1. 1.
  grup 1992 yılında çıkan core adlı albümleriyle müzik dünyasına adımını attı. albümden çıkan ilk ve en dikkat çekici şarkı creepti. Grunge tarzını güzel sunan bir gruptur kanımca.. plush ve creep en dinlenmeye değer şarkılarıdır.
  3 ... janis joplin
 2. 2.
  down, plush, lady picture show ve wicked garden gibi süper şarkıları bulunan, scott weiland'ın eski grubu. grunge dinlemek isteyenlere iyi bir tavsiye.
  1 ... avedis
 3. 3.
  uyuşturucu yüzünden defalarca rehabilite merkezlerine ve hapislere düşen bir vokal,Plak şirketi işleten iki kardeş ve bir de baterist garip oğlandan oluşan zamanın 90'lı Grunge yıllarında bir çoğuna göre Pearl jam ve alice in chains takliti olarak anılsalar da Solist Scott Weiland ın ses renkliliği şüphe eden insanlara ayarı verebilmiş olan,Grunge in yanina ilk alternatif sosu katmış zamanında leziz işler yapabilmiş bir gruptur.Esas oğlan Scott Weiland şu sıralarda Velvet Revolver isimli grupta mikrofon sallamaktadır.
  1 ... grunge
 4. 4.
  diskografisi:

  (1992) (bkz: core)
  (1994) (bkz: purple atlantic)
  (1996) (bkz: tiny music)
  (1999) (bkz: no 4)
  (2001) (bkz: shangri)
  (2003) (bkz: thank you)
  1 ... iiiiihat
 5. 5.
  the crow filminin soundtrack'ında bulunan big empty şarkısıyla dikkatimi çekmeyi başarmış olan grup.
  2 ... karanlikelfperisi
 6. 6.
  (bkz: sour girl)
  2 ... avedis
 7. 7.
  grunge denilen müziğin ne kadar harika olabileciğini alice in chains*** ile beraber gösteren grup.

  ülkemizde hakettiği ilgiyi görememiştir, ama harikalardır.

  (bkz: plush)
  (bkz: creep)
  2 ... double cross
 8. 8.
  bir zamanlar grunge, özellikle pearl jam in taklidi olarak anılmış halbuki taklit olmayacak kadar başarılı bir grup.plush,creep,interstate love song gibi efsane şarkılara sahiptir. bu yıl rock'n roll strikes back albümüyle geri dönmüşlerdir.eskisi kadar efsane olma potansiyeli şarkılar bulunmasa da ve eskiye göre müzik tarzı biraz değişse de iyi bir klasik rock albümü olmuştur. *
  1 ... siyahnokta
 9. 9.
  grunge ı grunge yapan grupların başında gelirler. mükemmel ya bu adamlar.

  http://fizy.com/#s/1h7287
  ... rate my avatar
 10. 10.
  ne müzik!, demiştim ilk dinlediğimde...
  bunu beğenen muhtemelen şunu da beğenir:
  tea party, audioslave, chris cornell, sarah vaughan, gotan project, (quentin harris remixes), ana brun, (henrik schwarz remixes), hird, zero7, mo'horizons, leftfield, moloko, lamb, shantel, angie stone, nitin sawhney, massive attack, orient expressions
  1 ... luma