entry 203 galeri 10 video ses iyilertrends
  1. 151.
    nefret edilen hadisedir.

kitap olsun, film olsun, dizi olsun hep bu lanet şeye yakalanma olasılığınız bir hayli fazla. bazen de kişi kendi kaşınır "dur ne yazmışlar izlemek istediğim dizi hakkında?" diye gereksiz bir soru karşısında dizide kimin öldüğü kim kiminle sevişmiş kimin eli kimin cebinde her bi' şeyi bilirsiniz. mutlu oldun mu izleyici? muradına erdin mi he? *
    #22372022 :)
  2. 152.
    küçük küçük sürprizleri saklamak için kullanılan özellik.

ayrıca, nereden geldiğini, ne olduğunu açıklamaya üşendiğimiz şeyleri de içine koyarız. havada kalan entryler için vardır.
    ya da tanım olmadığı gibi hiçbir şeyden bir şey olmayan, hiçbir şeyle ilgili de olmayan bir şey yazıp, bunu spoiler içine aldıktan sonra öylece bırakabiliriz. kim bilecek ?
    #23236954 :)
  3. 153.
    çok garip bir olaydır.

şöyle ki: bu zamana kadar neredeyse hiç bir dizi ya da film hakkında spoiler vermedim sözlüklerde. bazen ekşi de vermişimdir ama onlar da zaten kabul edilir şeylerdi. ama ben spoiler okuduğum zaman hemen kızıp sinirlenmiyorum ya da ne bilim küfür edip neden söyledin ben izlememiştim demiyorum tüm hikayeyi anlatsalar bile ben izlemeden içim rahat etmez ya da buna sinirlenmem yani. mesela çok merak ettiğim hikayesi olan game of thrones'da bazen dizinin başlığına yazıyorlar arada okumak keyif veriyor. sadece çok ama çok merak ettiğim filmlerdeki replikleri paylaşılmasını sevmiyorum. yani orada çok anlamlı bir söz söylenmişse bunu yazma işte. sen hikayeyi anlat keyifli de olur. ama spoiler hiç derdim olmadı.
    #23737689 :)
  4. 154.
    spoiler çok önemlidir.
    okumanın bile sorun olmadığını öğrenmek çok ilginç geldi.
    ben fragman bile izlemeyen biriyim ki bazı orospu çocukları sikinin daşşağının keyfine eğlencesine spoiler veriyor.
    bakın burada kızdığım nokta okumam değil. sizin böyle çocukça ve aptalca bir şeyden zevk almanız sinirimi bozuyor. bu kadar mı aptalsınız ? hayatınızda zevk algınız bu kadar mı aşağıda. ona sinirleniyorum. yoksa orospu çocuğu olmak bir tercih değildir. kaderiniz böyleymiş. bunun için de şükredin. orospu çocukları sizi
    #23737755 :)
  5. 155.
    Bu zamana kadar gördüğüm spoilerler geneli yanlış bi kere ekşide gördüm düzgününü lütfen örnek alın
    https://eksisozluk.com/entry/41533164
    #23737862 :)
  6. 156.
    yıl olmuş 2014 bunu kullanmayı bilmeyen eşşeoğlueşşekler var...

direk sileceksin böyle cahil ipneleri...
    #24550564 :)
  7. 157.
    sözlükte yapmasını bilmeyenlere ipne denilmemesi gereken sözlük eklentisidir.
    #24550601 :)
  8. 158.
    kankalar sene 2010 sıcak bir yaz akşamı. hep duyardım LOST fena abi diye. neyse popüler kültüre olan nefretim orada da baskın çıktı ve izlemedim. inat ettim evet hataydı.

ardından diziye başladım. aga bir sardı bir sardı. oturuyorum 2010'un soğuk bir kış akşamında. ankara ayazı, aylardan aralık. son bölümü izleyen arkadaşım dizinin final bölümünü söyledi. benim diziyi bitirmeme 2 sezon kalmış olmasına rağmen. ayağa kalktım. usulca yanına yanaştım. diz çök dedim. sus, sus, sus, konuşma.

bilmem anlatabildim mi?

yapmayın şunu amk.
    #24550654 :)
  9. 159.
    spoiler bir film, dizi ya da kitap hakkında hikayenin ya da mevcut durumun ortasından ya da sonundan bilgi vermektir.

başka bir deyişle: sinema'da çok merak ettiğiniz filmde bahşiş vermediğiniz yer göstericinin filmin sonunda Brad pit ölüyor demesi gibidir.

ya da hala anlamadıysanız:

