bugün

ingilizce kelime... türkçesi taş.
(bkz: sharon stone)
(bkz: fred çakmaktaş)
(bkz: joss stone)
(bkz: stone sour)*
Robert De Niro, Edward Norton ve edward'ın karısını ise Milla Jovovich canlandırıyor.
8 ekimde amerikada vizyona girecek.
--spoiler--
Film bir kundakçının ve onun eşi ile ilişkiye giren Bir şartlı tahliye memurunun hikayesini anlatıyor. Filmde memuru 2 Oscar ödüllü usta oyuncu Robert De Niro, kundakçıyı ise Edward Norton canlandırıyor. Mütevazı filmlere imza atan yönetmen John Curan yönetmen koltuğunda otururken, filmin senaryosu ise Angus MacLachlan'a ait.
--spoiler--
koca dünyada sadece 4 ülkede vizyona girip *, türkiyede vizyona girmezse çılgın attıracak olan film.
(bkz: komşuya film izlemeye gitmek)
(bkz: yünanistan)
(bkz: etmeyin ağalar günah)
alabildiğince psikolojik gerilim filmidir. ne bir aksiyon, ne bir sürpriz son... eminim ki filme çok fazla sallayan seyirci çıkacaktır. hatta hayatımda izlediğim en kötü filmlerden biriydi diyen bile olabilir, ki oldu sinema çıkışında.

benim fikrimse; beklenen etkiyi yaratmadı evet. edward norton ve robert de niro ikilisini görünce yaşanan kalp çarpıntısı senaryo ile çok fazla desteklenememiş. çok bilmiş sinema eleştirmenleri veya yönetmenler psikolojik açıdan bakıp teknik açıklamalar yapabilirler lakin sinema bağımlısı bir izleyici gözüyle tam olmamış filmdir.

peki pişman mıyım gittiğime? bir daha gitmez miyim peki? 3 kere daha gider izlerim emin ol. neden dersen; ccc edward reis ccc... sana yemin ederim alt yazıları kaçırdım herifi izleyeceğim diye. pür yetenek yine namussuz. saf karizma. kız arkadaşınla aynı yatakta bas, boynunu büküp ''a'' demenden döner gidersin; demeye dilin varmaz; o derece yine. film boyunca şöyle bir adama bakıyorsun birader http://alturl.com/pjv4i; o filmden keyif alınmaz mı?

son olarak ekleyeceğim şudur; milla jovovich taştır, seksapeldir vs... tatavalarına girmeyeceğim. lakin filmde çok net sevişme sahneleri var; ben uzun dönemdir sevgilim olan bir kızla izlerken bile gerildim; hatta hatun elini elimden çeker gibi oldu falan. yeni sevgilisiyle izleyecek hemcins kardeşlerime tavsiyemdir; tetikte olun.
kadrosuna bakıldığında yürek hoplatan ancak senaryo nedeniyle hayal kırıklığına uğranılan filmdir. oyunculuk son derece kaliteli olduğu halde filmi kurtarmaya yetmemiştir.
altın tezek ödüllerinin bir numaralı favorisidir bu film. tamam oyunculuklara diyecek lafımız yok ama konu da biraz bişeye benzesin arkadaş.
film coook kotu ama oyuncuların oyunculuklarına tek kelime edeni allah taş yapar... net.
berbat bir film, senarist allah belanı versin seninde, sokayım yazacağın senaryoya!
filmi izledim ve hayatımda bir filme hiç etmediğim kadar küfür ettim. yine bu yılın filmlerinden monsters filmi içinde kötü hisler beslemiştim ancak çok çok düşük bir bütçeyle yaptıkları işin bir nebze değeri olduğunu gördüm. ancak bu stone bu çöplük gibi film için küfürler serbest! çok film izledim çok darmadağın edecek filmler gördüm ama bu kadar rezalet bir yapıma daha önce hiç rastlamadım. filmi beğenen insanlarında filmi nereleriyle izledikleri hakkında hiç bir fikrim yok. o kadar bayat bir konuyu öylesine rezalet bir biçimde oyunculuk anlamında çük kadar bile bir şey vermeyen tarihin en rezil filmlerinden biri.
sınırları zorlayan film yanlış olmasın tahammül sınırlarını zorlayan film arkadaş bir film bu kadar saçma olabilir ya.
oyunculuklara diyecek yok fakat karakterler hep yüzeysel ve senaryosu da yarım kalmış gibi.
senaryosu biraz basit ve kurgusal yönden sıradan gibi görünse de filmin sonu açık,

geleceğin nasıl olacağının bilinmemesi ya da bazı şeylerin ne için yapıldığının ya da amaçsızca belirli bir amaçla yapılırmış gibi olmasının inceliğini gösteriyor.

belki izlediğinizde bir the prestige gibi bir etki yaratmayacak ki kurgusal yönünden dolayı zaten böyle bir şey yapması beklenemez, ancak yaşanılabilir olması ve insanların duygularının ve isteklerinin gerçeği yansıtırcasına kullanılması film için bir artı.
sağlam kadrosuna rağmen tam bir fiyasko olan film.. kimseye tavsiye etmem.
oyunculukların harika olduğu ancak bir türlü sonunda hıııı böylemiymiş amk diyemediğim film. bazen bazı şeyleri muğlak bırakmak iyidir de bu filmde olmamış o iş.
gerçekten kötü bir filmdir.
alice in chains'in son klip çektiği şarkısıdır. klibi için;

https://www.youtube.com/w...mbedded&v=9KmYFY5oOvM
oldukça durağan ilerleyen ve iyi kadrosuna rağmen başarısız bir kurguya yönlendirilmiş film.
güncel Önemli Başlıklar