turkcell superonline pişmanlıktır. Gün itibariyle internet kesildi. 1 saate yakın müşteri hizmetleri görüşmesi, altyapı sorunu olduğunu için arıza kaydı oluşturarak bitti. Bu da demek oluyor ki günlerce internet yok. Altyapına üstyapına sokayım trcell superonline.
yeryüzünde bunlardan daha büyük orospu çocuğu bir firma sanıyorum ki yoktur.

bilimin ve teknolojinin fazlasıyla geliştiği 2017 yılında şehir merkezindeki evime tam 1 haftadır internet vermeyen yavşak firma. o günden beri bin kere aradım. hepsinde arıza kaydı yapıyoruz, tamam halledeceğiz diye geçiştirdiler. sizin gibi firmanın amına koyayım sözleşmeyi iptal edelim diyorum, adam bana sistemde sorun var beyefendi açamıyorum diyor.

tekrar arayıp sözleşmeyi fesih edeceğimi söylüyorum, sözleşme fesih bedelinin üzerine estradan 150 tl masraf çıkartıyorlar. ızdırabını siktiklerim.

birileri bu yazdığımı okursa; güzel kardeşim aklından bile geçirme. bu orospu çocuklarına 1 kuruş bile verme. o kadar sinirliyim ki hattımı iptal ettirip avea'ya geçeceğim. Turkcell kere ananızı sikeyim sizin buradan tekrardan.

normalde küfür ve hakaret etmeyen beni bile çileden çıkardınız arkadaş. ne diyeyim size daha.
2 haftadır internet sağlayamayan firma. TTNET'ten de betermiş. Pişmanlıktır.
Bu firmaya sövün edin eyvallah ama Türk Telekom alt yapısını kullandığı için aynı bokun lavicertidir kanser eder edicektir.
ilk zamanlar her şey güzeldi, son bir kaç aydır artık uludağ sözlüğe bile girerken 10 dk bekliyorum az önce aradım arıza kaydı açtılar.

eğer düzelmezse ve böyle giderse tüketici mahkemesine kadar veririm. 80 tl internet parası verip 0.1 mb internet almakta nedir lan?
8 Mbit e kadar sözleşme yaptığımız için, hiç bi hak talep edemeyeceğimiz iss lerden biridir.
görsel
Ben bunun Çiçek olmasına, gözlük olmasına karşı değilim. Ama maalesef hala yükleniyor demek oluyor.
ilk fatura gecikmesinde interneti kesip, geri açıldığında faturaya 25 lira geri açma ücreti alan firmadır. Asıl kötü olan 80 milyonluk ülkede bizleri sadece birkaç kartelleşmiş firmaya mecbur bırakan sistemin suçu. Aç kapıları gelsin dev firmalar ülkeye, dansöz etsin bir ton paraya kotalı internet satan bu şirketleri.
senin ben gelmişini geçmişini yolunu yordamını msn arkadaşını sikim, senin gibi internet sağlayıcının ta götüne koyim.

her gece 12 den sonra net mi gider 1 saat her gece her gece.
Sahtekarlıktan başka bir bok bilmeyen firma. Ulan ios işletim sistemli cihazlar modeminize bağlanmıyor diyoruz bir müşteri temsilcisi sorunun farkındayız ekibimiz uğraşıyor diyor buna tamam eyvallah. Ertesi hafta aynı sorundan aradığımızda firmamız böyle sorun yaşamamaktadır diyorlar ikiyüzlü yavşaklar. Verdikleri modemi garantiye gönderdik yerine çizik ikinci el modem gönderdiler. Gönderdikleri modem öncekinden daha beter. Sizin vereceğiniz hizmete tüküreyim. Çıkmak istiyorum diyorum 600 küsür para istiyor sözleşmen var diyor. Sözleşmede internet verecekleri yazıyor bizim internetimiz yok sorunlarımıza çözüm bulamıyorlar her ay fatura göndermeyi biliyorlar. Bir arıza kaydına 1 ayı geçik süredir dönüş yapmazlarken faturaları bildirmek için anında arıyorlar yavşaklar.

