bugün

uludag sözlük dil kurumu tarafından supriz olarak değiştirilmiştir.
(bkz: supriz yapmaktan hoslanan erkek)
(bkz: supriz yapmaktan hoslanan kız)
büyük türk dü$ünürü gülben ergen'in yine dünyanın sorunlarına değindiği, sava$ların artık bitmesini istediği, kapitalist düzeni sorgulayan $arkısı, $aheseri.
gülben ergen'in iğrenç şarkısı. yanlız şöyle bir güzelliği var ki dizelerin son kelimelerinden dolayı rahatça küfürlü sözler uydurulabilir. melodiyle de süper gidiyor. çaktırdım, attırdım, kondurdum gibi güzide kelimelerle bunu bir deneyin, eğleneceksiniz. zaten bu şarkıda ancak böyle eğlenilebilir. "ya ya yapsana" nedir yahu?
adimizi goklere yazdirdim.
arasina aski da kondurdum.
ustune yildiz caktirdim.
surpriz, surpriz, surpriz askim.
sarkisinda goruldugu uzere her surprizin maddi bir seyle olculemedigini boyle guzel surprizlerde yapilabilgidir. surpriiiz.
(bkz: striptiz)*
cok sahane bir teoman ve pek oynak bir gulben ergen sarkısıdır.
farklı ruh hallerinde dinlenebilecek iki sahane sarkı..
gülben ergen'in söylediği iğrenç çoluk-çocuk şarkılarından bitanesidir.
sözlügün bana yaptıgı bir sürpriz.
midem bulanıyor , galiba dünya tuttu , beni hep unuttu.. diyebilmiş şarkı.
gulben ergen in atv de yayimlanan yeni programinin adi.

mehmet ali erbil ilk gunden sati$in kralini koyarak ilk surprizi yapmi$tir.
(bkz: gülben ergen le sürpriz)
(bkz: ismail yk ile allah belanı versin)
icra iflas çalışmakta olan şahsım tarafından müflis müflis müflis aşşşkımm şeklinde güftelenen şarkıdır. her haliyle bir çocuk şarkısından öteye gitmeyen şarkıdır ayrıca.
şarkıdan bağımsız iki satır vardır içinde, sadece yazmak için yazılmış olan.
iyiki yazmışsın teoman bu günlerde çok moda bu şarkı, televizyonlar sürekli müziksiz halini yayınlıyorlar bu sıralar.

"bir ülkenin bodrum katında
kirli bir savaş varmış"
Nisan da teftişe geleceğiz diyen müfettişlerin Ocakta teşrif etmesi.Hoşgelmişler.Hazır olanlar ve baştan vicdanıyla hareket edenler için sorun yok(ben).
Hazırlıksız yakalananların şaşkınlığını fotoğraf makinesiyle çekmek ya da kameraya almak güzel olurdu ama o an elde yoktu.
3. dekadımda cevabını bulduğum bir diğer anlık merakım. Sürpriz mi, Süpriz mi? (bkz: klup)
hayattan beklediğim şeydir artık yap şu sürprizini be yeter artık...
yanlış yazımı için;

(bkz: süpriz)
paris de bir kadının aklına düşmek..
Fener'in şampiyon olduğunu sanıp sahaya atlaması,2 dkkika sevinmesi ve sonucunda Bursa'dan gelen gol haberiyle yaşadıkları içe çöküşün adına biz halk olarak süpriz diyoruz.
--spoiler--
aşk nedensiz sevmekmiş.
--spoiler--
söz müzik teoman albünde 6. parça.teomanın daha güzel sölediği ortada ama emre aydında fena okumamış hani...
bazıların yanlış yazdığı beklenmedik şeye sürpriz denir.
(bkz: süpriz)
biricik sevgilimin bana 3 yıldır yapmadığı şeydir. Özlenir , istenir , beklenir.
emre aydın'ın katlettiği teoman şarkısı.
teoman gibi söyleyemez kimse.
çok güzel olan teoman şarkısı. insanın içine pes etme duygusu geldiği anda gülümsetmeyi başarabilen nadir şarkılardan. iyi ki varmış. emre aydın'ın söylediği versiyonunu bugün yaklaşık 20 kere dinledim.
(bkz: derler ki bir yerden sonra acımaz daha fazla)