bugün

entry'ler (234)

redhack

Ayyıldız tim tarafından hacklenmiş anaokulu hack takımı.

evlilik dışı sekse sıcak bakan kız babası

Adam gibi adamdır helali var o babanın. Çağdaş ve laiktir hatta tek bir kişiyle olmaz o iş grup falan yapsın kız, sende iyice çağdaşlaş sevgilisi babası.

Sözlüğümüz de varsa böyle kız babaları kızınızla ilgilenebilirim beraber çağdaşlaşırız ne güzel ohh.

ateistler cumaya da mı gitmiyorlar sorunsalı

(bkz: ateistler allaha da mı inanmıyor sorunsalı)

ismet paşa atatürkten daha büyük devlet adamıdır

Evet çok doğru bir tespit ağzım açık kaldı şu an şoklardayım...

Hani bütün devrimleri ve inkılapları tek başına hem içeriye hemde dışarıya karşı mücadele vererek gerçekleştiren değilde bunları benimseyen (üstelik nasıl bir saçmalamaysa Atatürkten bile daha hızlı benimsemiş) adam daha büyük devlet adamı oluyor.

Sabah sabah iyi geldi gerçi, gözlerimi açamıyodum entryni okuyunca baykuş gözü gibi oldular.

aile büyüklerinin efsane sözleri

"Aptallar olmasa akıllılar para kazanamazdı" The my grandfather's father.

sinema tarihinin en hüzünlü sahnesi

Godfather part III de ki son sahnedir efendim.

Hayatı boyunca nerdeyse hep başarılı olmuş ve baba olduktan sonra ortalığın anasını şeapmış micheal corleone nin nasıl bu kadar çaresiz kaldığını görüyoruz ve ağlıyoruz.

23 nisan da zall in bir cocugu admin yapmasi

(bkz: dikkat et zall ordayken oturma)

yazın gelmesine en çok sevinen insanlar

Inşaat işçileridir.

Eminim hepsi buz gibi soğukta çalışmak yerine yakıcı güneşin altında çalışmayı tercih edecektir.

(bkz: adalet)
(bkz: amele yanığı)

ekşi sözlük

"ekşi sözlük'te dinci istemiyoruz" başlığının altına "motions" adlı yazarının girdiği entry:

"yeni başlayan kampanyamsı bir şey. ülkece genel problemimiz bu zaten. bizim gibi olmayan hiç kimseye neredeyse tahammülümüz yok. ama özgürlük? demokrasi? insan hakları? düşünce özgürlüğü?

bu ülkede herkes demokrasiye inanıyor. tabi sınırlarını kendi çizdiği demokrasiye. kendi tanımladığı ve herkesin kendi gibi olduğu. halen ayrımlar ve kutuplaşmalarla boğuşup duruyoruz. hayat çok garip vapurlar falan."

Modern çağdaş laik ilerici aynştayncı üstün hiper süper sözlük olan ateist mekanı ve günlük taşşaklarımda biriken kir kadar beyni olmayan yazarlara sahip ekşi sözlüğü tokatlamış ve gerçekleri bir kez daha göstermiş bu yazarı alnından öpüyorum.

Not: nerdeyse her gün duş alırım ve iç çamaşırlarımı değişirim.

düşmekte olan bir uçakta hiç ateist bulamazsın

Yanlıştır Bazıları hala ateist kalır.

Hatta düşmeden birkaç dakika önce allah cemalini gösterse ve "iman et hidayete er" dese dahi ateist kalacaklar vardır.

"Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hatta daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri."

fethullah gülen bitince galatasaray ın da bitmesi

Galatasaraylı değilim.

Yıl olmuş 2014 hala böyle sapıtmış düşünceler ortaya atanlar var ya onlara kimse yardım edemez...

istiklal marşının 571 hece 1453 harften oluşması

Başlık alıntı falan değildir ancak daha öncede açılmış bu çok garip bir durum değil.

Osmanlı arapçasını veya osmanlı Türkçesini kaç kişi biliyorda yalandır beyler diyor ?

Itü sözlükteki başlığada baktım adam komedi gibi saydım 606 hece diyor heralde marşın türkçe yazıldığını düşünüyor arapçaya çevirmiş saydım 300 küsür karakter var diyor daha nasıl hece hesabını yapacağını bilmeden kendini küçük düşürüyor.

dahasıda var ki, osmanlı arapçası yada türkçesi olarak nitelendirdiğimiz dil normal arapçadan farklı...