Türkiyenin en düzenbaz firması.
Gecen yıl ensardan sonra Superonline'dan vodafone.net'e geçtim.
Her gün şükrediyorum.
Son 2 haftadır internet hızı yerlerde olan firma , iki senedir kullanıyorum sadece bu iki haftadır internet çok yavaş.
ttnet gibi sokunduruk bir sağlayıcının alt yapısını kullanan kendine adsl piyasasında yer arayan bir "bok"tur. başıma gelen olay şöyle.
superonline kullanırken net kesilir. gereken telefonlaşmalar yapılır ve eve ttnet ekibi gönderilir. gelen ttcilere sorulur lan biz superonlineyiz siz ne arıyorsunuz ? verilen cevap: altyapı bizde olduğu için biz bakıyoruz. verilen tepki sıçtık o zaman net met gelmeyecek. neyse ttci çocuklar bakıyorlar kablolara sonra siktir olup kaçarcasına gidiyorlar açıklama yapmadan. nereye lan diyince de dışarda kutuya bakacağız gibi kaçamak cevap veriyorlar. sonra superonlineden sms geliyor arızanızı çözdük. arıyoruz ne çözmesi lan andavallar diyoruz. ama burada net var görülüyor diye bir cevap alıyoruz. 10 gün böyle bir trafikle geçiyor. altyapı sorununun çözülmesi için çalışıyoruz denerek bekletiliyoruz. sonra netimizi kapattırıyoruz cayma bedeli vermeden ve son ayın faturasını özür bedeli olarak ödemeden. ve denize düşen yılana sarılır diyerek sikindirik mikindirik ttnete baş vuruyoruz. neti üç günde bağlıyorlar tak diye giriyor net. altyapı sorunu fln yok. diyoruz ttnetçilere lan hani arıza vardı giremiyorduk. ee abi rekabet dünyası diye orospu çocukluğu içeren bir cevap alıyoruz. ey gerizekalı trcell sen mobilcisin senin neyine adslde sidik yarışmasına girmek. böyle eline verirler işte.
internet hizmeti verenlerin içindeki en pisliği. hepsi pislik zaten de buna hiç bulaşmayın derim. elini pisliğe bulaştırmakla başlayıp elini kana bulamakla sonuçlanabilir bu hizmet sağlayıcılarla çıktığınız yol hikayeniz. müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmeleri şuraya aktarabilme fırsatım olsaydı keşke, ortalıktaki fiyaskoyu anlatabilirdim.

benim hizmet alamama ve mağdur edilme hikayemi de takdim edeyim sizlere. bu firmaya attığım ve ne hikmetse 4 ay önce hizmette olan hesaba şimdilerde gitmeyen mailim: (internet hizmetini evini taşıyan ablamdan devir almıştım. bir daha uğraşmayalım onlar da taahhüt süresinin dolmasını beklemesin diye. oturduğumuz ev ise inşası yeni biten binaların olduğu bir bölgede)

"2016 Ağustos ayının sonlarına doğru devir işlemim gerçekleşmiş ama oturduğum bölgede fiber altyapısı olmadığı için ADSL'e yönlendirilmiştim. Her aradığımız müşteri temsilcisi bize ayrı şey söyledi.
Biri dedi "Bölgenize fiber hizmet 1 ay sonra sağlanacak. internetinizi donduralım, gelince açarsınız". Dediğini yaptık.

Sonra başkası dedi "Sizin bölgenizde fiber yok. Gelmesiyle ilgili bir bilgi de veremiyorum sizi ADSL'e geçirelim".Ona da tamam dedik geçiş işlemini yaptık.

