bugün

--spoiler--
'' bastards, they killed kenny ! ''
--spoiler--
24. sezonu yayında olmasına rağmen hala sıkmayan dizidir. tüm bölümlerini yeni baştan izleyebileceğim yada indirebileceğim bir site bilen varsa yanaşsın bu yana doğru..
6 aylık bekleyişin sonunda, s24e02 yayınlanmıştır.
zamanında muhammed'i aşağıdaki gibi göstermiştir;

görsel

görsel

bahsedilen bölümde muhammed aşağılanmamış, aksine (x-men'deki pyro) gibi, alevlere hükmedebilen bir süper kahraman olarak betimlenmiştir.

bunu yapacak göt sanırım çok nadir yapımda mevcuttur.

(bkz: ifade özgürlüğü)
30 eylülde çıkan, çift bölüm uzunluğundaki şahane "pandemic special" (s24e01) bölümünden sonra neredeyse 3 buçuk aydır 24x02'den haber yoktur.

pandemi dolayısıyla prodüksiyon yavaşladı herhalde.
amerikan yetişkin animasyon dizisidir family guy kadar iyi değildir.
En iyi sezonlarını merak ettiğimdir. Hiç baştan sona izlemedim. Baştan başlamaya çalıştım ama ilk sezonların sesleri çok kötü geldi alışamadım.
bu sezon randy karekteri için yarattıkları 'tegridy farms' muhabbeti ile gülmekten çatlatan comedy central dizisi.
Büyükler izlesin diye yapılan seri. Evet.
22. Sezonu çıkmış.

22 sezon 1. Bölüm yine süper giriş yapmış.
karantina günlerinde netflix sayesinde 16.sezonuna tekrar başladığım efsane dizidir. bu sefer türkçe dublaj izlemekteyim ve bu yeni bir keyif.
South park kucuk cocuklar icin degil buyuklerin izlemesi icin yapilmis abdde de saat 2200da falan yayinlanan bir cizgi filmdir, iste bu tuttu diye her hafta bolum cekmemeleri hatta iyi bir konu senaryolari yoksa hic bolum cekmemeleri dizinin guncelligini korumustur

South park bir film degil hayati politikayi sokaktaki insanlari toplumu herseyi anlatir.

Bol bol yahudilik propagandasi ve dupeduz isayla dalga gecme enteresandir hadi hristiyanlar mal, hz muhammedin karikaturu yapildi diye adam olduren muslumanlarin isayla yassak gecilmesini gormezden gelisi de bana acayip gelir.

Cartman tartismasiz film tarihinin en buyuk efsanelerinden biridir tam bir inci sozluk yazari onun bunun cocugudur...

Turk yapimi bir versiyonu olsa nasil olurdu? tarkan ibne olarak resmedilmeyi, domaltilip duzulmeyi kaldirirmiydi, bayan sanatcilar fahise olarak cagrilsa vs vs turkce bir versiyonu olsa nereye dokansa devasa tazminat cezasi talepleriyle muhatap olur herhalde... tabii etnik yada dini bir alt grubun studyoyu kursunlamasida olasi, yayinlayacak kanal bulmasida bayagi zor boyle birseyin...
Türkiye'de olsa bütün ekibin komple silivri'yi boylayacağı dizidir.

-cartman'nın kıçındaki anten olan bölüm efsaneydi.
Sezon finalinde günümüzde farkındalık yaratma adı altında yapılan 2 3 eylem üzerine saçma sapan yasa tasarılarını linç yeme ve oy kaybı korkusuyla onaylayan amerikan hükümetine muazzam bir ayar vermişlerdir. hatta Trump - greta thunberg atışmalarını da üstüne kreması gibi kullanmaları inanılmaz iyi olmuş, aklıma geldikçe gülüyorum.

ayrıca hz. isaya kokain çektirerek yarılmama sebep olan yılların efsanesi...
Cin gibi fasizan bir ulkenin buyuk guc falan dinlemeden icinden gecmis veteran dizi. Eskiden daha hardcorelardi. Yas kemale erse bile hala iki universiteli anarsist gibi yapimcilari.

(bkz: tegrity farms)
streaming (internet platformu üzerinden yayın) hakları için 500 milyon dolar isteyen yapımcılara sahip dizi... bu miktarı bile verecek 3 kanal buldu bile...
Absürd mizah gibi düşünülür aslında değildir.
South park dizisi bir sanat eseridir.

imza: butters hayranı
20 küsur senedir yürürlükte olup da nasıl sadece 267 bölüm içerdiğini anlayamadığım çizgi film/dizi her neyse.
Sanatçılar, siyasetçiler, magazin dünyası insanları hakkındaki yakıştırmaları harbi yaratıcı ve komik ancak belli yaş altı çocuklar için sakınca içeren boyutta bel altı unsurlar içeriyor.
Bir çocuk düşünün ki anne babasını kendini taciz ettikleri safsatasıyla polise ihbar edip tutuklatsın.
Topluma ahlaksızlık işte böyle aşılanıyor.
Bir delilik yapip ilk sezondan baslayarak izlemek istedigim efsane. South park cnbc-e de sabaha karsi bu saatlerde yayinlanirdi. Cok az sansurle hatta. Bahsettigimin bir 15 yili vardir. Cantalarim sweatshirtlerim defterlerim vs hep cartman veya south parkliydi. Cok severdim. Onyargim su 2k ve ustu nesilin kesinlikle ilgisini cekmiyor bu dizi o yuzden sanki unutuldu bile coktan. Kara mizahin dibine vurulan sacma sapan bolumleriyle izlenmesi gereken dizidir.
efsanedir. her bir karakteri ayrı sevilesi dizidir.
fötursuzca eleştiri yaparken, yok bizim ekipte bu inançta bu milletten bu ırktan birileri var demeyen, sırf bu yüzden chef gibi karekterlerin seslendirmenlerini kaybetmiş hicvin doruk noktası çizgi dizi.

başındaki kimse izlememeli ile biten uyarıyı fazlasıyla hakediyorlar, özellikle dokuzuncu sezon pek bir iğrenç.
En sert şekilde eleştirilip en absürt şekilde seyirciye sunan efsane tv serisi. Kendine has karakterleri kendine has çizimleri ile efsane yapım. 4 colorado lu gencin başından geçen popüler kültür ve günümüz sorunlarını iğneleyici bir dil ile ele alması muhteşemdir.

(bkz: eric cartman)

(bkz: kyle broflovski)

(bkz: stan marsh)

(bkz: kenny Mccormick)
hala çok komik.
Tv de izledigim sabaha karsi cnbce gunlerini cok ozluyorum. O zaman en guzel zamanlariydi. Simdilerde oyunu cikmis ama 200 tl ve alamam ama cok almak isterim ama alamam.
--spoiler--

kyle meriç oldu ya lan

--spoiler--