bugün

--spoiler--
nasıl olur nasıl olur da ölürsün sen tam da kavuşmuşken umarım lucretia gibi geri gelirsin. bu arada ashur senin taaaa ananı...
--spoiler--
---spoiler---

ashur denen o.ç. yüzünden crixus roma askerlerinin eline geçmiştir.

---spoiler---
10 numara 5 yıldız dizidir. spartacus plan yapmaz diyenler, konaktaki katliamı spontane mi yaptı bu adamlar panpalar. yeni spartacus çok pısırık diye andyi arayanlar, lan adama ne rol veriliyorsa onu yapıyor adam. rastlantıların gırla olduğunu söyleyenler, sana sadece biraz katılıyorum dostum zira türk dizileri bu konuda rakip tanımaz.
dindar gençliğe yakışmayan, çok ayıp ve münafıkça sahnelerin olduğu dizi film.
görsel

not: alttaki mira'dır.

not2: malum yerlere düşmüştür, malum yerler çok güzel, iyi ki varlar...

--3. bölüm spoiler--
öncelikle, crixus ölmedi, (kalbimizde yaşıyor) zira bir sonraki bölümde ashur ipnesi ile dominas'ın konuşmalarına flashback yapılacak, lucretia, crixus'u canlı getirmesini istedi ashurdan...
bu minvalde lucretia'nın crixus'a olan zaafı hasebiyle crixus esaretten kurtulacak bir şekilde, ayrıca kaçarken oenemaus'u da yanında götürecek.
bunlar tabi gelecek bölümün konuları, biz 3. bölüme bakacak olursak, o cermen çocuk agtor mudur nedir, yaptığı resmen ibnelikti, spartaküs ve yandaşları arasında tam bir milli birlik, beraberlik, bir kuvayi milliye ruhu sağlanamadı halen malesef, nasir crixus'a doğruyu itiraf ederek doğru olanı yaptı bence, ama ben bu çocuğa hala güvenmiyorum, göreceksini kesin bir ipnelik yapacak.
ayrıca sarışın hatun tam bir taş, o herife veriyor, harcıyorlar bu hatunu. yazık...
nevia'yı kurtarmak için madene nasıl o kadar kolay girdiler, o kısım biraz saçma olmuş sanki, bir de yeni nevia çok tipsiz, eskisi bir içim suydu, bula bula bunu mu bulmuşlar? ha belki madenlerde geçen günlerin, pasın, kirin yanıltmasıdır, bilemiyorum, hele bir gün yüzüne çıksınlar öyle yorumlarız.
ha bir de lucretia'nın en geç 2 bölüm sonra birileriyle sevişmesini istiyorum ve sanırım bu isteğim gerçekleşecek, lucretia bence ilithyia kevaşesinden intikam almak için legatus'a vermeli.
--3. bölüm spoiler--
oenemaus capuada, eh crixusta gelir. naevia muhtemelen epey bi zırlar spartacusta crixusu kurtarmak için gelir. bu arada gladyatörlerden birinin gannicus olduğunu düşünmekteyim. yani kader bunların hepsini capuada birleştirir, bunlar da fantastik dörtlüyü oluşturursa şaşırmayın. bu arada ilithyia nın her bölümde alın canlarım sizden kıymetli mi dercesine her bölüm soyunması çok şahane. kendisinden ya glaber ile, ya lucretia ile ya da seppia bir cinsi münasebet içine girmesini bekliyorum. tabi ilerleyen bölümlerde seppius ve seppiadan bi ensest görürsek şaşırmayın. herifcioğlu kızı gözleriylen soyuyordu resmen ik bölümlerde.
spartacus'ü oynayan yeni eleman hiç olmamıştır. izlerken spartacus diye bağırıldığında dönüp bakmasına halen alışamadım.
bu sebepten yarısında çıktım. *
--spoiler--

2. bölüme oranla daha iyiydi bu bölüm. agron reyiz haklı öncelikle ben bunu söyleyeyim. crixus'un sikinin derdine orduyu sağa sola saçmanın anlamı yok. spartacus'e ben baya baya ısındım. bi de sesini değiştireydiler iyi olacaktı. o arenadakilerden birisi gannicus çıkabilir gerçekten de. zaten bölüm sonunda onu gösterir bitirirler diye tahmin ediyordum ama kısmet değilmiş. ama bir dahaki bölümde de göstermezlerse sikerler öyle işi. gannicus lan bu boru mu. naevia'nın değiştiğini görünce ayrı bi şok geçirdim zaten. burdan starza sesleniyorum: hayvanınoğulları naevia'yı oynayan hanım kızımız bu sezon olmayacak diye duyuru yapmayı biliyonuz da yenisini niye duyurmuyorsunuz lan. yemin ediyorum rihanna sandım kadını.