Bu döneme kadar bize yansıtılan ücreti de ödedik hizmet alamamamıza rağmen. Sonra defalarca hizmet talebinde bulunduk ama dediğim gibi herkes başka bir şey söyledi. En son konuştuğumuzda müşteri temsilcisi bize bölgemizde Superonline'ın hiçbir hizmetinin bulunmadığını, altyapıları olmadığını söyledi. Bu yüzden anlaşmayı hizmet sağlanamaması durumundan tek taraflı ücretsiz fes edeceklerini ve interneti de iptal edeceklerini söyledi.

Biz gerekli işlemleri yaptık. iptal isteğinde bulunduk ve bunu onaylattık. Ardından söylenen adrese Aras Kargoyla modemi de yolladık. Bu süreç 3 ay sürdü ve biz mağdur durumuna düştük başka bir firmadan da hizmet alamadık. Buna rağmen yine modemi yollamamız için bize mesaj atıldı. Halbuki modemi çoktan yollamıştık. Kargoda yollamadan önce barkodun da fotoğrafını çekmiştim. Yeniden müşteri hizmetleriyle konuştuk ve iptal işlemine dair bize 4 ay sonra Mart ayında yine mesaj geldi iptal işlemimizin onaylandığına dair. Halbuki aylar evvel zaten bu iptal işleminin onaylandığına dair mesaj gelmişti.

Şimdi 1 aydır beni avukat arıyor ve faturalarımızı ödemediğimiz için mahkeme sürecinin başladığını söylüyor. Ertesi günlerde de yine arayıp icra işlemlerinin başlatılacağını söylüyor. Borç olarak bize 600 küsür tl de borç bindirilmiş.
Bu durumu müşteri hizmetlerini arayıp kaç kere bildirdik ve bize kimse yardımcı olmadı. Şimdi Tüketici Hakem Heyetine şikayette bulunuyoruz. Ayrıca Bimer'e de bildirdik.
Bu sabah ise bana yine bir mesaj geldi ve modemi yollamamızı istiyorlar. Size bana gelen mesajların ve kargo barkodunun fotoğrafını yollayacağım. Daha evvelki mesajları yollayamıyorum çünkü ilk mesajlar çalınan telefonumun içinde kaldı. Son mesajları görebilirsiniz. Ve avukattan da yine icra işlemine dair mesaj geldi bu sabah....."

diye devam eden mail bu şekildeydi. şimdi yeniden okudum da ne bahtsızmışım ben. bir de telefonum çalınmıştı benim di mi.. 2 hafta önce de diğeri bozulmuş kafayı yemiş rahmetli olmuştu.

neyse velhasıl bimer'den cevap geldi, gerekli yerlerle görüşme yapılmış. sonra hizmet sağlayıcı bir gönderi yolladı faturalarımızı hizmet sağlayamadıkları için iptal ettiklerine dair. ama hala soktumunun modemini istiyorlar. ulan bu kadar mı muhtaçsınız tek bi modeme? kıçınızdan haberinin yok aylar önce zaten yolladık sizin pislik modeminizi!

bulaşmayın arkadaşlar. bu lanete bulaşmayın. yoksa ezebildikleri kadar ezmeye, koparabildikleri kadar koparmaya çalışıyorlar. avukat da "borcunuzu ödeyin öyle şikayette bulunursunuz" diyor. oldu anasını satim. makatınızdan borç üretin biz de ödeyelim!

zorunlu edit: borçları silmemişler! bu entryyi yazdığımın ertesi günü avukat aradı. icralık olmuşuz, bir hafta içinde eve kağıt da gelecekmiş. güne bu iç açıcı haberle başlamak çok iyi moral olmuştu. uzak durun.
şöyle bir entarilere bakınca "ulan sanırım sadece ben gayet memnunum" dedirtmiş internet servis sağlayıcısı.

