franz ferdinandın kendi adını taşıyan albümün en güzel parçası
0.56dan sonra giren ritm değişikliği takdire şayandır.
eğer dedikodular gerçek çıkarsa rock n coke 2006da coşulacak olan şarkıdır.
Barlarda da sıkça gruplar tarafından çalınan Franz Ferdinand şarkısı,hakikaten ritmdeki bi anlık değişim insanı gaza getirerek tozu dumana katar(kattırır).
o unlu ritm degi$ikligiyle giren melodi gercekten mukemmeldir, $arkiyi tekrar tekrar dinlettirir insana. ilk dinlemeye ba$ladigim zaman o kadar cok etrafimda mirildanirdim ki millet nefret etmi$ti $arkidan, o derece.
rock n coke 2007 reklamlarında kullanılan güzel parça.
gecen sene oldugu gibi bu sene de rock'n coke ile piyasa edilen super ne kelime kusursuz bir franz ferdinand parcasidir. ee biz bunu da tiki nesillerden gizli dinlemek istemi$tik.
gecen senenin talihsizi meds ile placebo olmu$tu..
harika bir gaz şarkıdır.
cok guzel bi sarkı hatta franz ferdinand ın tek sevdigim sarkısı..
kesinlikle the dark of the matinee ile beraber en gaz parcasıdır franz ferdinand'ın. o nasıl bir take me out demektir. ipod'u kırayım cık abi sen içinden demek geldi...
dinledikce bikilmayan sarkilardan.
Franz ferdinand'ı, büyük yapan ve ortaya koyan parçadır. Harika bir ritim senteziden oluşmuştur. Şu sıralar 5. Rock'n Coke festivalinin televizyondaki VTR'lerinde kullanılıyor. Arşivlerden eksik edilmemesi gereken piyasa parçalardandır.
http://www.youtube.com/watch?v=x_9GR9kdZ3o
bukalemun gibi şarkı. severek dinliyoruz.
rock'n coke reklamların da duyup ismini öğrenememek suretiyle kafayı yediğim parça ...
sınır ötesi şarkılardandır.
(bkz: franz ferdinand/#2342497)
melodisi, led zeppelin'in trampled under foot'undan çalıntı gibi duran şarkı.
ing. öldür beni ak.
franz ferdinandın bildiğim ve sevdiğim tek parçası.kıpır kıpır,başarılı sözleri kolay ve akılda tutulabilecek güzel şarkı.you say you don't know, i say... take me out!"
ana solosu ve ritmi insanı coşturan cok hoş bi franz ferdinand parçası.yalnız burdan kendilerine sesleniyorum canlı performansları pek hoş degil.album kaydını dinlemek cok daha keyifli ki normalde canlı performanslar daha eglenceli olur.
rock n coke 2007 reklamları sayesinde bilmeyen insanların da bilmiş olduğu,ağıza çok çabuk takılan sözleri ve süpersonik bir melodisi ve gerçekten kopartan bir ritim değişikliği olan,en bilinen -tek bilinen- franz ferdinand şarkısı.
her dinlediğimde delicesine coşturan şarkı. insanı duygu kumkuması yapıyor.
insani her durumda costuran sarkilardan biridir.
eskimeyecek şarkıdır. yıllar sonrada efsaneler arasına gireceğini düşündüğüm şarkı.
48 ve 58. saniyeleri arası; her dinleyişte vücuttaki kılları saygı duruşuna kaldırır.