1. 1.
  Silahlı kuvvetlerde asteğmenden orgeneral veya oramirale kadar rütbedeki asker.
  2 ... italiano
 2. 2.
  kemalin askerleridir.
  4 -4 ... bohemian rhapsody
 3. 3.
  (bkz: subaylarla aynı evde kalmak)
  ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 4. 4.
  özel kanuna göre silahlı kuvvetlere katılan; astteğmenden mereşale(deniz kuvvetlerinde büyük amirale) kadar rütbeye sahip olan askerdir.
  1 ... unique270
 5. 5.
  rütbeleri en küçükten büyüğe şöyledir;
  *asteğmen
  *teğmen
  *üsteğmen
  *yüzbaşı
  *binbaşı
  *yarbay
  *albay
  *tuğgeneral
  *tümgeneral
  *korgeneral
  *orgeneral
  *mareşal
  5 -1 ... unique270
 6. 6.
  rus tarih kitaplarında, barbaros hayrettin paşa''nın büyük bir harbi, * kazanması sonucu su-da bay olarak ortaya çıktığı yer almakta olan rütbedir.
  2 ... demester
 7. 7.
  tsk da teğmen rütbesinden general rütbesine kadar olan kısım. kurmay olanları harp akademisi mezunudur. bir anlamda tsk nın beyin kısmını oluşturur.

  herhangi bir sıcak munasebet durumunda düşmanla direkt çatışmaya girmez, cephe gerisinden emir verirler. en azından kağıt üzerinde böyledir. çatışma esnasında şehit olan subaylarımız da yok değildir.
  1 ... gazozuna pvp
 8. 8.
  eşleri, ortamlarda (kendi işyeri-orduevi vs.) kocalarından bir üst rütbededirler...
  4 ... demolay
 9. 9.
  beyaz zambaklar ülkesinde petrov'un tanımlamasıyla;
  subay askerin sadece ağabeyi değildir. aynı zamanda öğretmenidir de. askerin sağlığı, kafası, kalbi, karakteri, vicdanı, hayat anlayışı, insanlara ve hayata davranışı bütün bunların hepsi subayın sorumluluğundadır.
  asker eğitmem için anavatının bana gönderdiği, yeteri kadar eğitimli olmayan kardeştir. ve o eğitimini bitirip, eve döndükten sonra vatan bana soracak: sen kimi hazırladın? sana emanet ettiğim bnlerce genci nasıl yetiştirdin.
  1 -1 ... bohemian rhapsody
 10. 10.
  şiddetin uygulayıcısı olmasının yanında şidedete yön veren insandır. askerine abi, kardeş gerektiğinde en yakın akrabasından bile daha yakın olan kimsedir. subay herşeyden önce son kaledir. omzunaki yıldız ona yüklenen bakayı teminat altına alma görevini yerine getirmek için varolan kişidir.
  3 -1 ... hard liner