beklenmeyen olay.

derler ki , bir yerden sonra
acımaz daha fazla
zaten aşk kötü bir şaka
anlamaya çalışma
her güzel sey bitermiş
aşk nedensiz sevmekmiş

nakaratına sahip teoman'ın 17 albumunun guzel parcası...
teoman ın super sarkısı.Eskiden bu herif işini cok daha iyi yapıyodunun da kanıtıdır.Hakkaten 10000 defa dinlenir ust uste.Ayrıca eski gunlerımı hatırlatır.
çok hoş bir teoman şarkısı:

ne güzel sürpriz bu böyle, hoşgeldin
boşver çabalama konuşmak zorunda değilsin
hem hareketlerinden küçücük mimiklerinden
ruhunu okurum ben

bütün gün yataktaydım yüzümde yastık izi
seninse geçmişinde binlerce ağır yenilgi
çok şaka yaptıysam aslında korktuğumdan
beni zaten tanırsın sen

derler ki bir yerden sonra
acımaz daha fazla
zaten aşk kötü bir şaka
anlamaya çalışma
her güzel şey bitermiş
aşk nedensiz sevmekmiş

kulağımda gürültüler
uyurken televizyon açık kalmış
bir ülkenin bodrum katında
kirli bir savaş varmış

midem bulanıyor
galiba dünya tuttu
beni hep unuttu
beklenmeyen bir şeydir beklenmediği için sakıncalı olabilmektedir.
teomanın en güzel, en hüzünlü anlamlı sarkılarından biri..
fr.suprise
itl. sorpresa
yenme ihtimali az olan takımın yenerek süpriz yapması durumu...
(bkz: banko)
genelde amaç kişi yada kişileri mutlu etmektir. tepkinin ne olacağı tam olarak bilinmediğinden bu eylemde bulunanda bir süprizle karşılaşabilir.
(bkz: şaşırtı) * *
Hayat bir sürprizler serisidir. Öyle olmasaydı ne yaşanmaya, ne de korunmaya değerdi.*
samanyolundan geçerken güneşe çarpmak, bir toz zerresi kılığında... maskeli baloymuş oysa sonsuz dedikleri...
günlerdir askerdeki aşkınızı sayıklarsınız. işteyken aniden telefonunuz çalar. askeriniz hiç aramadığı saatte sizi arıyordur. önce korkarsınız, acaba kötü bir şey mi oldu diye. sonra telefonu açarsınız:
-efendim..
+hemen bahçeye in.
-tatlım ne?
+...
sonra telefonu kapatırsınız ve bahçeye inersiniz. eğer hastanede çalışıyorsanız aklınıza bin türlü kötü şey gelir.
sonra her zamanki tatlılığıyla canınız duruyordur.
işte sürpriz olan kısım burasıdır.
uyuz der sarılırsınız. yalnız askeriniz biraz değişmiştir sanki. saçları kısalmıştır haliyle beyazlar daha belirgin. göbekte gitmiş. yaramış askerlik sana...
sürpriz hiç ummadığınız bir anda, gözlerinizin içinin gülmesine sebep olacak bir olay yaşamanızdır.
teoman ın önümüzdeki günlerde çıkacak olan albümünde emre aydın ile birlikte yeniden yorumladığı parçası.merakla bekleniyor.
yeni tanıştığınız birinin evinizi araştırmaları sonucu bulması ve bir gece vakti elinde filipis marka katı meyve sıkacağı ile çıkıp gelmesidir.

(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
soz muzik teoman albümünde emre aydın tarafından yorumlanmış hoş bir teoman parçası. emre aydın'dan ilk kez tiksinmedim.
emre aydın' nın kendince çok güzel yorumladığı parça.
emre aydın'ın farklı bir tat kattığı ve hatta leziz yorumladığı şarkı.*
emre aydın ı daha çok sevme nedeni şarkı.
"aşk nedensiz sevmekmiş.." tam burasında daha çok seviyorsunuz.
yıllarca aklınıza bile gelmeyen eski bir arkadaşın sizi bulmasıdır.