--spoiler--

edit: ha bi de bu bölüme engin altan düzyatanı konuk etmişler sanırım.
biran önce servile savaşını yapıp yeni spartacus'ün öldürülmesi gereken dizi. andy'in mimikleri yetiyordu doritos reklam yıldızı -ki hala o reklamdaki dansı gözümün önünde- bu diziye gitmemiş.
3. bölümü ile olmuş dizidir. ayrıca bazı yazarımsılar araştırıp etmeden crixus'u öldürmüşler. la amk açın vikipedi yi bakın crixus ne zaman ölüyor. en az 30.000 küsürlük bi' ordu topladıktan sonra güney italya'da.

ashur tam karakterini fullemiş. bardağını doldurmuş. daha büyük bir orospu çocuğu olamaz yani.

yeni gelen suriyeli nasir'de vicdanlı adammış hemen söyledi crixus'a neavia'yı. ayrıca neavia da yarraam gibi olmuş.

seppia'yı siken olmadı gene. ama praetor mudur nedir glaber ile eş rütbeli olan adamla işi pişirebilirler.

gannicus büyük ihtimal 4 veya 5. bölüm geliyor.

agron desen başka bi' diyarda pezevenk.

neyse izleyip görecez.
3. bölümün final sahnesindeki asma kilit enteresandı. m.ö. 70'li yıllarda bugünkü asma kilidinin hemen hemen aynısının kullanıldığı iddiasını izleyiciye yedirmeye çalışmak saçma olmuş. m.ö. yıllarda mısır, orta asya ve romada kilit ve anahtar varmış, ancak asma kilit değil.
sevdiğim ender yabancı dizilerden biridir yeni gelen spartacusta diziye kolay uyum sağladı.
crixus'un sevdiği kadın rihanna gibi çıktı.
ashur orospuçocuğunun kelime anlamı oldu. doktore keşke öldürseydi bunu. o sahneyi izleyenler hatırlayacaktır, uzun uzun konuşup durdu ashurla. bir avuç kum kendi hayatına mal oldu işte. asabım bozuldu gene. böyle anlarda konuşmaya hiç gerek yok vur gitsin, aklınızda bulunsun gençler. tabi böyle bir durum yaşanmaz ama ne bileyim şu an sinirliyim.

yeni spartacus diğerlerinin yanında zayıf kalıyor. en basitinden agron'a bak, bi de bizim spartacusa. allah rahmet eylesin andy reis çok heybetli adamdı. vücudundan ziyade gözleri ve kararlılığıyla heybetliydi. bu bölümde neden böyle oldu bilmiyorum ama andy reisi aradı gözlerim. mekanı cennet olsun.
ilerlete ilerlete sadece sevişme sahnelerini izlediğim dizi. dövüş sahnelerine tahammül edemiyorum yahu! ısrarla ve inatla lucretia'nın sevişmesini bekliyorum, sadece bunun için takip ediyorum diziyi. konudan falan bihaberim. hani dizide ne oluyor ne bitiyo diye sordu geçen biri "vallaha paso sigiş, döğüş oluyo" dedim, "haa evet öyleymiş" dedi muhatabım. lukreyşa çok ateşli kadın, zeynadan beri takip ediyorum kendisini.
Yeni kişilere alışalım diye eski sahnelere onları koymalar falan.. Hiç şık hareketler değil bunlar.
Crixus da etkisiz hale geldi.. Sonunun kötü biteceğini hepimiz biliyoruz ama bari gidişinden zevk alalım. 2 bölümdür eski sezonlardan aldığım tadın yarısını bile alamıyorum.
nevia değişmiş mi bana mı öyle geldi diye düşünmekten bölümü ilk flash backten sonra izleyemedim ki. ayrıca spartacus neden crixus a yardım etmedi onu da anlayabilmiş değilim hani.
3. bölüm itibarıyla tavuğunu alıp arenaya maç izlemeye gelen neşeli bir adam gördük lan bunda ahasdhasd.

