1. 31.
  bildiklerini içinde tutamayan insanların ağzında bakla ıslanmaması moduna geçiş yapmalarıdır. diziyi sonradan izleyen arkadaşıyla muhabbetinde;

  "*lost'ta kaçıncı bölümdesin?
  -1.sezon bitiyor.
  *3. sezonun sonunda charlie ölüyor."

  diyerek olayı koparmasıdır...
  2 ... supersumo
 2. 32.
  entry girerken sağ üstte, bakınızların yanında çıkan buton. eğer filmin seyiriyler ilgili konuşacaksan tarayıp bu sekmeyi tıklıyorsun; insanların zevkini tecavüz etmemiş oluyorsun.
  3 ... kratostol
 3. 33.
  * ing. harcayan, ziyan eden; telef eden.
  4 ... tefrik
 4. 34.
  sözlükte kullanımı hala anlaşılamamış bir tuş/kelime. dikkat ettim tırnak işareti yerine kullanılıyor. halbuki spoiler başlığı altında çok da güzel anlatılmış, hem de defalarca. yazarların kullanacakları şeyleri biraz araştırmasında fayda olduğunu düşünüyorum. hem de çok zor bir araştırma da değil. kullanılan kelimelerin anlamlarının çoğu sözlükte mevcut.
  3 ... receprebendiyani
 5. 35.
  arabaların arkasına konulan kanat variii kabatçıklar.

  edit:yukarıda (kabatçıklar) kanatçıklar olarak düzeltilmişti. bilginize.
  2 ... depfrez
 6. 36.
  kankanın, lostun her bölüm sonunu şak diye söylemesi sonucu alacağı isim *
  3 ... kin2002
 7. 37.
  izlenilmemiş filmlerin, okunmamış kitapların çoğu zaman bokunu çıkaran aparat. filmin sonunu bile anlatan var spoiler içinde. yapmayınız efendimn, bokunu çıkarmayınız.
  4 ... exelance
 8. 38.
  bu tip insanlardan korunmayın tek yöntemi, izleyeceğiniz filmi kimseye söylememekten geçer.

  tanım: film, kitap, dizi vs. finallerini sorgusuz sualsiz şak diye söyleyen ve bu alışkanlığını asla yenemeyen alışmış kudurmuştan beterdir atasözünü doğrulayan insan formudur.
  2 ... coolgoose
 9. 39.
  yazarların önemli bir bölümünün hala kavramayadığı konu.
  --spoiler--
  sözüm ona fernando sucre'den bahsederken 3. sezonun bilmem neresinde bilmem napan adam... yav kardeşim ben belki daha birinci sezondayım ya da ikinci de. ölüp ölmeyeceğini bilmeyi ister miyim sence?
  --spoiler--
  3 -1 ... tu kaka bana
 10. 40.
  uludağ sözlükteki kullanımını günlerdir anlayamadığım ibare. herşeyde spoiler yazıyor, bazen gazete haberlerinden bahsederken, bazen bir şiirden alıntı yaparken, bazen cümlenin sonunda.
  öyle her yerde kullanılan bir kelime değil ki bu. bir filmin, bir kitabın sonunu, önemli bir bilgisini paylaştığında bilmeyenler dikkat etsin diye kullanılan bir kelime ve sözlükte de fasilite.
  her yerde bir spoiler salgını, algımı şaşırttınız ayol!!!
  5 ... kerem de benim asli da benim