bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  1896 yılında basel'de kurulmus olan bir ilaç firması.fritz hoffman tarafından kurumluştur.
  1 ... oumar
 2. 2.
  Devlet ihalelerine fesat karıştırdığı öne sürülmüş ve karıştırdığını kabul etmiş ayrıca dünyanın en tehlikeli uyuşturucusu hala imal edip satan bir emperyalist güç. (bkz: rivotril)
  1 -2 ... cehennem tanrisi
 3. 3.
  http://www.roche.com.tr

  --spoiler--
  Roche isviçre nin ilk ilaç firması olarak 1896 yılında Basel de kuruldu. Yüzyılı aşkın süredir faaliyet gösteren şirket, bugün 60 ülkede yaklaşık 50.000 personeli ile sağlığa hizmet veriyor.

  ilk ürünü antiseptik bir toz olan Airol le piyasaya atılan Roche, daha sonraki yıllarda araştırma ve geliştirme çalışmalarına hız vererek birçok ilaçla adını duyurdu ve dünyaya yayılmaya başladı. iki dünya savaşı arasındaki yıllarda devam eden bu gelişim Roche u vitamin üretiminde dünyada lider konuma getirdi.

  Daha sonraki yıllarda ise Roche un araştırma çalışmaları daha farklı alanlarda yol aldı. Kanser ilaçları, antidepresanlar ve biyoteknolojik ürünler yeni araştırma merkezlerinde çalışılan başlıca konular oldu.
  Artık Roche adı merkezi sinir sistemi hastalıklarının, cilt hastalıklarının, HIV/AIDS in, metabolik hastalıkların ve kanserin tedavisinde yol açıcı katkılarla birlikte anılıyordu. Tüm bu çalışmaların sonucunda Roche farmakolojinin "Nobel Ödülü" olarak bilinen Galien Ödülü'nü dört kez kazandı.
  --spoiler--
  ... pygmalion
 4. 4.
  Bilinçsiz tüketicinin,eczanenin yolunu öğrenme sebebi ...
  ... atowski
 5. 5.
  ABD merkezli tanı aygıtları üreticisi Ventana Medicali 3,4 milyar dolara satın ALAN isviçreli iLAÇ ÜRETiCiSi.
  -1 ... beyazyelkenli
 6. 6.
  hirsizlar, sokak serserileri, tecavüzcüler tarafindan kullanilan hap.
  -1 ... life style psychedelic
 7. 7.
  Ekim 2009'da başlayan Domuz gribi paniğinden 4 milyar dolar gelir elde ettiği belirtilen ilaç firması.
  1 ... silverring
 8. 8.
  Argoda üretildiği ilaç firmasının ismi ile anılan (bkz: rohypnol)'e verilmiş isim. Kesinlikle alınmamalıdır. Çok fenadır.

  hatta eski küfür ve tehditlerde adı geçer 2 roşuma bakar evni barkını yakarım ya da eşinin koynundan seni alırım gibi çeşitlemelerine rastlana bilir.
  ... artaut
 9. 9.
  (bkz: roche müstahzarları)
  ... birinin hayati
 10. 10.
  bu aralar opex(operational excellence) adı altında kelle götürme operasyonuna girmiş güzide şirket. Bu arada kendileri diğer taraftan çalışan memnuniyetini artırmaya yönelik abidik gubidik işlemlere milletle kafa bulmakta...
  ... meadowsaffron