tüy saça saça sallıyor bir de, tezahurat yapıyor böyle. kapıda kimse "tavuk alamıyoruz hacı, hayvan yasak" diye uyarmadı mı bilemiyorum artık.
3. bölümüyle hareketlenen dizi.
ilerleyen bölümlerde crixus ile doctore' arena'da karşı karşıya getirilecek gibi bir his var içimde, tekmelediğini hissediyorum.
--spoiler--

agron birçok gladyatörün hayatını kurtarmıştır. spartacusle gidenlerin de %75 i öldü sanırsam.

crixus bir am uğruna yakalandı. sanırım gannicus ile dövüşecek. ama gannicus ile oenamous da dövüşebilir.
--spoiler--
--s03-bölüm3--
3.bölüm de gayet aksiyonlu geçti. gittikçe daha etkileyici bir sezon olacak anlaşılan. heyecan katsayısı giderek artıyor.

-ashur sen tam bir orospu çocuğusun!

-agron herhalde bizim köle gurubunun en akıllı 2 kişisinden biri. yeni katılan nasir ile beraber yani. crixus'a yalan söylemesi kötü bir şey olsa da zaten bir avuç olan köleleri bir kadın için ölüme götürmek bencillik ve akılsızlık gibi. akıl kullanılmadan sonucunun ölüm olacağı zaten belliydi. agron ile beraber gidenler kurtuldu ve muhtemelen orda kurtarılacak olan kölelerle beraber daha da kalabalık olacaklar.

-ashur sen tam bir ipnesin!

-yeni spartacus yetmemişken şimdi de yeni bir nevia ile karşı karşıya kaldık. ben şahsen ilk görüntü olarak hiç sevemedim kendisini.

-ashur sen tam bir son of a bitchsin.

-2 sezondur adını duyduğumuz ama kendisini görmediğimiz madenleri de sonunda gördük. pek ayrıntılı göstermedilercama 2 sezondur çok kötü bir yer olarak lanse edilen bu yerin bir tatil cenneti havasında olmadığı da açık tabi.

-ashur sen tam bir yavşaksın!

-doctore'nin haline oldukça üzüldüm doğrusu. şu dizide spartacus reyiz ve sevgili küçük orospu seppia ile baraber en favori üç karakterimden biri.

-ashur senin ta a.koyım ben!

-yine seppia'yı yiyişirken veya çıplak görmedik. hüzünlere gark oldum! ayrıca o yediği şeyin ne olduğunu çok merak ettim doğrusu.

-azalarak bit ashur!
--spoiler--
bence andy başkaydı ama şunu unutmamak gerekir crixus ve gannicus diziyi sırtlayacktır. Keşke Andy de olsaydı ama yapacak başka birşey yok ilahi takdir. 4.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.
ulan şeyimiz havada geziyoz diziyi izlerken.şiddet cinsellik anladıkta bu nedir amk.
andy whitfield 'ın ailesine ve yakınlarına bir başsağlığı dilemeden 3.Sezonu açan dizidir. Spartacus halen gönlümüzde andy whitfield' ın ta kendisidir.
maden aksiyonu beklenenin altında kalan dizi.
arkadaş sadece 5-6 tanemi asker var 1000 tane kölenin başında? askerler ölürken niye bir tepki vermiyor? niye beni kurtarın falan demiyor bu köleler? zombi mi anasını satim bunlar?

sıfır eğitimli kızın şakır şakır harita okumasına ise hiç girmiyorum.

aksiyon ve vahşet gene yeterliydi ona laf yok.
adam derisini yüzdü lan?
3. bölümüyle 3 sezonluk spartacus tarihinin en iyi bölümünü izletmiş olan dizidir.

yeni spartacus'un da rolünün hakkını tam anlamıyla verdiğinin tescillendiği bir 3. bölüm izletmiştir.

spartacus abimiz yine çok güzel bir söz söylemiştir ve doğruculuğundan şaşmamıştır ;

''eğer tek bir yaşamın bir anlamı yoksa, diğer hiç birinin de yoktur.''