılmış olması gerekiyor diyor. Neyse yaklaşık 1 saat önce aradılar bunlar beni. Yunus bey sözleşmelerimizde bir takım değişiklikler oldu tekrar gelip bilgi vermeniz ve sözleşme imzalamanız gerek dediler. Ulan ben sizin...
az önce akıllara durgunluk veren reklamına geldiğim sikimsonik oluşum.

adam ay'a gitmiş orada ötv yokmuşda buzdolabı alma fırsatını mı kaçıracakmışda bilmem ne bunu düşünüyor, ay'ın yüzeyinde?

bunlar nasıl kafalar yahu?
Türkiye ekonomi bankası.
an itibari kredi kartımı iptal ettirdiğim bankadır. bonus olarak cepteteb kredi kartımı iptal ettirdim.
Şuanda adını hatırlayamadığım ama ilk üç ay yüzde 12 faiz veren vadeli hesabından açtırmak için annem ile birlikte başvurduğumuz ancak temsilcinin '2 bin tl nin altındaki miktarlara bu faiz miktarı geçerli değildir' diyip son dakika kazığı atması üzerine ayar etmiş bankadır.

Ulan butün kyk mı harcamadan atsam 5 ayda o parayı topluyorum sonra da bonus faizi alamıyorum normal faiz istesem zaten bir sürü banka hesabım var neden farklı bir bankadan yeni hesap açayım mevcut çalıştığım bankalardan alırdım yeni hesabı. Birde eksik imza var gelin diyorlar internetten iptal edilemiyorsa hesap gönderdikleri kartı parçalayıp masalarına bırakacağım uyuz oldum.
Cepteteb hizmeti ile öne çıkmaya çalışan ancak başarısız olan bankadır. Sosyal medyada oldukça aktif olsada eksikleri fazla olduğu için ve şu an geliştirilme süresinde olan bir banka. Örnek olarak cepteteb müşterisi iseniz hgs etiketi alamıyorsunuz. Şubeye gitseniz de şubeden yeni bir hesap ve kredi kartı açtırmazsanız size hgs etiketi vermiyorlar.
masrafsız bankacılık hizmeti bulunan banka.

(bkz: cepteteb)
en son çare olarak görülmesi gereken banka. Garanti'den bile daha kötüdür. ucuz diye konut kredisi çekersiniz her sene hayat sigortası + konut sigortası 1500 TL poliçe düzenlerler. Şube müdürü ile görüşmeye gidersiniz, ağzında cak cak sakın 'başka bankadan alsaydınız krediyi' der. Aman aman ben yandım eller yanmasın. işbankası ya da devlet bankalarından şaşmayınız.
Açılımı Türkiye Eğitim Bankası olsa gerek içine bir kere girmişliğim yok ama KOSGEB'le çalışıyordu galiba...
internet şubesi yarrak gibi olan banka. çile başka bi şey değil.
geçen hafta üniversitemin kantininde yaşadığım olayı anlatıyım sizlere efendim, kantinde otururken bi kız geldi yanıma işte kredi kartı sahibi olmak istermisiniz falan filan bende ısrarla istemediğimi söyledim daha sonra arkadaş bankada işe girmek için kontenjan doldurmaya çalıştığını söyledi, "benim alcağım bilgiler önbaşvuru niteliğinde kesinlikle size hemen kart çıkmıyo önce Tebden sizi arıyolar kartı onaylıyormusunuz diye soruyolar onlar aradığında onaylamıyorum deyip kartın çıkmasını önleyebilirsiniz dedi bende insanlık olsun yardım ediyim bari diyerekten bi kaç bilgi verdim bi kaç gün önce kartınız çıkmıştır adresinize ulaşamıyoruz diye kurye aradı. yani apaçık insanlık ediyim derken kandırıldım. diyceğim o ki güvenmeyin bunlara.
bankacılık geçmişine yani bir nevi şeceresine bakılırsa, dedesi dışbank, babası fortis'tir. yabancı sermayeler(bankalar) ile evlilik sonucu ortaya çıkmış ne idüğü belirsiz bir banka. zaman gelir bu bankada başka bankalara karışır.
internet Şube sayfasının tasarımını değiştirmiş olan banka.
bonus kredi kartı'nın avantajlarının yanında çektikleri kart ücretini geri iade etmeleri ile insanı kendine çeker ancak şu telefon bankacılığında bekletmeleri yok mu.. ulen 8 10 dakika m.temsilcisine bağlanmak için bekliyorum sonra dayanamıyorum kapatıyorum telefonu. bakalım kendisine dm den yürüdüm ne zaman geri dönecekler.
atm'si bozulma konusunda doktora yapmaktadır. euro, dolar, tl derken kafa kalmadı makinalarında tabii.
Bankalardan bir daha nefret etmenizi itinayla hatırlatan, sizlere yardımcı olacağız derken hiç bir halt yapmayan, telefon bankacılığı yapayım dediğinizde saatlerce telefonda bekleterek daha fazla çileden çıkmanızı sağlayan bankamsı şey.
istanbul göstepedeki şubesi bok gibi olan bankadır.
arkadaş nasıl bir çalışan kadrosu var, müşteri olarak gidiyorum. beni top gibi oradan oraya sürüklediler, masasından diğer masaya bağırıyor çalışan bayan, x... müşteriye bakar mısın benim çok işim var. x de cevap olarak ama ben de çok yoğunum. zaten beni oraya yollayan x di. hayır bir de ben oradayım top gibi oradan oraya gidiyorum. birbirlerine ismiyle hitap ediyor çalışanlar nerede kurumsallık nerede profesyonellik. küçücük bir şube ev ortamı yaratmışlar, bankacı kılık kıyafeti de yoktu zaten. prezantabl bir görünüm aşıladı bankacılar bize ama ben onu bu bankada göremedim. abartısız söylüyorum 1 saat maaş hesabı açmaya uğraştılar. maaş hesabım olmasa zaten uğrayacak değilim. bir de doldurduğum formu ilgili çalışan o kadar kaba anlattı ki lanet olsun dedim. karalıyor formu adam gibi anlatacağına. yazıyorum çünkü halka hizmet veriyorsunuz, bu iş için para alıyorsunuz. sevmiyorsan bunun acısını müşteriden çıkarmaya hakkın yok.

edit: imla
2013 ygs ve lys ye başvurumu yaptığım bankaidi.
hesabınızda 10 lira varsa 20 liranızı kesebilecek banka. uzak durunuz.

-anne bi 20 tl ateşlesene acil sigaram bitti.
+tamam oğlum gönderiyorum.

atm'nin önünde; "hesabınızda 1 lira 27 kuruş bulunmaktadır.

hay ben senin..
son yaptıkları reklam ile, beni uyuz etmeyi başaran banka. seni seviyorum aşkısı diyen o insan, ne kadar da itici olmuş öyle.