1. 1.
  bir tencere olsa da yiyebileceğim tek yemek.
  ... ugg giyen devrimci
 2. 2.
  Krema,köri sosu ve mısır ile oldukça lezzeti bir hale bürünen makarna çeşitidir.
  -1 ... the chosen one
 3. 3.
  bir sucuklu makarna değildir.
  ... rothilipers
 4. 4.
  layıkıyla yapılırsa şahane olacak olan tat.
  ... cok balo gordum
 5. 5.
  (bkz: yemekteyiz)
  ... uludagbasinidumanalmis
 6. 6.
  serbest çağrışım.

  kadırgalı aysel.
  ... tuzak815
 7. 7.
  güzel bir makarna değildir.
  ... begum07
 8. 8.
  Öğrencinin hep aynı basit yemeklerden bıkıp farklı bir kombin denemesidir.
  ... sugo
 9. 9.
  içimdeki yemek tarifi verme isteğini kabartmış olan yemek. alın lan kağıdı kalemi, tarif veriyorum yazın.

  tavuk göğsünü ince uzun lokmalar halinde kesiyorsun. bu tavuk parçalarını bir kaba koyuyorsun ve üzerine de tuzsuz ayran döküyorsun. tavuk parçaları ayranın içinde kalacak, unutma. ayrıca tuzsuz olması da önemli. bu yaptığımız işleme marinasyon denir sevgili öğrenci kardeşlerim. terbiye de denilir ki öyle demek daha güzel. tavuğu terbiye ederken bu ayranın içine sarımsak dövüp koyabilirsiniz, tat vermesi için. ama en azından üç dört saat bu şekilde tavuğu buzdolabında bekletin. ve ardından da süzün. şimdi bir yandan makarnanınızı haşlamaya koyulun, diğer taraftan da mantarları ince ince doğramaya başlayın.

  eğer yemeğinizde mantar tadının daha fazla hissedilmesini istiyorsanız, bir miktar mantarı iyice suyu çıkana kadar haşlayın ayrı bir kapta. bunu daha sonra sosumuz için kullanacağız. tavukları da süzüp yıkayın bu arada. yoğurt kalmasın üstlerinde. şimdi bir tavaya biraz sıvı yağ koyun (ayçiçek yağını az biraz tereyağıyla karıştırırsanız daha da güzel olur, ama çok fazla yağ olmasın, sadece tavanın yüzeyini yağlayabilecek kadar). o yağı kızdırınca da tavuklarınızı atın. tahta bir kevgirle tavuklarınızı arada sırada çevirin. tam kızarmadan doğradığınız mantarları atın içine ve biraz tuz sepin. tavuklar kızarıp mantar da pişince kremanızı (hazır da alabilirsiniz, kendiniz de yapabilirsiniz) ekleyin. isterseniz bu aşamada hazırlamış olduğunuz mantar suyunu da ekleyin ve iyice kaynatın. bütün sos birbiriyle kaynaşsın iyice. yalnız unutmayın, sosunuz kıvamlı olmalı, öyle su gibi akıp gitmemeli.

  makarnanızı süzüp, üzerine biraz erimiş tereyağı dökün. ya da haşladığınız kapta tereyağıyla birlikte biraz karıştırın kısık ateşte. şimdi genişçe bir porselen tabağa önce makarnanızı, sonra da hazırladığınız sosu dökün. afiyet olsun.

  bunu yazdığım için mi karnım acıktı yoksa karnım acıktığı için mi bunu yazdım, işte bütün mesele bu! heheh.
  ... turkoman20
 10. 10.
  makarnalı tavuk ile tavuklu makarna arasında fark olmadığını düşünenler bir gün kahrolacaklar.
  ... rizla