bugün

hollanda-belçika 1990 kurulum tabanlı bir finans kuruluşu olup dışbank'ın %93'ünü alarak türkiye finans sektörüne de el atmıştır.
türkiye kupasının isim haklarını satın alan yabancı şirket.
(bkz: fortis türkiye kupası)
türkiye kupası'nı izlenebilir hale getiren banka.artık takımlar eskisinden çok daha hırslı.
pkk ye yardım ettigi ileri sürülen kurulus*
Logosu'ndaki renkLer pkk nın renkLerini taşımaktadır...işin asLında beLçika(ki pkk ya yatakLık yapan bir üLkedir) varsa kesin pkk ya yardım ediyordur...Türkiye sözünün yanında bu "Fortis" keLimesinin geçmesi ironi değiLde nedir... (bkz: fortis türkiye kupası)
Çalışanlarına piyasanın altında 3 kuruş veren gebertene kadar çalıştıran basiretsiz katana cinsi birkaç kelkenezi yönetici yapmış bunlar köşe taşı değişmez dışbanktan beri varlarmış hata yaptın salak deyip verdiği 3 kuruşun 1 i ni alan yalancı banka müşterisi olan varsa bilgisine (bu arada bu fortis yönetim olarak yönetici olarak vs.. hiç bir şeyi değiştirmemiş dış bank yazısına biraz para verip makyaj yapmış o kadar)
(bkz: dışbank)
atmlerinden ne zarfla, ne de zarfsız şekilde para yatırılabilen, kredi kartı borcu ödemek için kartınızla avantajlı numara alamadığınız, kredi kartınızın borcunu yatırmak için 2 saat sıra beklediğiniz, para=zaman olduğundan cebinizdeki paranızı çalan avrupa'nın en büyük bankalarından biri olduğu iddia edilen, müşteriye değer vermeyen banka... koyayım sizin idealinize...
Latince 'sağlam', 'güçlü', 'kararlı' anlamına gelen kelime.
Bakırköy(eğitim)
Dudullu(operasyon ve üretim binası)
Gayrettepe(Gn. Müdürlük)

istanbul'da birbirine uzak 3 noktada binası(ları) bulunan ilginç bir banka. op. binası allahtan hadımköy'den dudulluya taşındı!

(bkz: oh be)
kime,neye hizmet ettigi belli olan macar spekulator george soros un kurdugu banka.ulkemize disbank i satin alarak giris yapmislardir.
peynir ekmek gibi kredi kartı dağıtan nerede ise işssizlere bile kart veren bankamsı.
ki biriken kredi borcunuz için avukatları aracılığı ile sizle temasa geçen ve "borcunuzu ödemezseniz geliriz oraya, icra yaparız" gibi haddini aşan şekilde tehtit eden avukatlara sahip gereksiz banka.

akp sayesinde ülkemizi örümcek ağı gibi çepe çevre saran bu varlıklar sayesinde elin gavurları güzel ülkemi insanlarının kanını emiyor vampir gibi.
zamanında işga sırasında aynısını antep'te fransızlar yapardı.
batmaktan kurtarılmış bankadır.
gün itibari ile hollanda'da tamamen kamulaştırılmıştır.
gün itibariyle fransız devi bnp paribas'nın satın aldığı bankadır. ilgilenenler için ayrıntılar bu linkte bulunabilir.
http://www.ntvmsnbc.com/news/461343.asp
belçikada tahtası kapanan banka.
şu an belçika krallığının elindedir. durumu 2009 yılının şubat veyahut mart ayında belli olacaktır. belçika başbakanının istifa etmesine sebep olan bankadır.
Yakında Teb ile birleşmesi muhtemel banka , ki bu durum her iki bankada yüzlerce kişinin işten atılması anlamına geliyor.
Üçkağıtcı banka

Firmamıza kredi almak için başvurduğumuz Fortisle tüm prosedürleri tamamlayarak kredimizi aldık.bu prosedürlerin içinde ipotek vermek de var .buraya kadar herşey normal alan memnun satan memnun. aradan 2 ay geçti bankanın satış sorumlusu arıyor " efendim aldığınız kredi için kefil bulun " tabi cevap olarak da küfürü yiyor. şimdi banka noter kanalıyla krediyi geri çağırdı iş hukuka intikal etti. netice-i kelam siz siz olun bu bankayla çalışmayın.
boş beleş banka. utanmadan bana 200 milyonluk limit verip her ay ağzına kadar doldurduğumu gördükleri halde tek kuruş arttırım yapmayan banka. garanti tarzı kaliteli bir banka olsa milyarı bulmuştu limitim şimdiye.
darbukalara logosunu bastırarak ne demek istediğini çözemediğim banka. (bkz: http://yfrog.com/1qph4jj)
sürekli arayıp "borcunuz var" diyen banka. sistem mesajı da değil, adam ya da kadın arayıp söylüyor. tercih edilmeyesidir bu yüzden. iki gün ardarda arayacak kadar aç bir bankadır.
otobüs sapıklarının kurmuş olduğu sendikadır.
hisselerinin bnp paribasa devri sonrasında teb birlikteliği detaylarının henüz açığa kavuşmaması nedeniyle çalışanlarının istim üstünde olduğu banka.
ayrıca meşhur bren ten tabancalarının vltor'un ürettiği 10 mm auto ve 45 acp mühimmatı ateşleyen bir kopyasıdır. henüz 2008'de çıkmıştır ve pek tabi ki abd pazarı doğrultusunda piyasaya sürülmüştür.