1. 1.
  (bkz: elon musk)

  Uzay ile ulaşım adi altında ticari bir şirket. Kaliforniya merkezlidir.
  1 ... birakilmaktan yapilma bir adam
 2. 2.
  uzaya habire kendi tasarımı araçları fırlatan şirket. geleceğin süper gücü.

  çok fazla geçmişi olmamasına rağmen nasa'dan epey bir ihale almıştır.
  ... zoraki yazar
 3. 3.
  Falcon 9 Roketi dün görevini başarıyla tamamlayıp yer yüzüne dikey ''DiKEY'' şekilde dönmüş ve görevini tam bir başarıyla tamamlanmıştır . SpaceX böyle bir projenin başarısını çok istiyordu çünkü Mars koloni programı gelişim bölümünde ve bunun gibi başarılar programın daha hızlı devreye girmesine ortam hazırlamaktadır . Maliyet açısından bakacak olursak roketlerin artık 'fırlat - at ' mantığının son demlerini yaşadığını görmekteyiz . Büyük bir başarı tebrik ederiz .

  https://video.uludagsozluk.com/v/spacex-132035/

  aha bu da link .
  2 ... tranceenergy
 4. 4.
  kafir bir şirket. bunların yaptıkları kuran'da yazıyor zaten. açın okuyun aq.
  -1 ... ibrahim abi
 5. 5.
  bugün jason-3 uydusunu başarıyla yörüngeye sokmuş über uzay şirketi. biz ise böyle boş işlerle uğraşmak yerine akademisyenlerin imzalarıyla falan uğraşıyoruz. her neyse:
  görev başarılı, ancak hala deney halinde olan stage 1 inişi bu sefer başarısız oldu. elon musk bunun sebebinin bir ayağın geç açılmasına bağladı. iniş beklendiği gibi soft bir şekilde gerçekleşmiş, ancak ayak açılmayınca stage 1 yatmış. ama asıl görev jason-3 olduğu için, görev başarılı olarak değerlendiriliyor.
  merak edenler için; son görevde deneysel iniş de başarılı olmuştu. inen parçada herhangi bir hasar tespit edilmemesine rağmen, jason görevini riske atmamak için kurtarılan parça yerine, yeni yapılmış başka bir ateşleyici kullanıldı.
  2 ... bossman
 6. 6.
  yatırım için hisseleri alınabilecek şirket.
  ... hippopotomonstrosesquipedalian
 7. 7.
  bu gece ses-9 uydusunu yörüngeye sokacak şirket. aslında dün gece yapılacaktı görev, ancak hava şartlarından ötürü ertelendi. hava şartlarından ertelenmesinin en büyük nedeni muhtemelen bi önceki görevde, inişin başarılı olup, buzlanmadan dolayı first stage'in bir ayağında sorun yaşanıp inişin başarısız olmasıdır.
  bunun dışında ses-9 görevinde aslında spacex gönderilen roketi tekrar indirme işleminden pek umutlu değil. çünkü ses-9 geo-senkronize bir uydu. yani dünya'nın dönüş hızıyla aynı hızda yörüngede kalıp, sabit yerden görüntü alma veya sabit yere yayın yapmaya çalışacak.
  aha yaklaşık olarak şöyle bir şey: spacex
  aynı zamanda (bkz: geosynchronous orbit)
  geo-sync yörüngenin bir özelliği de diğer uydulara göre daha yüksek bir yörünge yüksekliğine sahip olması. yani falcon 9 bu sefer daha fazla yakıt harcayarak görevi tamamlayacak. bu da falcon'a geri iniş esnasında daha az yakıt kalması demek. yani yeterli burn yapılamamasından çekiniyor spacex görevlileri. bu da inişi zorlaştıracak.
  her neyse, yayın spacex'in youtube kanalında bu gece 01:30 gibi başlayacak:
  https://www.youtube.com/watch?v=Ml1RO4IcOG0+
  1 -2 ... bossman
 8. 8.
  http://www.spacex.com/webcast
  3 -4 ... hippopotomonstrosesquipedalian
 9. 9.
  defalarca ertelenen görevini bugün yapabilmiştir. öncelikli görev olan uyduyu geo-sync yörüngeye sokmayı başarmış, ancak ikincil görev olan ve bu sefer başarılması pek olası görülmeyen first stage'i kurtarma denemesi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
  https://twitter.com/elonm...status/705917924972736512
  2 ... bossman
 10. 10.
  https://www.youtube.com/watch?v=7pUAydjne5M+
  indirdiler ulan! 46 metrelik koca booster'ı zınk diye okyanusun ortasındaki drone gemiye indirdiler. asıl görev de son derece başarılı devam ediyor.
  büyük adamın büyük firması. helal size be!
  6 ... bossman