1. 1.
  ing. yarmak, yarılmak, yırtılmak, sökülmek, bölünmek, ahahahamak, dağılmak, ayrılmak, bozuşmak..
  2 ... dabaddah
 2. 2.
  bowlingde ilk vurus neticesi ayakta kalan lobutlar biribirinden ayri ve devrilmesi zor bir pozisyondaysa haslolan durumun adi.
  ... shreddinger
 3. 3.
  (bkz: split out)
  ... dalton ana
 4. 4.
  (bkz: bi split ol git yaa)
  ... yalnizlik mavisi
 5. 5.
  hırvatistan daki dalmaçya bölgesinin en büyük ve önemli şehri. nüfusu 464.000 dir.
  2 ... bleak poison
 6. 6.
  Türkler'den vize istemeyen Hırvatistan'ın geçen yaz tatil için gittiğim sahil kenti...Gecenin bir yarısı sokaklarda yürürken, karşınıza çıkan bir sokak, sokakta müzik, müzikte tango, tangoda çiftler...Çok beğendiğim ve mutlaka tatil için tavsiye edebileceğim ucuz şehir.
  -2 ... fortinbras
 7. 7.
  dubrovnik ile birlikte dalmaçya sahillerinin en görülesi, en iç açıcı, en tarihi şehirlerinden biri. şehirde 1700 yıllık bir merkez vardır ki, sapasağlam yerinde duran, taş sokaklar ve içinde yaşayan 3000 civarı insanı ile hiç bozulmamış o yapı insanı zaman tüneline sokup dünyanın en tatlı gezintilerinden birini yaptırabilir... öyle de birşeydir, rüya misali!
  -1 ... ozz le grand
 8. 8.
  adriyatik denizi kiyisinda bir liman sehri. hep gidip görmek istediğim hırvatistan'ı gözümde özelleştiren mistik şehir.
  ... gullicvilli
 9. 9.
  dubrovnik' e göre ucuz ve daha güzel olduğunu düşündüğüm şehir. Tarihi kenti, modern kenti ve gece hayatı ile beni etkilemiş şehirdir.
  -1 ... huor
 10. 10.
  türkiye'den gidenler için kıskançlık duyulmasına neden olan şehirdir.
  şehir eski ve yeni olmak üzere 2 bölüme ayrılır. eski tarafı tarihi palasın bulunduğu turistik olan kısımdır. palasın büyük giriş kapısı hoş bir sahile açılır ki sabahları palastan çıkıp kahvaltı yapmak için çok idealdir.
  -1 ... birdy