"yıllarca aklıma bile gelmedin sevmediğimden değil, severdim seni de herkes gibi. herkes gibi girdin hayatıma sonra herkes gibi çıktın. sadece arkadaştık. bilirdim bir şey vardı sende söylemezdin ama hissederdim ne çok bekledin. bir beş yıl geçmesi mi gerekti tekrar bulmak için. karşılıksız sevenleri en iyi ben anlardım ama bu bile bana fazlaydı. sanırım sen beni çok sevmişsin yeni anladım. bilsem o mezuniyette beni gizliden gizliye kameraya aldığını fotolarımı arkadaşlardan aldığını bilsem bu kadar zaman girmezdi aramıza. oysa o zaman yanımızda yabancılar vardı. ellerimiz doluydu benim kalbim, senin kalbinde ben. hiç söylemedin. kim kimi aldattı. sen kendini.

kaç yıl oldu 9 mu? 5 yılı zaten yok yüzümüzü unuttuk. çok insan tanıyan çok çabuk unutur dedin ya o koydu bana. evet çok insan tanıdım ama çabuk unutmadım. hele birini. sevdim sevilmedimleri yaşadık hep. bugün doğum günüm tek bir telefon bekliyorum bir sesten aramaz biliyorum. o kişi de çok insan tanır. işin kötüsü onu çok insan tanır ve sever. ve çok insan tanıyan çabuk unutursa o beni hiç hatırlamaz bugün bile.

oysa ben onu severim düşlerime girer geceleri. etimi etine batırsa sımsıkı sarılsa özlemim dese, deniz kızım, sarışınım hep yanındayım.

yeni yaşım kutlu olsun.

sevdim sevilmedim, seveni de sevdim ama hiç aşık olmadım şafak vakti hariç.

ne kadar benziyoruz birbirimize arkadaşım ama ben susmadım senin gibi, 16 bahar sustum sadece 17. bahar haykırdım. onu seviyorum, yalnız geçmiyor, denemiyorum bile.

seni seviyorum yeni yaşım senle dolsun sesin kulaklarımda içimde hayalin,

bu deniz akdeniz elbet marmaraya düşer yüreğim.

köpük bile olsam gelirim

yalnız senin özlemin"
bir gülben ergen klasiği olup, sanatçımsının hangi duygularla birbirinden $ahane cümlemsileri bir araya toplayıp bu $arkıyı olu$turulduğu merak edilmektedir. "yıldızlar kayarken bize.." $eklinde ba$layan cümle $arkımızın en güzel bölümlerinden biri olup "çak çak çaksana" kısmının mükemmelliğiyle kıyaslanamaz niteliktedir.

"siktir lan anelia" türünde dü$üncelere gark olursanız, "atıyorum muntazaman" $eklinde bir cevapla entrymi destekleyebilirim, evet.
emre aydin yorumuyla da cok tatli olan, guzel sozlere ve melodilere sahip teoman sarkisi.

"derler ki bi yerden sonra acimaz daha fazla"

kandirmislar seni..

"ask nedensiz sevmekmis"

hay agzini yiyeyim!
(bkz: süpriz yumurta)
(bkz: süpriz yumurtadan uuser çıkması)
gulben ergen'in 2008 yilinda cikarttigi albumunun etkileyici derecede guzel olan; cikis parcasi...

sozleri :

Ne parada ne pulda aklım hep sende
Yanımda ol yeter gözüm yok yükseklerde
Bir kerecik vapura binip, bir çay içsek
Martılara simit atıp biraz dertleşsek

Bir kibrit çaksana çak çak çaksana
Yıldızlar kayarken bize bir dilek tutsana
Bir güzellik yapsana ya ya yapsana
Elaleme inat kalkıp elimden tutsana

Sürpriz!

Adımzı göklere yazdırdım
Aşkı da arasına kondurdum