1. 210.
    Tayyarelerin birçoğunda bulunan bir yardımcı kontrol yüzeyine verilen addır.
    kanatların üst yüzeyinde bulunan spoiler’lerin 3 temel görevi bulunur;
    1- alçalışta(descend) uçağın irtifa kaybetmesini hızlandırır.
    2- yatışlarda aileron’a binen kuvveti ve kanat köküne etkiyen bükme momentini azaltır.
    3- uçak iniş yaptığı anda pistte koşturmaya devam ederken fren görevi görür.
    1 ... redwood original
  2. 209.
    Bir çeviri grubumuz. (bkz: Spoiler çeviri)
    Elinize emeğinize sağlık. Ölen bir kültürü yaşatırken basılması için yıllar bekleyeceğim serileri okuma şansı verdiniz bana.
    ... basibozuk
  3. 208.
    yiyenlerin neden tadının kaçtığını anlamadığım sürpriz bozan bilgi. bence daha da heyecanlı hale getiriyor herhangi bir içeriği.
    1 ... sifrem qwerty
  4. 207.
    Anlatma heyecanı kaçmasın ben sonra izleyeceğim dedikten sonra dakika geçmeden başrolün öldüğünü duymaktır.

Bugün başıma geldi, niye söyledin dedikten sonrada ama nasıl öldürdüğünü söylemeyeceğim ooo cok fena bilmem ne gibi diyerek iyice sıvamıştır üstüne de adını yazmıştır arkadaş.
    3 ... mrltln
  5. 205.
    burda vermeyi seven ne çok ipne var.

anlatmayın oğlum daha biz izlemedik. sol pencerede gördükçe heyecanı kalmıyor.
    ... mavraci
  6. 204.
    Katil smerdyekov.
    ... mika16
  7. 203.
    Uçaklarda genellikle hız kesici olarak kullanılırlar. Bu yüzden “Aerodinamik Frenler” olarakta isimlendirilirler.
    1 ... ruhusonsuz
  8. 203.
    bir filmi izlemeden ya da kitabı okumadan sonunu söylemek.
    1 ... merveyitavla11
  9. 202.
    Biyografik filmlerde pek rastlamayacağınız.
    ... buyukiskender
  10. 201.
    yıllar önce yaşamış ve ölmüş olan mafya babası pablo escobarın hayatından kesitlerin sunulduğu dizide narcos'da dizinin ilk mi ikinci mi sezonunda escobar ölüyo.

herifçioğlu gelmiş demiş ki spoylir verme oç

ahhdashdashda lan olm.. şaka olsa anlarım az gülerim. ama ciddi olduğu için çok güldüm.

bak güzel kardeşim bir diziye başladıysan sözlüğe gelip yorum okuma. git dizini izle bitir gel öyle oku. merakından gelip ne olacak diye okuyup sonra da spoylir verme deme!

o yüzden arkadaşlar rahat rahat gelin sözlükte spoiler verin yazın amk bunların adas-das-das.

bu arada lady diana da sonunda ölüyo.
    hitler de

hani izlersen..
    1 ... seksenbir