bugün

15 ağustos 1972 california doğumlu aktör, yönetmen.

bir zamanlar jennifer lopez'le takılmışlığı da vardır.

[başlık başa kaldı düzeltmesi]
- hi what is your name ?
+ ben affleck
- vaaay türk'sün ha, bende yabancı sanmıştım. o nasıl isim oğlum ?
+ what ?
- ulan hem ben aflek diyorsun, hemde ingiliz geyiği yapıyorsun
armageddon, pearl harbor gibi filmlerin ve şu an vizyonda olan man about town' un başrol oyuncusu. 2003 yılında jennifer lopez' le oynadığı gigli ile dibe vuran aktör.

ayrıntılı bilgi:

http://www.imdb.com/name/nm0000255/

edit: man about town berbat.
iyi bir oyuncu sayılabilir ama en büyük özelliği jenniferin motoru ilk açanlardan olmasıdır.
j.lo yüzünden en yakın arkadaşı matt damon ile arası açılmış aktör. jennifer lopez den ayrıldıktan sonra matt damon 'la aralarındaki buz erimiştir.
(bkz: south park) in bir bölümünde ben götlek diye cok pis dalga gecilen oyuncu.yüzleri göt seklinde olan aile yillar önce kaybolan ogullarini ararlar.sonunda ogullari ben affleck cikar.
biyografisi için
http://www.bigglook.com/biggcinema/unlu.asp?fuid=4
south park 705'de eric cartman'ın eline vermişliği vardır.
viggo mortensen den sonra en sevdiğim yabancı erkek oyuncu listesinde ikinci sırayı kimseye kaptırmayan pearl harbor filmi ile başlayan hayranlıgımı tüm romantik komedi filmleriyle pekiştirdiğim yakısıklı oyuncu.
göt çenenin dünya üzerindeki en önemli temsilcilerinden biridir ve bu özelliği, south park'ın 510 numaralı bölümüne de* konu olmuştur. bölümde espri yeteneğini kaybeden cartman kendisine ben assleck diye hitap ettikten sonra tekrar eski formuna kavuşmuş, assleck'in türkçe'ye götlek olarak çevrilmesi de zaten yarılan bünyeyi ikiye ayırmıştır.
(bkz: ben assleck)

(bkz: götlek)

--merhaba ben affleck,
++bende götlek.
*
yeteneksiz, çirkin şey. sevmiyorum bu adamı arkadaş!!! bi insan bu kadar mimikten yoksun, duygusuz olabilir mi ya. hollywood da nasıl barınabildiğini merak ediyorum. ah affleck seni benim elime verseler figüran bile yapmazdım seni.
vasat bir aktör, yaşıtlarına göre.
(bkz: kalas)
pearl harbordaki oyunculuğuyla kendisini hayran bırakmıştr.
diş ve dudak teşkilatına bakmaktan,göt çenesini farketmediğim yakışıklı aktör.
77de 5 yaşındayken 85te 10 yaşında olan aktör.
jennifer lopez'i düzen adam. benim için ötesi berisi yok arkadaş, jennifer bu. boru değil.
Çok yakışıklı fakat daredevilden midir nedir böyle bir kör edası sezdiğim aktör .
the town filminde bütün boston takımlarının formalarını, eşofmanlarını giymesiyle beni mest etmiş aktör. ayrıca gerçekten çok yakışıklıdır. * *
ilk olarak reindeer games'te dikkatimi çeken aktör.
1979 yılında iranda yaşanan rehine krizini anlattığı argo isimli filmi için istanbul etiler'de set kurmuş olan abd'li aktör.
ben affleck bu filmde cia ajanı tony mendes'i oynuyor.
bugün* doğum günü olan yönetmen, oyuncu.
sakallıyken dahi çekiciliğinden hiçbir şey kaybetmeyen nadir adamlardan biri.
http://www.google.com/img...ved=1t:429,r:18,s:0,i:221
sayesinde altın küre ve oscar almanın yöntemi anlaşılmış oyuncu/yönetmen. amerikan milliyetçiliğine aban, cia ve orduyu öv, oryantalist bakış açısına sahip ol, eh vasat üstü bir senaryo ve oyunculuk, iyi bir görüntü yönetimiyle de filmini destekle ve ödülü kap.