6 seneyi geçkin kullanıyorum. 25mbps download / 5 mbps upload 59,90 tl ve 2 yılda bir taahhüt veriyorum. daha bir kere müşteri hizmetlerini arayacak duruma gelmedim.
geçen günlerde bu sağlayıcıdan mutlu olduğuma dair bir entry girmiştim (#36609755)

akabinde 15 mayıs'ta kotalı tarifeleri piyasaya sürmüşler. kaynak: https://twitter.com/kotay...status/864210745571061760

bu fiyatlandırmaya göre şu anda aldığım paketin 1mbps altını (tabii ki akn dolduğunda 16mbps yerine 8mbps vermek için 25'den 24'e düşürmüşler; çok zekisiniz ama halk bunları yemiyor artık) 100gb akk ile 24 ay taahhüt ile 99 tl'ye satacaklarmış. ulan aynı hızın akk'siz hali zaten devlet düzenlemeyi yapmadan önce 99 tl'ydi? çocuk mu kandırıyorsunuz? hayır bunu çocuklar bile yemez o yüzden soruyorum.

bu entry'i niye giriyorum peki? 2-3 aya taahhütüm dolacak. beni arayıp an itibarıyla 60tl'ye kullandığım paketin 1 tık kötüsünü 100 liraya çakmaya çalışacaklar. belki uzun süredir kullanıyorum, faturalarımı günü gününe yatıyorum diye kampanya mampanya birşey yapıp 75-80tl'den çakabileceklerine inanacaklar. zaten o 75-80tl'ye alınan pakette vergilerle beraber 100tl olacak.

ancak ben çoktan turk net ile görüştüm. şu an kullanmaya başlamak istersem, 75mbps hız ve 150gb akk'yi 60 tl'den verebileceklerini söylediler. akn'ye ulaştığımda ise hızımın zaten an itibarıyla kullandığım internetin akn'ye ulaşmamış halinin 1mbps altına; 24mbps'ye düşeceğini söylediler.

tam garanti birşey söyleyemeyiz ama ortalama olarak ağustos sonunda bulunduğum semtte altyapı çalışmalarına başlayıp eylül ortası bitireceklerini söylediler (şansıma tam taahhütümün bittiği zamanlara denk geliyor). altyapı çalışması bittiği gibi verebildikleri en yüksek hız ile (altyapısız 75 verebiliyorlarsa; altyapıyı yaptıklarında 85-90'ı zorlarım diye umut ediyorum), akn'siz interneti aynı fiyattan kullanmaya devam edeceğimi de söylediler.
taahhüt ismi altında insanları dolandıran firma.

ttnet kullanıcı olduğum zamanlarda bu firma kapıma geldi ve "sizi superonline" geçirelim hızını şöyle artacak ama ödediğiniz tutar değişmeyecek" gibi bir teklif ile karşıma geldiler. teklif mantıklı olunca geçiş yaptım. fakat özellikle sorduğum konu da, "ben eğer taşınırsam o bölgede superonline altyapısı olmaz ise benim için bir sorun olur mu" yani fazla bir ücret öder miyim? bana hiç bir şekilde böyle bir şey olmadığını söylediler. sözlerine güvenip geçiş yaptım. fakat gün geldi ve yurt dışına taşınma durumum söz konusu oldu. şimdi bana bilmem ne kadar ay taahhütünüz var ceza bedeli olarak 1000 küsür tl ödemeniz gerekir isterseniz tanıdığınız bir kişiye taşıyın diyorlar. bu yaptıkları resmen soygun!! insanlara dayatma yaparak, zor durumda bırakarak para kazanmaya çalışıyorlar. bu firmanın kapanması yakındır.

edit:

502 sayılı kanunun abonelik sözleşmeleriyle ilgili 52’inci maddesi ise şöyle:
“..... Tüketici, belirsiz süreli veya süresiz bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

bu maddeye göre 1 yıldan daha uzun abonelik yapan bu kuruluş kanunsuz işlem yapmaktadır.