Ekşi sözlük hesabımda açmak isterdim ama biliyorsunuz orası modern insanlarla dolu yani nutuk 1919 heceden oluşuyor diye başlık açsak 2 dakika içinde 10 sayfa boyunca Atatürke tanrı muamelesi yapılır hiç saymaya dahi teşebbüs etmeden.

ateistlerin ateist olmasının temel nedeni

Şimdi buraya yüzlerce bilim adamı yazarlar bakın bunlar hep ateistti diye tamam onların ateist olduğunu söylüyonda geriye kalan binlerce bilim adamının dini görüşünü niye belirtmiyon ?

Veya Stephan Hawking'in geçen yıl allah'ın varlığını kabul ettiğini bilmeden o sikik cahil beyninle yaşayan en büyük bilim adamına ateist diyerek hakaret ediyon ?

Tüm zamanların en büyük fizikçilerinden biri olan albert Einstein'ın allah'ı kabul etmesi hakkında niye yorum yapmıyon ?

Işte temel neden bunları düşünememeleri.

barney sikkinson

Tekrardan hoş gelmiş, sevindirmiş yazar.

(bkz: yazar gibi yazar)

kadın bacakları

Üstat necip fazıl'ın hayatını ve hayatında ki inanç evresini bilmeden yorum yapıp komik duruma düşen cahil yazarları açığa çıkarmış şiir.

üstsüz güneşlenen kız arkadaşını kıskanan yobaz

Öncelikle şunu demem gerekiyor, Kıskanmayan erkeğe bizim oralarda "ılık" diyorlar.

(bkz: ılık erkek)

Hazır memelerini açmışken bari versin birilerine o daha büyük çağdaşlık olur.

Hatta böyle düşünen yazarlara sesleniyorum Varsa kız arkadaşınız getirin bir tur biniyim de çağdaşlaşalım hep beraber

Not: vermek istemezse memelerini göstermeside kafi, o da baya bir level atlatır.
Not 2: mesajlarınızı bekliyorum her şey sizin daha modern olabilmeniz için.

turgut özal

8. cumhurbaşkanımız.

vefatının 21. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyorum.

https://www.facebook.com/...29&type=2&theater

http://www.youtube.com/watch?v=FLKBSjBMGrs

hoşlanılan kızın seni istemiyorum dediği o an

(bkz: biri siksin la beni)

12 nisan 2014 abdullah kiğılı nın açıklamaları

" Ben hayatımda iki büyük başkan gördüm, Türkiye'yi idare eden. Biri Turgut Özal, öbürü Recep Tayyip Erdoğan. 50 yıllık ticari hayatımda iki büyük başbakan gördük. Bütün ihtilalleri, muhtıraları gördüm. Her sabah bir bakanın çıkıp bir beyanat vermesiyle kurların, işlerin altüst olduğunu, her şeyin değiştiğini gördük, hepsini yaşadık. Çok şükür bugünlerde geriye dönüp baktığımızda Türkiye'nin gelişiminin çok büyük olduğunu görüyoruz"

diyerek ilginç ama bir o kadar da realist açıklamalarda bulunmuştur.

http://www.ulkehaber.com/...asbakana-ovgu-_30110.html

istiklal marşının 571 hece 1453 harften oluşması

Istiklal marşımızın tıpkı kuranı kerimde ki gibi içinde sayısal mucizeler olduğunun göstergesidir.

Kuran’ı kerimde ki bazı sayısal mucizeler:

Kuran’da tekil olarak gün ( yevm) kelimesi tam 365 sefer geçer. Dünya güneş etrafındaki bir turu olan bir yıl yani 365 gündür. Gün kelimesinin çoğul kullanımı olan (eyyam, yevmeyn) kelimeleri ise tam 30 değer geçer. Kuran’da ay (senenin ayı anlamında) tam 12 sefer geçer. Bilindiği gibi bir sene 12 ay vardır. Gün kelimesi tüm çekimleriyle Kuran’da tam 475 sefer geçer. Bu 19’un tam 25 katıdır. Bu sayının 19 katı olmasının bir önemi vardır. Bunun dışında da 25 sayısının Güneş için ayrı bir önemi vardır. Dünya Güneşin etrafında bir yılda döndüğünde kendi ekseni etrafında 365 kere dönmüş olur. Güneş ise kendi etrafında bir yılda tam 25 sefer döner. Ayrıca 25’in katsayısı olan 19’un Güneş-Dünya-Gün kavramları bağlamında önemi vardır. Çünkü Dünya’nın, Güneş’in ve Ay’ın aynı hizaya geldiği Meton devri; 19 Dünya yılında bir oluşur.

