bugün

sidik ve teri leş gibi kokutur.hamilelere önerilir.çikolatalı draje görünümlü iğrenç bir ilaçtır.
ÖSS döneminde öğrencilerin günaşırı kullandığı ilaçlardan biri.(örn. Pharmaton)
bir çeşit anne vitamini olmanın yanı sıra her nedense tuhaf bir tadı olan multidir vitamindir.
(bkz: entry ve nick uyumu)
farenjit teşhisi ile çıktığım hastaneden elimde reçete ile eczaneye gittim ve eczacının doktorun verdiği kokteyli hazırlamasını seyrediyorum. tanıdık bir isim değişik bir ambalaj ile karşıma çıkan supradyn energy yeni bir çeşit efervesan vitaminmiş. antibiyotik kullandığımdan vitamin almam gerekmekte olduğunu söyleyen eczacı tadının aynı calcium-sandoz+vitamin c olduğunu vurguladı. eski bir dostun ismini duyunca tüm ön yargım gitti, ilaçları evde tek tek almaya başladım supradyn energyi de bardağa attım, evet şu ana kadar fena değildi calcium-sandoz gibi eriyor ve rengi de aynıydı, kokusu biraz değişik olsa da eczacıya güvenmiş ve inanmıştım. bardağı aldım içmeye başladım ve gerisin geri kustum. nerde kalmıştı o küçük masum bonibonun ünü şanı? iğrenç ötesi bir tadı vardı evet aynı köpek çişi gibi! supradyn ile ilgili tüm eski anılarım o masum kahverengi hap, çişimin rengini değiştiren çikolata her şey ama her şey bitmişti artık. calcium-sandozun hayaliyle gözümden gelen yaşlar arasında iğrenç energyi içtim kaderime lanet ederek. anladım ki her şeyin eskisi güzel.
içeriği: a vitamimini, b1, b2, b6, b12 vitamini, kalsiyum pantotenat, c vitamini, d vitamini, e vitamini, biotin, nikotinamid, folik asit, demir, fosfor, kalsiyum, mangan, bakır, çinko, molibden.

peşinen: reçetesiz satılır. *
enerji verir, gece uykuyu kaçırtabilir, diğer multivitaminlere oranla çok iyi olduğu söylenemez...
kalsiyum-sandoz olanını içmek bile bile mideye işkence etmekten başka bir şey değildir. tiksindirir, mideyi bulandırır ve lavaboya boşaltma konusunda dürter durur. kişi kendi isteğiyle içemez, birilerinin zorla içirmesi gerekir.
ishal yapan vitamin. kabızsanız bir tanecik için
ilaclarin prospektusunu okumayi, akabinde bir sik anlamayip hmmm diye ses cikarmayi cok seven halkimin, ezip balla karistirdigi ilac(ayni sey aspirin icin de yapiliyor). hayir roche gorse uretilmeyecek maazallah..
idrarı fanta kıvamına getiren tatlı multivitamin. kutusunun sarı olması buna atıf galiba..
bir supradyn draje içerisinde;

a vitamini 3333 i.u.
b1 vitamini 20 mg
b2 vitamini 5 mg
kalsiyum d-pantotenat 11.6 mg
b6 vitamini 10 mg
b12 vitamini 5 mcg
c vitamini 150 mg
d3 vitamini 5 mg
e vitamini 10 i.u.
d-biotin 250 mcg
nikotinamid 50 mg
folik asit 1 mg
demir 10 mg
fosfor 23.8 mg
kalsiyum 51.3 mg
magnezyum 21.2 mg
mangan 0.5 mg
bakır 1 mg
çinko 0.5 mg
molibden 0.1 mg

ihtiva eden multivitamin ve mineral kombinasyonu.
her türlü hastalığa tedavi amaçlı verilir.
hasta:
-ustam doktora gitmedim. üşeniyorum. böyle omuzlarımda bir sancı var. bi merhem versene.
kalfa:
-abicim sana merhem değil bomba bişey verecem. çocuğum ver ordan abine bi supradyn.
annemden biliyorum. o çıktıktan sonra tuvaleti minimum 1 saat kullanamıyorum lan.
insaf! buda insan burnu yani.
(bkz: çok pis rest çekerim)
(bkz: supradin)
kanser şüphesi olanlara tavsiye edilmez. çünkü kanseri güçlendirir.
enerji vermez. ancak enerji üretilmesine yardımcı olur. * *
ter kokusunu tuhaf kokutan hap. ramazan ayında denememekte fayda var, çok acıkıyor insan.
özellikle geceleri bir bardak kahve ile alındığında sabahlatır.
(bkz: sabahlamak)
cocukluğum ve ötesi hala daha icemediğim içsem de midemde tutamadığım vitamindir. dışındaki cikolata görünümlü yalancı kaplama iyi biseydir bu yanılgısı yaşatsa da kokusu ve ağızda bıraktığı tatla kusturur.
senin dinin sana benim dinim bana demek istediğim multi vitamin.
uyku yapıyor efendim akşamları içince mışıl mışıl uyutuyor. ayrıca kışın içilmesinde fayda var.
içindeki fosfor yüzünden beyin çalışmalarını değişik etkileyen ilaç. tavsiyem sabah tok karnına alın da akşama kadar fosfor etkisini kaybetsin.
amatörce teşhislerim bunlar. uzman değilim.
asm ye başvurun.
Tam aradığım ilaç. Bu akşam bir kutu alıp on tane benim karıya yutturayım bir hafta uyusun. Saol kardeş.
sktr edin okumak da ne oliy. vurun kafayı yatın.