Son edit:

Bana sonuna kadar dayatma yaptılar, hatta paranı alamazsın diyen en yakın arkadaşlarıma rağmen kanuni haklarımı sonuna kadar takip ettim ve yurt dışındayken bana çıkarttıkları faturayı iptal ettirdim.

haklarınızı aramazsanız birileri sizin tepenize çıkacak, sizi ezip sizin üzerinizden çıkar sağlamaya devam edecektir...
Günlerdir gelip gelip giden internet sağlayıcısı. Az daha sabredeceğim. Sonra görüşürüz.
Üzerine bok atamayacağınız şirket, altyapınız ttnet ise yapacak bir şey yok ben çok memnunum.
digitürk kampanyası ile tanıştığım firma.
interneti bağlayacak olan arkadaş geldiğinde evime interneti bağlayıp ayrıca aynı ev ve aynı isim üzerine 2. bir digitürk üyeliği daha açmış.
faturayı ödedikten sonra kesilen televizyonum sayesinde farkettim.
elbetteki topu birbirlerine attıkları için mecbur ödemek durumunda kaldım.
internet kullanımına gelirsek, günde en az 20 defa dsl ışığı gidip geliyor, arıza kayıt bıraktığında hallettik diye geri dönüş yapıyorlar ama değişen hiçbirşey yok.
ayrıca cayma bedeli olarak benden 400tl istemişlerdi. neyseki taahütüm bitti ve kurtuldum.
müşterileri ile dalga geçen internet sağlayıcısı.

kota sorgulamada 20 saniyede 1 gb geçirilen şeye itiraz eden kullanıcıya o 20 sn'de değil saat 6 ile 14 arasındaki kullanım demektedir.

ancak olayın komik yani müşteri şikayeti interneti açtığı sabah 10'da yazar.

böyle de '' ahlaklı '' bir firmadır.

kullanmayın, kullandırtmayın.
2017 yılında kanunları hiçe sayarak 27 aylık taahhüt yapıp, cayma bedeli olarak da fatura bedelinin mislinin misli kadar ceza bedeli çıkararak resmen kendi kanunlarını uygalayan bir şirket.

işin garip tarafı kimse bu firmaya bir şey demiyor. kanun maddesinde açıkça 12 aylık taahhüt yapamazsın demesine karşın insanlardan zorla para alıyorlar.

bir gün evinize gelip süslü sözlerle internet bağlatmaya çalışırlarsa onların kanun sistemine girmeye hazır olun. bu sistemde sadece onların kanunları geçiyor. türkiye kanunları, insan hakları diye bir şey onlar için hiç bir şey ifade etmiyor.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
52 saattir hizmet vermediği gibi ilgilenmeyen firma. hayvanlar.
bu ne lan? hayatımda ilk defa deskte bir uyarı görüyorum, kota aşımı ile ilgili.

görsel
öyle pislik firmaki:.

2 hafta oldu. intenetim kesik . 2 hafta önce şikayet ettim hala çözmediler . normalde yasal süre 72 saat. bu arada 10 defa falanda aradım. yalan dolan gırla. alayı müşteri hizmetleride şerefsiz . yetkili ne ofisi var ne çalışanı. hepsi taşeron.

her aradığımda hemen çözcez. yalan dolan. bir back ofisi varmış. alayına tek tek en habis bedduaları okudum. çıkar eşinden dostundan sevdiğinden.

telefona çıkan adiler diyorki bir üst pakete geçin. aniden jeton düştü.

daha pahalı bir üst pakete geçmem için kasten şikayeti çözmüyorlar. interneti kasten açmıyorlar.

interneti iptal edeceğim dedim. çünkü 72 saati geçti. artık ceza ödemeden kapatırım dedim . aman çözücez zart zurt.
az bekleyin arayacağız. oda yalan .

şimdi arıyorum. numarayı tanıyorlar. kasten bekletmeye alıyorlar. müşteri hizmetleri bağlanmıyor. dakikalarca bekledim.

böyle lağımın dibi pislik bir şirket.

aklınız varsa uzak durun. kesinlikle taahütlü internet almayın. git paraya kıy modemini falan kendin al.

istediğin vakit kapat kardeşim.

böyle lağımın dibi insanlarla şirketlerle muhatap olma.