Yani Güneş bir Meton devrinde 19×25= 475 defa kendi etrafında dönmüş olur.. Bu sayı tamı tamına gün kelimesinin tüm türevleriyle Kuran’daki geçiş sayısına eşittir. Dünya ve güneşin hareketleri ile Kuran’da gün, ay, kelimelerin tekrarlarının bu kadar ilişkili olması gerçekten tesadüf olarak düşünülemez. Bu tekrar sayıları ile Dünya ve Güneş’in hareketleri arasındaki uyum hesaplanması kolay fakat taklit edilmesi imkansız bir Kuran mucizesidir.
Karaların ve denizlerin oranı
“Deniz (bahr)” kelimesi Kuran’da 32 defa geçer. Kuran’da geçen “bahr” kelimesi deniz-ler gibi, göl, ırmak tipi büyük suları da ifade eder. “Kara (berr, yabas)” ifadesi ise Kuran’da 13 defa geçer. Eğer 32’nin 45’e oranını alırsak karşımıza %71,111 çıkar. Dünya üzerindeki karalarla denizlerin oranı da bu çıkan orandır. Dünya’nın %71’i sularla kaplıdır, %29’u ise karalarla kaplıdır.
Tekrar eden kelimeler
Kuran’da birbiriyle ilişkili bazı kelimelerin tekrar sayısına bakıldığında da ilginç bir sonuç ile karşılaşılmaktadır:
Kadın 23 kere
Erkek 23 kere
insan hücresinde 46 kromozom vardır. Erkek ve kadın üreme hücrelerinde ise 23’er kromozom vardır. Kuran’da kadın ve erkek kelimelerinin eşit geçmesinin yanında, üreme hücrelerinindeki kromozom sayısının da tekrar sayısı olan 23 olması oldukça dikkat çekicidir.
insan kelimesi Kuran’da tam 65 sefer geçer. insanın oluşumunda geçirdiği evreni tanımlayan kelimelerin Kuran’da geçiş sayıları da 65’tir.

Toprak (Turabun) 17 kere
Nutfe ( Nutfun) 12 kere
Embriyon ( alak) 6 kere
Bir çiğnemlik et (Medaa) 3 kere
Kemik (izamun) 15 kere
Et (Lehmun) 12 kere
Toplam 65

Bitki 26 kere
Ağaç 26 kere

Ceza 117 kere
Affetmek 234 kere ( 117’nin 2 katı)

Dedi 332 Kere
Dediler 332 kere

Dünya 115 kere
Ahiret 115 kere

iman 25 kere
Küfür 25 kere

Şeytan 88 kere
Melek 88 kere

Cennet 77 kere
Cehennem 77 kere

Zekat 32 kere
Bereket 32 kere

Yaz+sıcak 5 kere
Kış +soğuk 5 kere

Akletmek 49 kere
Nur 49 kere

Dil 50 kere
Vaaz 50 kere

Sevgi 88 kere
itaat 88 kere

Musibet 75 kere
Şükür 75 kere

Doğru yol 79 kere
Rahmet 79 kere

Sıkıntı 13 kere
Huzur 13 kere

Hıyanet 16 kere
Habis 16 kere...

Mehmet Akif Ersoy hakkında bir tasavvufçu evliya demişti, Katılmamak elde değil Hemen nedenini açıklıyorum;

Çanakkale destanını en iyi anlatan şiir mehmet akif Ersoy'un yazdığı "Çanakkale şehitlerine" şiiridir ve bu şiiri mehmet akif ersoy Berlindeyken yazmıştır o zamanlar televizyon ve internet yok tabi bazı yazarlarımız bilmez belki hatırlatıyım ben...bu bilgiye dayanarak o şiiri bir kez okumanız benim neden böyle düşündüğümü anlamanıza aşırı fazla yetecektir.

Mâlum zihniyetli insanları üzüyorum biliyorum kusura bakmayın...tüm bu sayısal mucizeler şans eseri mi olmuştur ?

Edit: mehmet akif ersoy istiklal Marşını arabistanda iken yazmıştır ancak savaş sırasında berlindeymiş. Bilgilendirme için "kuba gibiyim kendi kendime yet" nickle yazara Teşekkürler.