1. 51.
  otobüste arkadaşla yolculuk ederken, koridorun öbür tarafında oturan kızın kitabının sonunu yüksek sesle anlatmak.
  2 ... dr thame dummee
 2. 52.
  Bir yerden ya da bir kişiden alıntıdır, anlamının yüklendiği kullanışlı bir şeydir.

  Postane vasıtasıyla kelime anlamı size gönderilir. "vay be sözlük neler doğuruyor" demekten kendinizi alamazsınız.

  (bkz: sözlük anadır)
  3 ... brachiosaurus
 3. 53.
  sözlük ahalisinin son günlerde/haftalarda diziler ya da filmler hakkında kelam ederken filmin her bokunu söylediği halde hala entrysinde sonradan gelen ahaliyi "bakın burda film hakkında ya da filmin sonu hakkında bilgi var, izlemediysen okuyup piç etme halet-i ruhiyeni" şeklinde uyarmak için vermediği şeydir.

  bi dikkat edin lan!
  2 ... absoluteata
 4. 54.
  ben sözlükte kullanılmamasına bile deli oluyorum; ama asıl vahim hadise gazetelerde yaşanıyor. malum onlarda spoiler sistemi yok ve tamamen yazarın insafına kalmışsın. geçen gün bir yazar bir dizinin gidişatı ile ilgili koca puntolarla başlık atmış ve çok mühim bir hadise yazmış, "şaka heralde" diye düşündüm haberin içeriğini okudum diziyi baştan aşağıya yazmış. beni çok enterese eden bir yapım olmadığı için sallamadım akin bu yapılan cidden saygısızlıktan başka bir şey değil. oldu olacak kitap özeti de yapın bre densizler... geçen televizyonda da biri bahsetti(zafer algöz olabilir) adam çıkıp yahşi batı'nın esprilerini yazıyor alt alta bu moronluktur... o gazete köşelerini de böyle saçma amaçlar için işgal edip üzerine para almak ilginç.
  2 ... trink
 5. 55.
  Porno filmler için gereksiz bir kavramdır. Zaten insanların sonunu bildiği filmi izlemesi de ayrı bir gereksizlikdir.
  3 ... lordprocell
 6. 56.
  sözlükte alıntı yapmak için kullanıldığını gördüğüm, içimi burkan fasilite.

  Bu mereti yanlış yerde kullanmak mı daha kötü bir şeydir, kullanılması gereken yerde kullanmamak mı acaba? Bir de böyle bir sorunsal var.

  ukelalık yapıp doğru kullanımına örnek vereyim:

  başlık: lost

  entry:
  ---spoiler---
  s02e05'te sawyer ve jack hunharca yiyişirken, said kate'in ağzına ağzına vermiştir.
  ---spoiler---
  3 ... stainless steel
 7. 57.
  Netten arkiyle aynı anda bir diziyi izlerken, o da o dizinin geçmiş sezonlarındayken heyecanlı anları benimle paylaşınca kendimi zorlayarak vermediğim şey
  2 ... barbiedoll
 8. 58.
  film ya da kitap başlıklarında kullanılması gereken uyarı.

  izlemediğiniz fakat izlemeyi düşündüğünüz bir film hakkında fikir sahibi olmak için ne yaparsınız? sözlük bu işe de yaramayacaksa başka işe yaramasın zaten. açar sözlüğe bakarsınız, ne menem bişeydir bu film diye. ama orada filmin sonunun yazdığı bir entri okursanız işin tüm tadı kaçmaz mı? evde sopa aramaya başlamaz mı insan?

  burayı topluca gidilen film çıkışında sohbet ettikleri kafe zanneden bazı yazar arkadaşlar var. ha işte onlara diyorum. arkadaş diyerek yakınlık gösteriyorum ki, beni dinlesinler, bana kulak versinler.

  yapmayın, etmeyin.

  sen filmini izledin, film senin üzerinde çeşitli etkiler bıraktı anlıyorum, bunları paylaşmak istiyorsun bizimle. çok normal, herkes böyledir. ama cancağızım bırak da ben de filmden etkileneyim, ben de çeşitli duygulara gark olayım. neden filmi ikimiz de izledikten sonra özel mesaj aracılığı ile sabaha kadar sohbet etmeyelim, neden bunu yapmak yerine izlemekten vazgeçtiğim filmin dvdsini sokacak yer ararken bir yandan sana küfretmekle kendimi yorayım? neden olsun ki bunlar? neden kardeşçe yaşamak varken bunlar olsun?

  filmin heyecanından gaza gelip destursuz yazmak düşüncesizlik, salaklıkken, bunu bile isteye yapmak ortamı terörize etmektir.
  (bkz: bunu yapan insan olamaz)

  gün gelir devran döner, sen de bir spoiler kurbanı olabilirsin, ki inşallah olursun.
  başka canlar yanmasın diye spoiler kullanın, kullanmayanları dilediğiniz yöntemle uyarın.
  2 ... rosalux
 9. 59.
  yüksek * hızlarda aracınızın yola daha iyi tutunmasını sağlayarak uçup gitmenizi önleyen parçadır.
  2 ... been there done that
 10. 60.
  6. His filmi ile kullanımı yaygınlaşmış -daha çok- sinema terimidir.
  2 ... barkod