1. 1.
  3 cümleyle sizi çileden çıkarır ya da dertten çıkarır,belki mola verilip çay içilecek güzel bir söz.ne olursa olsun sizde değişiklikler yaratacak etkiye sahiptir..Bir cenk erdem gösterileri klasiği.
  6 ... msnden devam edelim
 2. 2.
  (bkz: gereksiz vurgulamalar)
  1 ... jelibonur
 3. 3.
  sözlükte çok kullanılan sözlerden biri, ayar cümlesi.
  diğeri için
  (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
  6 ... tabuttamenemenyapanimam
 4. 4.
  (bkz: cenk erdem)
  2 ... nietzsche
 5. 5.
  "(olanlar karşısında) aptallaştım, sen takılmana devam et!" demenin ayara dökülmüş hali...*
  6 ... invincible
 6. 6.
  bir hayat felsefesidir. empati kurma yöntemiyle martının ağzından hayatı sorgulamadır.
  7 ... reanarchy
 7. 7.
  yeni başlanan antidepresanlardan sonra bu cümleyi kurmak muhtemeldir.
  3 ... ceyzac
 8. 8.
  herşeye ve herkese bi siktir git dedikten sonra insanın üzerine çöken duygu* akabinde söylenmesi muhtemel lafdır. bünyeye iyi gelir. alır bir başka yerlere götürür insanı. bi düşündüm de hayat ne tuhaf vapurlar falan...
  2 ... biko
 9. 9.
  ciddi ve ağır duruşlu, felsefik-ağlak uzun bir yazının sonuna yazdığınızda her zaman için okuyanı gülümseten bir bocalama sözüdür.
  1 ... beni siz cildirttiniz
 10. 10.
  cenk erdem tarafından kaleme alınmış bir de martı hikayesi olan versiyonu vardır ki insanı alır götürür, şöyle ki:

  şimdi yüzüyor vapur karşıya geçiyor. yarılıyor deniz kendinden geçiyor. bakıyor gözlerim bir balık arıyor. bizim mahalle aşağısı, sonsuz ve mavi mahalle ve fakat şu çatılara çıkıyorum arada.. kiremitler arasına konduğum zaman dehşete kapılıyorum. heyyy durrr!! ulan ben allahın martısıyım. beni yazan, hey sen! hiç düşünmüyor musun ben bunları nasıl dile getiririm? nasıl yazıyorsun ulan bunları benim ağzımdan. sen deli misin? beynimin ağırlığı ne ki? ey sen, sevgisini belediye otobüslerine kazıyacak kadar zavallı adam. ulan ben seni uçuramam. oysa sen benim için neler düşündürüyorsun. bırak kanatlarım kendi bildiği gibi uçsun. oysa simit atsan bana, şu karaköy vapurunda ne güzel doyardı karnım. şimdi beni çıkmaz sokaklara dalan düşüncelerine alet ediyorsun. ben allahın martısıyım. üstelik bana en uzak tutkularını getirmişsin. cins misin nesin? yanaşacak birazdan vapur. hadi sende aklını demirle mantığa. delirtme beni. saçlarını da arkaya tara. böyle iyi olmuyor benden söylemesi.

  yahu, hayat ne tuhaf vapurlar filan..
  ne olur arkadaşım ne olur,
  hadi artık.. bırak beni gayrı uçam....
  11 ... cremotorium