--spoiler--

testere 1 filminde o yerde yatan adam var ya. aslında ölü değilmiş hacı. kalkıp gidiyor.
    --spoiler--
    #24550661 :)
  10. 160.
    kitabın ismini vermeyeceğim okuyan anlar zaten de, x kitabını okumaya başladığımda ablamın '' aa onu mu okuyorsun, katil yazarın kendisi ehe mehe.'' deyip ortamdan uzaklaşmasıdır mesela spoiler a aykırı bir örnek vermek gerekirse. ya da beraber film izlerken ''ayy burda şu çocuk ölecek, katil de şu kız.'' diyen arkadaştır.
    tek cümlelik spoiler olmasın zaten, şak diye okuyorsun kaçıyor bütün heyecanı. falan filan.
    #24550733 :)
  11. 161.
    alıntı bir veya birkaç cümle için de kullanılabilen, bunu yaparken doğru mu yapıldığından emin olunamayan.. * *
    #24608717 :)
  12. 162.
    bir diziyi izlerken o diziyi bitirmiş bir arkadaşınız tarafından verildiğinde* o adamı boğmanıza sebebiyet verebilir. bi de bu komik arkadaşlar ağız dolusu küfürü yiyince "şaka be olm yok öyle bi şey merak etme" diyip zamana oynarlar. tabi anlattıkları olay dizide yeri ve zamanı geldiğinde aynı şekilde gerçekleşince katledilmeleri vaciptir bu heriflerin.
    #24643124 :)
  13. 163.
    izlediğiniz, okuduğunuz ya da merak ettiğiniz herhangi bir şeyi zamansızca öğrenmenize sebep olandır. detaydır. pisliktir.
    #24678196 :)
  14. 164.
    Henüz izlenmemiş bir film/ dizi hakkında, izleyen bir kişi Tarafından Söylenen giriş / gelişme / sonuç herhangi bir bölümüdür.

------ağır spoiler------

------ağır spoiler------

------ağır spoiler------

------ağır spoiler------

------ağır spoiler------

------ağır spoiler------

Şeklinde uyarısı yapılısıcadır.
    #26070400 :)
  15. 165.
    uludağ sözlükte bir türlü kullanılmayan özellik. adam maç skoru söyler gibi filmin sonunu söylemiş amk.
    #26440128 :)
  16. 166.
    Bazen fark etmeden iletilen, verilmemesi gereken şey. Yurttaki oda arkadaşlarımdan biri son umut hakkında diğer iki oda arkadaşıma filmi bildiğiniz anlatmış. oldukça hızlı anlatmış ki, anlatma diyememişler. Daha sonra ben odadayken onlar da beni düşünmeden bu aldıkları spoiler hakkında konuştular ve spoiler adeta iletilmiş oldu bana. bu da böyle bir anımdır.*

Edit: aklıma geldi de izlediğim bi dizi hakkında spoiler alıp bunu arkadaşıma söylemişim. Sonra bu spoilerı ben unutmuşum ve arkadaşım da bana spoilerı söyledi tekrar. Kendi kendime spoiler vermiş oldum.*
    #27531766 :)
  17. 167.
    sözlükte butona tıklanarak açılması gereken hededir. aynı dh deki gibi. ulan daha yeni başladığım animenin sonunu biri spoiler vermiş. gözüm çarptı. gitti bütün heyecanı.
    #27753715 :)
  18. 168.
    Harry potterın snapein oğlu çıktığını arkadaşına söylemektir...
    #27773000 :)
  19. 169.
    #27867804 :)
  20. 170.
    Bayağıdır yemediğim birşeydir.
    #28036592 :)
  21. 171.
    sağolsunlar şu anda sol frame game of thrones ile dolup taşıyor.

izlemiyorum ama olsun yapmayın dediğim olaydır.
    #28090633 :)
  22. 172.
    Uşak vurduruyormuş, katil şunun amcasının ölmüş kız kardeşinin torununun kocasıymış.
    #28097698 :)
  23. 173.
    spoiler ingilizce bir kelimedir. Türkçesi bok etmek manasına gelir. izlenecek olan bir filmin, oynanacak olan bir oyunun, okunacak bir kitabın ve diğer bilumum aktivitelerin kilit noktalarından bir ya da birkaçının (genellikle sonu tercih edilir) kişiye lappadanak söylenerek kişinin alacağı zevkin bok edilmesidir. ilerleyen safhada kişiyi adam katili yapabilir
    #28268882 :)
  24. 174.
    develerin insanlığa geçmesine katkı sağlamak için upladığım olay.
    #28268899 :)
  25. 175.
    got ta 4. sezondayken tum sosyal medyada jon snowun olduruldugunun yazilmasi paylasilmasi hatta kirkinin duzenlenmesi..
    #28657895 :)